reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik dla naszych Szcześć

Agusisko

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Marzec 2009
Postów
155
Miasto
Nowy Jork
witajcie kochane, pomyslalam, ze fajnie byloby zalozyc taki watek, zeby bylo kogo sie poradzic i podzielic pomyslami, ja strasznie przezywam przygotowanie kacika dla mojej malutkiej, ale ciagle mam watpliwosci jaki kolor scian wybrac, jakie dodatki, jaki kolor mebelkow... kazda z nas ma jakies pomysly, podzielcie sie i wklejajcie zdjecia z przygotowan do przyjecia naszych szczesc w domkach.
 
reklama
Ale mi się podoba ten temat, będzie się gdzie poradzić :-) To w takim razie będę pierwsza;-) Nie chodzi tu konkretnie o pokój dla małej, ponieważ przez pierwsze 4 - 6mscy będzie spała razem z nami w pokoju(dopóki będzie trzymała linię i mieściła się w kołysce :-p), ale mimo wszystko chce go urządzić w barwach ciepłych, ale nie typowo "na dziecięco"(to później). I mam pytanie : ściany mam koloru...taki piaskowy, może piaskowa żółć? I chcę dodać do tego fiolet, czyli mój ulubiony kolor. Łóżko mam w kolorze ciemnego fioletu i na razie poszukuję jakiegoś niewielkiego dywanika pod łóżko, który początkowo ma służyć właśnie jako "amortyzator" pod kołyskę. Co myślicie o takim CHODNIK 67szer.CM- fioletowy paski EXTRA WZóR!! (697729671) - Aukcje internetowe Allegro
Nie jest za ciemny ? Szukam też czegoś jednak troszkę grubszego, ale ni cholery nigdzie na mogę znaleźć, chyba że te dywany w stylu "Shaggy" ale one są za bardzo włochate(boję się, że te frędzle powłażą w kółka)Shaggy 0.8x1.5 fioletowy WŁOCHACZ 5cm MRdywanek (693584064) - Aukcje internetowe Allegro
Jak uda mi się cyknąć fotki łóżka i ścian to zamieszczę:blink:
I czy to w ogóle dobry pomysł z tym fioletem ?:dry:
 
No to doszedl jeszcze jeden ulubiony watek na forum. Bardzo fajnie ze zostal zalozony. Moja mama i ja uwielbiamy dekorowac, sama zreszta chcialam isc na dekoratorke wnetrz. :-) a dekorowanie pokoikow dzieciecych to dopiero cos :-D ja sama mam 100000 pomyslow i juz sie nie moge doczekac jak wkoncu bede mogla je wykorzystac :tak: narazie opcje kolorkow mam 2, jasniutenka limonka i blekit, lub liliowy (bardzo jasny fiolecik) i pistacja. Dzis pojade po probki kolorkow i sprobuje za szafa :-) to wkleje zdjecia jak bedzie gotowe, jezeli wogole te kolorki sie sprawdza :-)
 
Ale mi się podoba ten temat, będzie się gdzie poradzić :-) To w takim razie będę pierwsza;-) Nie chodzi tu konkretnie o pokój dla małej, ponieważ przez pierwsze 4 - 6mscy będzie spała razem z nami w pokoju(dopóki będzie trzymała linię i mieściła się w kołysce :-p), ale mimo wszystko chce go urządzić w barwach ciepłych, ale nie typowo "na dziecięco"(to później). I mam pytanie : ściany mam koloru...taki piaskowy, może piaskowa żółć? I chcę dodać do tego fiolet, czyli mój ulubiony kolor. Łóżko mam w kolorze ciemnego fioletu i na razie poszukuję jakiegoś niewielkiego dywanika pod łóżko, który początkowo ma służyć właśnie jako "amortyzator" pod kołyskę. Co myślicie o takim CHODNIK 67szer.CM- fioletowy paski EXTRA WZóR!! (697729671) - Aukcje internetowe Allegro
Nie jest za ciemny ? Szukam też czegoś jednak troszkę grubszego, ale ni cholery nigdzie na mogę znaleźć, chyba że te dywany w stylu "Shaggy" ale one są za bardzo włochate(boję się, że te frędzle powłażą w kółka)Shaggy 0.8x1.5 fioletowy WŁOCHACZ 5cm MRdywanek (693584064) - Aukcje internetowe Allegro
Jak uda mi się cyknąć fotki łóżka i ścian to zamieszczę:blink:
I czy to w ogóle dobry pomysł z tym fioletem ?:dry:

Martus mi jak najbardziej podoba sie pomysl z fioletem, uwielbiam ten kolor, nie obawialabym sie ze bedzie za ciemno bo piaskowo zolty kolor rozjasni Ci pokoik. Jezeli chodzi o dywaniki to oba superowe, ja sama mam takiego wlochatego w salonie tylko zielony (kupilam w IKEI) i wyglada tak samo jak ten z drugiego linka. Owszem jest wlochaty ale fredzle sa na tyle krotkie ze raczej nie powinny wejsc w koleczka kolyski, sa bardzo mieciutkie ale sa ogromnym siedliskiem kurzu, ktorego oczywiscie nie widac. Wiec trzeba go czesto odkurzac, ale wsumie wszystkie dywany zbieraja kurz. Te wlochate wnosza bardzo duzo ciepelka do pokoi. Ja osobiscie polecam. ale 1 tez bardzo mi sie podoba:tak:
 
Martus mi jak najbardziej podoba sie pomysl z fioletem, uwielbiam ten kolor, nie obawialabym sie ze bedzie za ciemno bo piaskowo zolty kolor rozjasni Ci pokoik. Jezeli chodzi o dywaniki to oba superowe, ja sama mam takiego wlochatego w salonie tylko zielony (kupilam w IKEI) i wyglada tak samo jak ten z drugiego linka. Owszem jest wlochaty ale fredzle sa na tyle krotkie ze raczej nie powinny wejsc w koleczka kolyski, sa bardzo mieciutkie ale sa ogromnym siedliskiem kurzu, ktorego oczywiscie nie widac. Wiec trzeba go czesto odkurzac, ale wsumie wszystkie dywany zbieraja kurz. Te wlochate wnosza bardzo duzo ciepelka do pokoi. Ja osobiscie polecam. ale 1 tez bardzo mi sie podoba:tak:
Dzięki za poradę, bo ja już sama nie wiedziałam czy dobrze wybrałam kolory:sorry2: Może jednak wezmę ten frędzlowaty dywan...Chcę, żeby potem stał przy łóżku i wolałabym żeby był mięciutki i miły, niż jak taki zwykły dywan chodnikowy...
 
Ale mi się podoba ten temat, będzie się gdzie poradzić :-) To w takim razie będę pierwsza;-) Nie chodzi tu konkretnie o pokój dla małej, ponieważ przez pierwsze 4 - 6mscy będzie spała razem z nami w pokoju(dopóki będzie trzymała linię i mieściła się w kołysce :-p), ale mimo wszystko chce go urządzić w barwach ciepłych, ale nie typowo "na dziecięco"(to później). I mam pytanie : ściany mam koloru...taki piaskowy, może piaskowa żółć? I chcę dodać do tego fiolet, czyli mój ulubiony kolor. Łóżko mam w kolorze ciemnego fioletu i na razie poszukuję jakiegoś niewielkiego dywanika pod łóżko, który początkowo ma służyć właśnie jako "amortyzator" pod kołyskę. Co myślicie o takim CHODNIK 67szer.CM- fioletowy paski EXTRA WZóR!! (697729671) - Aukcje internetowe Allegro
Nie jest za ciemny ? Szukam też czegoś jednak troszkę grubszego, ale ni cholery nigdzie na mogę znaleźć, chyba że te dywany w stylu "Shaggy" ale one są za bardzo włochate(boję się, że te frędzle powłażą w kółka)Shaggy 0.8x1.5 fioletowy WŁOCHACZ 5cm MRdywanek (693584064) - Aukcje internetowe Allegro
Jak uda mi się cyknąć fotki łóżka i ścian to zamieszczę:blink:
I czy to w ogóle dobry pomysł z tym fioletem ?:dry:


mysle, ze kolor fioletowy nie zaciemni pokoju, majac na uwadze sciany, ktore go rozjasnia, a dywanik... tez mam z tym problem, bo biorac pod uwage wyglad to uwiebiam te wlochate dywaniki, ale biorac pod uwage kurz, lepiej kupic taki prosty, ale znowu biorac pod uwage bobasa jak zacznie raczkowac, to ze mozna go na dywanie polozyc, zeby sie bawil, to znowu jest na korzysc wlochatego, i znowu "ale" maluszek sie slini i moze mu sie siersciuch to raczek przyklejac, potem trafiac do buzi to znowu na plus dla prostego chodniczka :) mozna tak mnozyc, mam ten sam dylemat, ale uwazam, ze pokoik dla maluszka ma byc przytulny i mieciutki, a jak sie o siersciucha bedzie dbalo to bedzie i slicznie wygladal i bedzie milo sie na niego z samego rana nastepowalo gola stopka :) jestem za siersciuchem :D
 
wczoraj zrobilam kilka zdjec pokoikowi mojej milci, musze dodac, ze przerabiam na niego moj pokoj do masazy i zabiegow kosmetycznych, takie moje malutkie hobby, a przy okazji zawsze wpadl jakis grosik, pomalowany juz byl, a ze obecnie nie chce sie taplac w farbie, a moj malz strasznie buczy jak ma cos zrobi, wiec na jedno, na co go namowilam, to zeby domalowal jedna sciane, bo wczesniej dwie byly takie lemonkowe a dwie biale, dokupilam na ta sciane farbe o ton ciemniejsza z tej samej palety i rozzboilam meble i wszystko co sie dalo, ale moj mal poszedl na silownie i... spadl mu ciezarek na lewego kciuka, palec spuchl, zrobil sie caly fioletowy, coprawda nie potrzebowal go zbytnio do malowania, ale bolal go nieziemsko, wiec polozyl tylko jedna warstwe farby i pokoik tak juz czeka od tygodnia rozfajdany, tak to narazie wyglada:



 
Ostatnia edycja:
Ja już nie mogę się doczekać mebelków w pokoiku Mikołajka - wybraliśmy firmy Meblik bo sa porządnie wykonane i wytrzymają z małym do 7 lub 8 roku życia (łóżeczko zmienia się na tapczanik) Meble dla dzieci - meble młodzieżowe - pokój dziecięcy - meble dziecięce - łóżeczka dziecięce - łóżka dla dzieci - Meblik.pl
A ściany sa jasno zielone więc będą pasowac do tych kolorów.
Jak wszystko będzie na miejscu to zrobię zdjęcie :o)

A co do fioletowego dywanika to bardzo ładny - lubię ten kolor szczególnie w połączeniu z zielonym (tak mamy w sypialni).
 
Ja nie wiem czy będziemy urządzać pokój dla małego już teraz czy za jakiś czas. Na razie będzie spał z nami.. A co później, jakoś nie mam pomysłu.. Poza tym doprosić się mojego o jakąkolwiek ingerencję w przygotowania to jak spacer po cienkiej linie:wściekła/y:
Zastanawiam się nad zakupem dla malucha kosza wiklinowego na pierwsze miesiące. Wcisnęłabym koszyk tuż przy łóżku, żeby mieć do dzidziusia blisko..
Słyszałyście jak te koszyki się sprawdzają? W Polsce nie są jeszcze chyba zbyt popularne?


 
reklama
Ja słyszałam, że taki kosz jest wygodny bo mozna śpiące dziecko przenieśc np. do kuchni czy innego pokoju i miec na nie cały czas oko. Ale nie wiem nawet jak one wyglądają i czy są bezpieczne i stabilne.
My decydujemy się na urządzenie pokoju już teraz bo później nie będziemy miec na to czasu a łóżeczko na początek i tak może stać u nas w sypialni. Zresztą gdzieć musimy poukładać wszystkie rzeczy malucha i zroobić kącik do mycia i przewijania - mamy za małą łazienkę a pokoik dziecka jest w sam raz.
 
Do góry