reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik książkoholika / kącik filmowy

reklama
no pewnie, że mogą być też filmy, jak tylko Kamcia wpadnie to ją poproszę, żeby poprawiła tytuł bo ja chyba nie mam takich uprawnień :)
Jakoś ostatnio nie oglądałam nic ciekawego. Ja w ogóle mało oglądam.

Dziewczyny a może napiszmy tez o takich książkach <i filmach>, które kiedyś czytałyśmy<oglądałyśmy> i warto je polecić, na pewno każda z nas ma swoje ulubione książki<filmy> do których wraca.
 
Ostatnia edycja:
ze starszych jakie mi sie podobały to :
Dom nad rozlewiskiem
Miłość nad rozlewiskiem
Powroty nad rozlewisko
(Małgorzaty Kalcińskiej)
P. Coleho :
Zahir
11 minut
Piąta góra
Weronika postanawia umrzeć

i jeszcze
"Niezawinione śmierci"

jak sobie przypomne inne które czytałam to dam znać ;-)


aaa zmieniłam tytuł ;-)
 
Cześć laski,

z nowości to polecę tak na szybko(co czytałam od grudnia):
nowy Wiśniewski Miłośc i inne dysonanse- dla mnie powrót do dawnej formy, "Na fejsie z moim synem" była dla mnie przegadana. Chociaż książka mocno mi przypominała klimat filmu(jeszcze do obejrzenia bo byłam tydzien temu na premierze) "360 połączeni" z boskim Jude Law:tak:(ech liczyłam na jakieś gołe sceny, bo z nagim tyłkiem go nie widziałam, no ale cóż nie można mieć wszystkiego). Ogólnie jak to u Wiśniewskiego- książka o skomplikowanej naturze związków.

Dla ludzi ciekawych świata do tego w łatwo strawnej formie, - książki Jurgena Thorwalda- rewelacyjne Stulecie chirurgów(jak tytuł wskazuje o historii medycyny, ale bardzo przystępnie i z jajem), druga książka -"Męska plaga, seks pożądanie i kłopoty z prostatą. "Jak się ciesze ,że nie jestem facetem :-D bardzo ciekawe i dość skandalizujące momentami.
Oriana Fallaci- "Kapelusz cały w czeresniach" 800 stron o tej wybitnej dziennikarce, taka troszkę autobiografia, napisana w starym dobrym stylu, opisuje dzieje włoskiej rodziny gdzie kobiety są mądre, dzielne i generalnie rzadzą facetami:-p
Marcin Bruczkowski "Bezsenność w Tokio" rok z życia w całej innej kulturze niż nasza, śmieszne i błyskawiczne wchodzi(mi w jeden wieczór)
Ewa Stachniak "Katarzyna Wielka" troszkę pseudo(ale mi to nie przeszkadza) historyczna powieść, wartka akcja i portret Katarzyny Wielkiej od strony dość zaskakującej
JK Rowling "Trafny wybór" jak tych bajek o HP nie znosiłam, to tutaj mamy pełnokrwistą powieść o ludzkich namiętnościach, o tym co się tak naprawdę dzieje w 4 ścianach ,wyborach i generalnie podłościach ludzi z usmiechem na twarzy,Takie małe "piekiełko" przykryte uśmiechem i z ciastem na stole.
Lauren Olivier "Delirium" mrocznie i o miłości, trzyma w napięciu, są jeszcze dwie części, raczej skazane na sukces, bo dobrze się czyta.

ulubionych mam całą bibliotekę, nie każcie mi siedzieć przy niej z laptopem i spisywać.
Ogólnie to zawsze na książkę nie było mi szkoda kasy..
 
Ostatnia edycja:
jaipur - dzięki za przypomnienie:-), dawno nie czytałam Wiśniewskiego, a miałabym ochotę, lubię jego książki. O tych chirurgach też może być ciekawa.

Ja najczęściej zapominam tytuł jeszcze w trakcie czytania książki, o autorze nie wspominając nawet, więc za bardzo nie pomogę:zawstydzona/y:
Tak mi się tylko teraz przypomniała ksiązka, która zrobiła na mnie duże wrażenie:
Spalona żywcem - Souad za | Książki empik.com
no i czytane całe lata temu książki Waris Dirie.
 
Tak Lepi "Spaloną żywcem" też czytałam. Warto :tak:

Jaipur dziękuję kochana za tak obszerny post, a jeszcze komentarz od siebie, z pewnością sięgnę po wszystkie pozycje, które poleciłaś. W pierwszej kolejności po Wiśniewskiego chyba:-)
 
reklama
Do góry