reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kącik starszaka - problemy ze starszym rodzeństwem

dziewczyny, co kupujecie starszakom od nowego dzidziula?

i jak to powiedzieć, zeby się nabrali, ze to od noworodka...:)
 
reklama
Myslę że to zależy ile starsze rodzeństwo ma lat...bo co innego moje 3,5letnie bliźniaki a co innego Inomama Twój DUŻY Kajtula:-D
My kupujemy cos na czym obecnie mają bzika-kopary:-D i myślę że każde z dzieci ma na coś akurat"fazę"
 
my raczej nic nie kupujemy, Nataniel zabawek ma po dziurki w nosie a i tak nie zrozumie że to od brata. Mam nadzieję, że to że mama wróci ze szpitala będzie największym prezentem :)
 
Moj mlody ma teraz hoopla na punkcie lego duplo, bohaterow filmu "Auta" I bohaterow filmu "samoloty wiec wybor mam duzy :)
A tak sie akurat zlozylo ze znalazlam na necie zestaw lego z bohaterami "Aut" I to ma miec na mikolaja a do kompletu sa tam potem juz osobno rozni bohaterowie (w formie "klockowej" rzecz jasne). Takie male zestawiki. I od Emmy dostanie Legowego Zlomka :)
 
macie coś już zaplanowane w razie porodu? znaczy, co ze starszakami wtedy???? inaczej troche w dzien, inaczej w nocy, ale plan trza mieć!
 
No bardzo dobre pytanie...My na "obczyznie" to juz w ogole mamy troche przewalone co?? :)
Ja mam tylko nadzieje ze to sie nie zacznie przed 26tym grudnia ;p W ten dzien wlasnie przyjezdza do naszego bardzo dobrego znajomego jego dziewczyna z polski I ona powiedziala ze bardzo chetnie pomoze w razie czego - bo bedzie do 6tego stycznia A ze Kuba ja zna mysle ze nie bylo by takiego problemu. Bo sam znajomy powiedzial ze sie boi zostac z dziekiem sam :) On ma 26 lat I kontakt z dziecmi ok. Ale zabawa a zmienianie pieluch I karmienie to juz co innego :) wiadomo :)
A jesli wytrzymam do terminu to 5 stycznia przyjezdza tesciowa na 2 tyg wiec luz... Tylko najgorzej jesli sie zacznie wczesniej niz 26 grudnia albo w srodku nocy...;/ Bo wtedy rzeba bedzie kogos sciagac do domu, tlumaczyc wszystko, co, gdzie itd....No I ten szok rano od Kuby jak sie obudzi bez rodzicow w domu :((((
 
to dobre pytanie, poród coraz bliżej a ja ciągle myślę jak to rozwiązać... nie chciałabym małego zostawiać z teściową ale chyba innego wyjścia nie będę mieć...
jak się zacznie bez męża w domu to pakujemy z teściową małego do samochodu i jedziemy do szpitala, z mężem spotykamy się pod szpitalem i teściowa wraca z małym do domu a my na porodówkę ;) reszta pobytu w szpitalu będzie spokojniejsza bo mąż obiecał wziąć sobie wolne także będzie siedział z małym, a teściowa pewnie tylko wtedy gdy mężasty będzie u nas w odwiedzinach. muszę dziś napisać plan dnia Nataniela i powiesić na lodówce, bo ja całymi dniami z nim siedzę i nikt nie ma pojęcia co, kiedy i gdzie z nim robić... rozregulują mi dzieciaka przez te kilka dni :-D
 
My dla Konrada kupiliśmy wielką śmieciarę w ramach prezentu od braciszka i mikołajek - jakoś się w czasie zbiegło. Nie wiem czy zrozumiał ale był bardzo zadowolony! :-D


A co do porodu dobrze się złożyło bo rodziłam w nocy... więc teściowa była... a rano ona do pracy a mąż który wrócił nad ranem ze szpitala miał wolne (też fajny zbieg okoliczności) i przejął Konrada :tak:
 
reklama
U nas bez problemu bo mamy moich rodziców pod nosem:-) do tego zestaw rodzeństwa,więc nawet o tym nie myślę-u mnie zawsze ktoś się znajdzie:rofl2::-D
 
Do góry