reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik małego smakosza

reklama
u nas w zasadzie sama woda, sporadycznie jakis soczek(ale zazwyczaj tez rozcienczony z woda) ,czasem woda z miodkiem i cytrynka w roli herbaty
 
Moja córa ma fazę na mleko i na okrągło by je jadła/piła. Jak mleko z płatkami zrobię, to płatki zostają a mleko wyjada, kasza na mleku znika w ciągu 10 minut, tylko mleko, mleko, mleko.....................
Czy Wasze też tak mają???
Czy w nocy któreś dziecko jeszcze pije mleko?
Ile w ogóle dziennie wypijają Wasze pociechy tego mleka???
 
kaniu moja mm pije tylko rano zaraz po wstaniu - przynoszę ją do nas, zapodaje niekapka, włączam Disney Junior i mam chwilę by jeszcze dospać ;-) ale tego mleka wypije max i to musi mieć naprawdę dobry dzień 90 ml :confused2: więc po dwudziestu minutach mam już wołanie "mamusia zrób śniadanko" ehh...

no i generalnie to sama nie wiem czy powinnam jej to mleko przemycać jeszcze w czymś czy po prostu odpuścić. Bo moja generalnie dość szybko mm odrzuciła, jak dobrze pamietam to przed ukończeniem roczku już mieliśmy zgrzyt, wstawałam o 5.00 i jej placki na mm smażyłam... dramat... później łaskawie dała się przekonac do porannego picia i teraz znów odrzuca, bo ciągnie nie ciągnie, mleko chce bo się przyzwyczaiła, ale bardziej do trzymania niekapka a nie samego picia z rana.
 
Kaniu u nas mleko jest tak co drugi/trzeci dzień rano do płatków z mlekiem:tak:Generalnie Miłosz mleka nie uznaje,co mnie wcale nie cieszy:-(W ogóle ostatnio moje dziecie to kompletny niejadek-nawet od bilansu dwulatka spadł z wagi (i już nie waży 13 kg,tylko niecałe 12 kg).Np.wczoraj przez cały dzień zjadł na siłę jedno jajko,trochę bułki ze środka,dwie parówki i kilka łyżek zupy i ćwiartkę jabłka...i byłam zadowolona że tak dużo bo dzień wcześniej zjadł tylko kilka frytek i podziubał trochę kurczaka i może z 5 łyżek mleka z płatkami:eek:
 
to moja rano bulte wciaga kakao ze zbozami albo waniliowe a tak to po obiedzie jogurt naturalny, o 16h po podwieczorku maly danonek i wieczorem jogurt naturalny po kolacji i desrek czekoladowy.
 
kaniu - u nas tradycyjnie przy zabkowaniu ida hektolitry mleka. W dzien nie, czasem zdarzy sie jakies 150 ml, ale na noc idzie jakies 350, potem w nocy kolo 300 znowu i rano jakies 200ml. Ale to tylko przy zabkowaniu i niejedzniu w dzien. Jak je w dzien w miare normalnie, to na noc idzie kolo 350 i rano kolo 300ml. Pawel tez jest strasznym mlekopijcem, po mamusi ;-)
 
jeny jak ja Wam zazdroszczę tych mlekowych smakoszy :-p a mleko z płatkami na śniadanie? taaa... kilka razy próbowałam - młoda wydzióbała łyżką bądź palcami wszystkie płatki z miski i to by było na tyle :/ ehhh....

rysiu
u nas też nagle Isia zmieniła się w niejadka :/ z tym że powód jest chyba taki, że ją dosłownie rozsadza od środka energia i oczywiście wszystko chce zrobić sama, a wiadomo, że takie jedzenie trwa dwa razy dłuzej, ona się zaczyna nudzić posiłkiem i już nie chce więcej zjeść :/ jak się do niej przysiądę, zagadam to okazuje się, ze czasem uda się w nią wcisnąć więcej (of kors sama zje, mama nie ma prawa dotknąć łyżki/widelca bo foch :no: )

a co do mleka naturalnego to my staramy sie dawać go jak najwięcej ale nie w czystej formie tylko np. w naleśnikach, serkach, jogurtach (co do typowych deserków czy danonków to u nas nadal ich nie ma, z mojego wyboru) Ostatnio odkryliśmy w dronce mleko waniliowe i o dziwo posmakowało, ale czy na dłużej - wątpię ;-)
 
Kaniu Kamil je rano mleko 250ml przed popołudniową drzemka 250ml i wieczorem przed spanie też tyle samo.Kiedyś właśnie miał czas taki jak Twoja Oliwia że ciągle tylko mleko ale minęło teraz on w między czasie je normalnie śniadanko,obiad kolację jakieś owocki.Myślę że nie powinnaś się tym martwić że ona tak ciągle mleko ja kiedyś właśnie pytałam pediatrę czy powinnam się martwić on mówi że nie gorzej jakby nawet mleka nie jadła/jadł:sorry:
 
reklama
Filip mleko spożywa w formie płatków z mlekiem, kawy zbożowej na mleku i kakao.
Z butli już dawno, dawno nie korzysta. Porzucił ją jak miał około 9 miesięcy niecałych. Później jadł kaszki mleczno-ryżowe czy mleczne owsianki normalnie z miseczki. Czasem na bebilonie (bo takie pił) zrobiłam mu kleik ryżowy czy kukurydziany (oczywiście łyżeczką to jadł).
Ale On już od dawna nie pije mleka mm tylko zwykłe. I nie jest jakims wielkim fanem ;)
 
Do góry