reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik dla naszych Szcześć

Riolcia, mebelki, które wybraliście wyglądają super.. Teraz mam zagwostkę.. Myślałam, żeby pokoik urządzić jak mały będzie już mógł spać na tapczaniku.. Muszę to przetrawić..
Koszyk jest stosunkowo nieduży i mobilny, przeważnie ma stelaż, może to dobry pomysł? Wygodny:-D Dla mnie:-D


 
reklama
Tapczanik to chyba dopiero od ok 3 lat więc koszyk na tak długo raczej odpada - z tego co sie orientuję to koszyki i kołyski sprawdzają się do kiedy dziecko samodzielnie jeszcze nie siada.
Ale teraz większość łóżeczek ma funkcję zmiany z dziecięcego ze szczebelkami na tapczanik (na pewno Meblik i BabyVox).
 
Ja nie wiem czy będziemy urządzać pokój dla małego już teraz czy za jakiś czas. Na razie będzie spał z nami.. A co później, jakoś nie mam pomysłu.. Poza tym doprosić się mojego o jakąkolwiek ingerencję w przygotowania to jak spacer po cienkiej linie:wściekła/y:
Zastanawiam się nad zakupem dla malucha kosza wiklinowego na pierwsze miesiące. Wcisnęłabym koszyk tuż przy łóżku, żeby mieć do dzidziusia blisko..
Słyszałyście jak te koszyki się sprawdzają? W Polsce nie są jeszcze chyba zbyt popularne?
http://www.suwaczki.com/

u nas juz po malowaniu, chociaz nadal balagan, ja narazie dla bobasa nie mam lozeczka, nie wiem czy bedziemy teraz kupowac, mam natomiast cos co nazywa sie bassinet, wyglada jak wozeczek, ale to taka kolyska, ma koleczka, ale mozna je latwo podniesc i robi sie z tego kolyska, male i mobilne, ale... wystarcza tylko na gora 8 tygodni, tak samo taki koszyczek wiklinowy, nie ma szans by wystarczyl do momentu az bobas bedzie siadal, wyrosnie z tego duuuuzo szybciej, osobiscie nie mialam zamiaru tego kupowac, ze wzg na krotki okres uzytkowania, a jestem przeciwniczka duzej ilosci przedmiotow, ale ten koszyczek dostalam, wiec bede go uzywala na poczatku. osobiscie polecam lozeczko, jesli ktos nie ma nadmiaru pieniazkow i miejsca na przechowywanie w pozniejszym czasie nieprzydatnych juz rzeczy, tutaj jest to bardzo popularne i z tego co wiem starcza na prawde na bardzo krotko.
 
Ja już nie mogę się doczekać mebelków w pokoiku Mikołajka - wybraliśmy firmy Meblik bo sa porządnie wykonane i wytrzymają z małym do 7 lub 8 roku życia (łóżeczko zmienia się na tapczanik) Meble dla dzieci - meble młodzieżowe - pokój dziecięcy - meble dziecięce - łóżeczka dziecięce - łóżka dla dzieci - Meblik.pl
A ściany sa jasno zielone więc będą pasowac do tych kolorów.
Jak wszystko będzie na miejscu to zrobię zdjęcie :o)

A co do fioletowego dywanika to bardzo ładny - lubię ten kolor szczególnie w połączeniu z zielonym (tak mamy w sypialni).

My, za rok - dwa (jak sie przeprowadzimy w końcu) chcemy kupić taki zestaw: Meble dla dzieci - meble młodzieżowe - pokój dziecięcy - meble dziecięce - łóżeczka dziecięce - łóżka dla dzieci - Meblik.pl

Ja nie wiem czy będziemy urządzać pokój dla małego już teraz czy za jakiś czas. Na razie będzie spał z nami.. A co później, jakoś nie mam pomysłu.. Poza tym doprosić się mojego o jakąkolwiek ingerencję w przygotowania to jak spacer po cienkiej linie:wściekła/y:
Zastanawiam się nad zakupem dla malucha kosza wiklinowego na pierwsze miesiące. Wcisnęłabym koszyk tuż przy łóżku, żeby mieć do dzidziusia blisko..
Słyszałyście jak te koszyki się sprawdzają? W Polsce nie są jeszcze chyba zbyt popularne?

Koszyk to chyba tylko na krótką chwilę, trzy może pięć miesięcy :sorry2:

u nas juz po malowaniu, chociaz nadal balagan, ja narazie dla bobasa nie mam lozeczka, nie wiem czy bedziemy teraz kupowac, mam natomiast cos co nazywa sie bassinet, wyglada jak wozeczek, ale to taka kolyska, ma koleczka, ale mozna je latwo podniesc i robi sie z tego kolyska, male i mobilne, ale... wystarcza tylko na gora 8 tygodni, tak samo taki koszyczek wiklinowy, nie ma szans by wystarczyl do momentu az bobas bedzie siadal, wyrosnie z tego duuuuzo szybciej, osobiscie nie mialam zamiaru tego kupowac, ze wzg na krotki okres uzytkowania, a jestem przeciwniczka duzej ilosci przedmiotow, ale ten koszyczek dostalam, wiec bede go uzywala na poczatku. osobiscie polecam lozeczko, jesli ktos nie ma nadmiaru pieniazkow i miejsca na przechowywanie w pozniejszym czasie nieprzydatnych juz rzeczy, tutaj jest to bardzo popularne i z tego co wiem starcza na prawde na bardzo krotko.

W sensie koszyk wystarcza na krótko??? Bo się pogubiłam :zawstydzona/y:
 
Tapczanik to chyba dopiero od ok 3 lat więc koszyk na tak długo raczej odpada - z tego co sie orientuję to koszyki i kołyski sprawdzają się do kiedy dziecko samodzielnie jeszcze nie siada.
Ale teraz większość łóżeczek ma funkcję zmiany z dziecięcego ze szczebelkami na tapczanik (na pewno Meblik i BabyVox).

Mój syn śpi na tapczaniku od kiedy skończył 1,5roku. Zdecydowaliśmy się tak szybko, bo kiedy spał w łóżeczku, przesypiał tam 3-4godz a potem lądował u nas w sypialni. Przychodził sam i nawet po kilka razy w ciągu jednej nocy Od kiedy ma "dorosłe" łóżko w swoim pokoiku śpi całą noc sam.

Koszyk miała moja kuzynka świetna sprawa ale z górą starczył jej do 6m-cy. Więc to zależy od Waszych funduszy :)
 
Kosz starcza w zależności od tego jak szybko maluch rośnie do 5-6 miesiąca max. Ale jest mały i mobilny. Zwykłe łóżeczko już mamy, wydaje mi się ono wygodnym rozwiązaniem ze względu na regulowaną wysokość. Szafę w pokoiku mamy wnękową, więc problem przechowywania odpada. Pokój nie był planowany na dziecinny:-D więc jest..mało dziecinny:):):) Muszę go jakoś zaadaptować..


 
W sensie koszyk wystarcza na krótko??? Bo się pogubiłam :zawstydzona/y:

taki koszyczek starcza na krotko, gora na 3 miesiace z tego co mowia mi doswiadczone mamusie, a najczesciej mowia mi, ze do 8 tygodni, oczywiscie i tak kazda cos takiego ma, bo to spore ulatwienie. zmierzylam w srodku i jest na 72cm do samych brzegow, a wiadomo, ze maluszka od brzegu do brzegu upchnac nie mozna, trzeba zostawic jakis zapas, wiec mysle, ze maluszek moze byc w tym gora do 65cm. ja mam tzw bassinet, a nie moses basket (czyli sliczny wiklinowy koszyczek), ale to jest prawie to samo, bo moj sie rowniez odpina, tylko ma po prostu plozy lub koleczka w zaleznosci co zrobie.



 
Ostatnia edycja:
Super watek

Ja już raz zabrałam sie za szykowanie pokoiku dla maluszka. Miał go dzielić razem ze starszym bratem. I jak już prawie kończyłam doszłam do wniosku, zę nie będzie im wygodnie obu w jednym pokoiku. W rezultacie prawie skończony pokoik dostał sttarszy brat, a pokoik dla młodszego jest w fazie totalnego "rozgrzebania", a że mam coraz mniej siły zaczynam miec powazne wątpliwości czy uda mi sie go skończyć na czas. Na razie wybrałam naklejki PODWODNY ŚWIAT NAKLEJKI NA ŚCIANĘ 8 ZESTAWÓW (697134125) - Aukcje internetowe Allegro zestaw 2 i 3, a ściany będą niebiesko - żółte (woda i piasek)
 
reklama
Riolcia śliczne te mebelki, mogę spytać ile kosztują?

Agus koszyczek śliczny ale faktycznie starcza na króciutko, moja znajoma taki miała dla córeczki i wystarczył na 3 miesiące.

A ja dziewczynki wczoraj pojechalam po probki farb i wybralam juz kolorki dla synka i bedzie jasniutenki fioletowy (lila) i zielona mięta, slicznie sie razem robia przy bialych mebelkach. Nie sa za slodkie dla chlopca ale tez nie zrobia z pokoiku typowo chlopiecego. Narazie pokoik bedziemy uzdzac pod nasz gust, a jak maly urosnie i nie bedzie mu sie podobal kolor czy wystroj to napewno mu zmienimy :-) zreszta ja lubie zmiany wiec jak dla mnie to nawet fajnie :-D a narazie mamy bardzo duzo rzeczy fioletowo mietowych ktore idealnie beda sie komponowac z tymi kolorkami :-)
 
Do góry