reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik/pokój dla Maluszka :)

agabre

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2010
Postów
1 485
Tak sobie pomyślałam, że czas najwyższy go urządzić :) łóżeczko zamawiamy w marcu, już wybraliśmy model, ale czekamy do kolejnej wypłaty :) Może jakieś sugestie czy propozycje dotyczące wystroju, funkcjonalności dziecięcego kącika?

Nasza Hanulka będzie z nami w pokoju, ale chcemy jej część wydzielić specjalnymi dekoracjami i ozdobami. Mam zamiar namalować jej nad łóżeczkiem rafę koralową (mamy niebieskie ściany) może jakieś maskotki na półce, karuzelka, żeby miała za czym wodzić wzrokiem jak odrobinkę podrośnie :)

Pokój przygotowujemy na przyszły rok, już mamy kilka drobiazgów. Jak się wreszcie nauczę wklejać fotki, to pokażę, co udało nam się "wyczarować" :)
 
reklama
super pomysł! My też będziemy mieli Marysie u siebie... Ale myślałam, żeby zrobić jej chociaż jakieś fajne naklejki na ścianę... Baldachimu mieć nie będziemy, a pościel w łóżeczku nie będzie jakaś super wzorzysta...

Jeszcze szukam jakiejś ładniej i niedrogiej karuzeli do łóżeczka :-)

czekam na fotki agabre :tak:
 
u nas maluszek też bedzie z nami, ale zaplanowałam kupno łóżeczka, komody i szafy...później jak przeniesiemy dziecko do swojego pokoju bedzie miało już troche mebelków, gdyz łóżeczko będzie to większe i przerobimy je na tapczanik...co do odób, nie będzie ich zbytnio, sypialnie mamy śliwkowo-kremową...meble będą jasne, nad łóżeczkiem pewnie jakaś połka z misiami, albo zdjęciami..tak miał Filip..teraz ma swój pokój...niestety kocham kolor różowy i amarantowy, nawet sam często kupuje rzeczy w tych kolorach toteż dodatki będą różowe i amarantowe skoro jest ku temu okazja :-)
 
u nas dzidek będzie miał swoj pokoj a my bedziemy w duzym spali :) w jego pokoju bedzie łozeczko duza komoda
jest jeszcze duze łozko pewnie na poczatku bede bała sie samego go zostawic i bede spac na łozku ale potem chce zeby spał sam :)
 
Jak tylko dowiem się kto mieszka w brzuszku to na pewno pomaluje kącik maleństwa .Pewnie będzie to kącik taki sam jak miał mój synek czyli w rybki :) mam wiele różniastych dekoracji , szablony jeszcze do samodzielnego pomalowania, sieć rybacką z maskotkami rybkami którą samodzielnie robiłam.Najlepsze że syna przeniosłam do samodzielnego pokoju, ściany w salonie przemalowałam , sieci spakowałam na strych i tydzień później dowiedziałam się że w ciąży jestem :)

Co do pościeli to mam przepiękny komplet Feretti który strasznie dużo kosztował, ale wychowałam w nim syna, siostra córkę i jest cały czas jak nowy .Czasem warto w coś zainwestować więcej pieniędzy.
Ogólnie przy następnym dziecku zawsze jest już tyle rzeczy że nic raczej kupować nie trzeba
 
wczoraj przeglądałam taki wątek chyba u marcówek i pomyślałam, że nam się taki przyda a tu proszę, co za neispodzianka:)

Ja w zeszłym roku robiłam generalny remont w małym pokoju, na jednej ścianie wielka szafa komandora i tapeta biała w wielkie turkusowo - zielone kwaty (czy coś kwiatopodobnego). Reszta ścian pomalowana na caffe latte, ikeowskie biurko i sofa. Dodatki turkusowe i zielone. Teraz na pewno nie będę go malować od nowa bo nie ma za co, zresztą kolory są na tyle uniwersalne, że wystarczą wesołę dodatki i będzie jak znalazł pokoik dla Marysi:) Mamy już łóżeczko które czeka na pomalowanie, czekamy na komodę, kupiłam regał z wyjmowanymi pudełkami i niebieską lampę w chmurki:) Jak wreszcie przyjdzie komoda wstawię jakieś fotki.
 
ironia nasz Przemek też spał od początku u siebie w pokoiku, a my spaliśmy chyba 2 m-ce u niego na kanapie. Uważam, ze jest to super rozwiązanie bo nie ma dylematu kiedy przenieść dziecko do swojego pokoiku. Prościej się samemu wynieść :-) Teraz nie wiem jak to rozwiąże bo chłopaki będą mieli wspólny pokój, ale boje się, że młodszy będzie budził Przemka. Musze jeszcze pokombinować :-)
agabre śliczna pościel
traschka dodatki potrafią zdziałać cuda. Napewno Marysia będzie miała śliczny pokoik :-)

U mnie podobnie jak u cinamon, dużo rzeczy mam, pokoik jest, kolorowa wykładzina, naklejki na ścianach. Wiele pracy nas nie czeka.
 
U nas maly bedzie poczatkowo spal w naszej sypialni (ale w swoim lozeczku), tak jak bylo z corka - pierwszy rok byla z nami abym nie musiala biegac przez cale mieszkanie, a pozniej w sumie bezproblemowo "poszla na swoje". Sandro bedzie miec maly pokoj, ktory teraz uzywamy jako goscinny i garderobe. Dom kupilismy i wyremontowalismy rok temu wiec niczego nie trzeba bedzie poprawiac, na scianach jest zolta tapeta, a na podlodze ciemne panele, wystarczy wymienic kanape na lozeczko.
 
reklama
u nas moze spac osobno bo nie mamy duzego mieszkania wiec biegania duzo nie bedzie :)

mam tylko nadzieje ze daym sobie jakos z tym rade...ale z drugiej strony wiem ze dziecko musi byc samodzielne i nie wychowywane na pipe bo potem sa same problemy :)
 
Do góry