reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik kulinarny

reklama
To ja przeklejam "swoje" przepisy :-p I zdjęcia też wrzucę :-)

WĘDLINA
Link do wędinki - mniam - tylko ja zwijam sznurkiem, bo jest wtedy w kupie
AvlBGIRpU5QBHiYV2VAEVYUBA8jAGnTaKgQdCoR5mOFDHigo9sDA9kGAmI4mqP pnrOA2wwBM9YAyAUADZAAQAwt6JgD3XeIL5HyxRABY4J7GCJiPGuUh4OQ6KpRFDJQqpMFEEwECIIFifxiQCsh3OfbH ssQ8krzLSQwYQtiOEGJ9c4gIKCgEHQTjGysKLAFSVQQQgVJSDCSheBJPMNh6lBwE4DSZxQjQbSwFGOBBpA44oc4pBwDIzSyaiLCRGMgI8fsWxjjAzW9ELBISTEoUV0W7DQQDomqMEINZDgcgs8yLwRTgSz6HGOJFUNFEQC2uCRhC0UjOAIOPu8swovztDThz4OJNBBQU8kEE0zGGBQBylYpFJFHZBCykM3ohwUxAMVZSrRA4MOFBAAOw==

Udziec z indyka wolno pieczony w sosie bbq - MniamMniam.pl

Na zdjęciu wygląda jakby była spalona, ale to miód się tak przyczernił, na wędlinie prawie tego nie ma (tylko na naczyniu) - pyszotka! Jest soczysta i pachnąca i cudna :-D

20151029_154956.jpg

BLOK
a blok jak blok - taki jak nasze mamy robiły w czasach PRLu z mleka w proszku
gny8CYYIRoIirlxM66arh4yepUTBOLZNUI1gCwjITAFtR41akwDxuxGl2xAAgRAQE4gOWVBA4hr9usfLmsBaASAIUTgCmhAZAQQ5kvgEnTOIMBwgfALCwhiiJljInCCtFwrEArc4mIbGMGIEysWyG2x48VmHiNGIrmy5cuYE9vIjPgIwoAAOw==

Z tego przepisu wychodzi boski
1zIggET8dLQXapoHBAA7
: Przepis "Blok czekoladowy doskonałe proporcje" autorstwa Sara_R

Ja wkładam w zwykłą foremke podłużna do ciasta, tylko wykładam papierem do pieczenia - w ogóle się nie klei do niego, łatwo odwinąć i ukroić. Tak jak widać na zdjęciu.

20151029_155036.jpg
 

Załączniki

  • 20151029_154956.jpg
    20151029_154956.jpg
    26,4 KB · Wyświetleń: 221
  • 20151029_155036.jpg
    20151029_155036.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 235
Ostatnia edycja:
Robicie smaka tym blokiem a mi slodkiego nie wolno:( a to mego meza ulubione ciasto:)) ale na swieta zrobie:)a przepis na miecho hmmm napewno skorzystam:)
 
Gosia - byś wrzuciła przepis na tego rolowańca z miesem mielonym w środku i ciasem na kopytka (?? chyba) na zewnątrz. Wiem, że pisałaś jak go zrobić na innym wątku (że ise go kroi w plastry i podsmaża, a potem coś tam robi i je z sosem - niepamiętam dokładnie :zawstydzona/y:), ale nie chce mi się teraz przerzucać miliona stron :-p A brzmiało to na prawdę dobrze :tak:
 
Szkrabek prosze bardzo

Roladka z miesem mielonym;
Ciasto robimy jak na kopytka a miesa mielone jak na kotlety.Ciasto rozwalkowujemy i smarujemy surowym miesem mielony i zawilamy w rolade jak ciasto. Kroim na plasterki rowniez jak ciasto i smazymy na patelni z tego ze ciasto bedzie smazone nie gotowane bedzie troszke twarde wiec lejemy do granka tak ze 3-4cm wody dodajemy lyzeczke vegety jak sie zago tuje wkladamy kilka usmazonych plastrow roladni i ''odpazamy'' tak ze 2min. Mozna polac jakims sosem lub same z surowka ja poleceam z czerwonej kapusty:-D SMACZNEGO:-D

1usa8u697dldaz22.png


f2w33e3kj54qow6s.png
 
reklama
ZUPA Z DYNI

Mała dynia - obrać i pokroić w kostkę
ziemniaki - pokroić w kostkę - ilość = połowie objętości dyni
bulion
mała cebula
1-2 ząbki czosnku
curry
sól
pieprz

Cebulę i czosnek posiekać i odsmażyć w garnku (uważać by nie spalić czosnku). Jak cebula się zeszkli dodać warzywa i curry (ja daję ok 2 łyżki, ale tak na prawdę ile kto lubi). Smażyć ok 5 minut, często mieszając.
Zalać bulionem tak by nie przykrył warzyw (jeżeli ktoś lubi bardziej wodnista zupę krem to można więcej lub poczekać na sam koniec i sprawdzić jaka wyszła konsystencja i wtedy ew. dolać). Gotować 15-20 min aż warzywa zmiękną (nie do końca, nie powinny się rozpadać).
Po tym czasie zmiksować zupę na krem, dodać sól i pieprz do smaku. Sprawdzić konsystencję (w tym miejscu można ew. dodać bulionu jak wyszła za gęsta). I voila! :-)

Podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym (jak ktoś lubi).

Ja grzanki robię sama z chleba razowego. Kromki kroję w kosteczkę i smażę na suchej patelni az będą chrupiące. I do talerza :-D
Smacznego!

ZUPA TAJSKA


Tajska zupa z kurczakiem i mlekiem kokosowym | Filozofia Smaku

Ten przepis na zupę tajską najbardziej mi leży. Wychodzi na prawdę pyszna.

Moje modyfikacje:
1. Ja biorę 3 szalotki, nie jedną. Jedna moim zdaniem to za mało.
2. Nie zawsze robię z trawą cytrynową - jak nie mam to się nie biczuję za to - jak wrzucam to nie wlewam z trawą do talerzy - jest twarda i dodana by dała swój smak i aromat - nie trzeba jej jeść.
3. Jak nie mam makaronu azjatyckiego to też się nie spinam. Wtedy gotuję zwykłe cienkie wstążki. Pewnie ktoś uzna to za profanację... no cóż, przyznaję się bez bicia, czasem po prostu chęć na tą zupę zwycięża :-D
4. Papryczką chilli można modyfikowac ostrość. Czasem daję 2-3 jak chcę dogodzic mężowi, czasem 1/2 jak chcę by syn z nami zjadł. Obydwie wersje są pyszne.

Smacznego!
 
Do góry