reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik kulinarny

Dzięki. Tak myślałam, żeby z twarogiem zrobić ale nie wiedziałam ile i jak przyprawić. Będę jutro gotować :d

A propo naleśników to ja mam od jakiegoś czasu taką patelnie cienką do nalesników i jest super. Nic się nie przypala i nie przywiera. U nas to różnie sie robi, zależy kto ma na co ochotę, czasami z jabłkami, czasami z dżemem, dzieci tez jedzą z czekoladą, a czasami to z masa twarogowo-dżemowa i na to bita śmietana. Od czasu do czasu robię tez krokiety naleśnikowe nadziewane kiszoną (wcześniej odpowiednio ugotowaną) kapustą. Kiedyś dziewczyny zrobiły jeszcze naleśniki ciemne, tzn. do ciasta dodały kakao. Dzieciom bardzo smakowało :D
 
reklama
Z tego co ja zauwazylam to jesli chodzi o nalesniki,a robie bardzo czesto,to sie przypalaja i kleja do pateli jak za duzo cukru wrzuce ;-)...a ze szpinakiem ostatnio robilam pierogi,mniam,mniam...szpinak+czosnek+twarog+galka muszkatolowa...rewelacja,nawet Wika jadla...
 
Kasiulka ja do naleśników wcale nie daję cukru. Tylko szczypta soli do ciasta. Słodzenie np. dżemem, twarogiem odbywa się na talerzu.
Moje się nie kleją do patelni. I takie bez cukru w środku mogę zrobić np. dla F. na słodko a dla nas z farszem....są uniwersalne.
 
Ktoś mądry mi kiedyś powiedział że naleśniki pączki i inne smażone rzeczy właśnie się przypalaja i brązowieją właśnie od cukru, więc pewnie coś w tym jest.
 
Ja polecam drożdżówkę z lodówki
Mega drożdżówka

składniki

1kg mąki
4 jaja
10 dag drozdzy
2 szkl mleka
2 łyżki octu
1/2 szkl cukru
1/2 kostki margaryny

Wykonanie

w misce wymieszac
lekko ciepłe mleko+ drożdże+ rozpuszczona margaryna+ocet
w dugiej misce
mąka+jaja+cukier +wlac zawartosc pierwszej miski i wyrobic ciasto(ciasto nie może się kleic do rąk jeżeli się klei trzeba jeszcze dodac maki) następnie wstawic na 1 godzinę do lodówki i przykyc trzeba miec dużą miskę bo ciasto sporo wyrośnie

uwaga!!!jeżeli ciasto nie wyrośnie w lodówce to znaczy że coś jest nie tak może złe drożdże lub za ciepłe było mleko i pieczenie go nie ma sensu
drożdżówka jest na dużą blachę można ja wyłożyc na tę największa która jest dodawana do kuchenek:))
pieczemy ją około 45 minut w 180 stopniach
oczywiście na wierzch można połozyc owoce lub kruszonkę jak kto lubi
Smacznego!!!!
 
Aga27g powiadasz z lodowki???rewelacja...musze sprobowac zrobic bo zawsze mam problem z wyrosnieciem normalnej drozdzowki wiec moza ta mi sie uda :-)...
 
Też robię taką drożdzówkę i nawet mi wychodzi ;-)
Rosnąca.....
Iza076.jpg
 
Mi kiedys wyleciała z miski w lodówce:))
robienie drożdzżówki już opanowałam ale nie mam dobrego przepisu na kruszonkę może macie jakiś sprawdzony?
FotoIza no super :))
 
Wow drożdżówka z lodówki - ciekawe co na to powie mój mąż :D

A kruszonka to najprostsza sprawa na świecie - bierzesz tłuszcz, mąkę i cukier i mieszasz, a właściwie najpierw zagniatasz a potem kruszysz. Proporcje to tak na oko - zależy ile chcesz mieć kruszonki.

Wracając do naleśników to ja daje odrobinkę soli,a słodkie to na wierzch.

A co robicie na obiady jak jest tak ciepło? Bo mi pomysłów brak.
 
reklama
no właśnie mi o te proporcje chodzi;-) bo albo za twarda mi wyjdzie albo za dużo margaryny dam :-p chciałabym zrobic taka dobra krucha sypka jak na tych kupnych drożdżówkach
 
Do góry