reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kącik żywieniowy-nowe smaczki dla maluszka

Kurcze, od dwoch dni Mia obrazona na zwykle sniadanko (chlebek z wedlinka na przyklad) i zyczy sobie tylko kaszek... Nie czaje, o co jej chodzi! :eek:
 
reklama
Witam w kąciku żywieniowym:)



Kupujecie pomidorki i dajecie dzieciaczkom o tej porze roku.

Ja ogólnie nie kupuje ale teraz coś mnie pokorciło i kupiłam.
Dziś zrobiłam Liwi jajecznice na nim ależ nie dobry ten pomidor bez smaku, wodnisty wiedziałam że taki będzie. Czy taki bez smaku pomidor ma jakieś wartości odżywcze hymmm. .

Tak samo ogórków zielonych, brokułów kalafioru nie kupuję. Pomroziłam sobie latem, już się powoli kończą zapasy, ale w tedy przejdę na mrożonki.



W Lidlu kupiłam fajną mieszankę warzywną na masełku wypróbuję jutro jak smakuje.

A jogurty, serki jaki dajcie.?
Oo i czy robicie kakao, Inkę do picia?
Jak tak to na jakim mleku takim świeżym czy z kartonu.
Gdzieś czytałam że lepsze mleko świeże z butelki.
 
Anek - ja sie nie martwie, tylko tak sobie chcialam ponarzekac! ;-) Teraz juz znow wszystko ladnie wcina.

Mirelka
- ja nie podaje pomidorow, bo o tej porze roku sa zupelnie bez smaku, przynajmniej u nas... Ogorki za to wcina, sa dobre, smakuja jak trzeba. :tak: Jogurty u nas powolutku, jeszcze sie z tym nie spiesze. Mleko z kartonu u nas jeszcze dlugo nie bedzie w jadlospisie. Z jajkami tez ostroznie, ale niedlugo planuje podac. :tak: Ale u nas ostroznie ze wzgledu na tendencje do alergii.
 
mirelka szczerze mowiac to mnie sama odrzuca na mysl o pomidorach o.0 sa tak niesmaczne ze jesli juz to wole ogorka kupic. Choc cudow nie ma :( Troszke nam sie zaniedbaly warzywka i jestesmy glownie na marchewce i ziemniakach.
jogurty daje wszystkie jak leci. Serki tez. Choc najczesciej to sama robie ze zmrooznych owocow albo świerzyc z serem bialym lub jogurtem naturalnym.
Mleko krowie podaje tylko w naleśnikach jak do tej pory :p Wiec zadne kakao czy inne melczne (krowie). Ale kakao tez moznaby zrobic na MM bez problemu.
Czekolade samw s obie jadl juz w roznej postaci. W mikro ilosciach ;-)
 
Dzięki dziewczyny:)


Z tymi pomidorami to wiedziałam że będzie kicha:szok:

Nimffi
a dlaczego zaniedbałaś warzywka, wiem że teraz kiepsko o warzywa dobrej jakości, możesz sięgnąć po mrożonki.

Ja kombinuje co by Liwia jak najwiećej jadła i smakowała różne warzywa, lubi bardzo szpinak,pozostałe warzywa weż wcina.
Liwia też mleko krowie smakuje tylko w naleśnikch:tak:
 
mirelka ja często robie małej na mleku z kartonu płatki ryżowe czy ryż i wcina z owocami myślałam też o kakao ale zapomniałam jakoś ostatnio przez te jej krzyki..chociaż nie wiem czy zechce bo ona do picia chce tylko samą wodę:sorry2:
Serki to podaję różne ale nie wszystkie jej smakują.Inka dopiero chyba po 2roku życia ?!
Szczerze mówiąc to pomidora ani ogórka młodej nie podawałam jakoś sama teraz nie kupuję bo są beee bez smaku ..ale lubi kiszone ogórki,buraki,brokuły,brukselkę,groszek (tylko wzdyma ją )kukurydzę itp
 
Maja w żłobku zjada wszystko podobno, chociaż np buraczków w domu nie je. Uwielbia wszystkie zupki. Potrafi 3 chochle zjeść... Daję jej przewaznie danonki - wiem, opinie są różne. Zupy gotuję różnie. Jarzynową zawsze z mrożonki- w Biedronie kupuję. Poza tym nie spinam się w żaden sposób ze specjalnym gotowaniem dla Mai. Teraz np je w żłobku pełne posiłki ale w domu jeszcze chce pokosztowac tego co my jemy na obiad.. generalnie apetyt jej bardzo dopisuje co mnie meeega cieszy :)
 
mirelka jakos tak w grudniu wyszlo ze po prostu zup nie gotowalam wiec tyle co na drugie danie warzyw ;-) Mieszkam kolo placu targowego i stad zazwyczaj biore świerze warzywa. mrozonki nam średnio smakuja. Jeśli już to tylko te z Hortexa. A sama jakos za malo zapasów warzyw sobie zrobilam na zime :sorry: na szczescie owocow mam cala mase :-D
No i dla Kubusia gotuje specjalnie zupki jak mam czas. W grudniu bylo kiepsko z czasem. Teraz pewnie ebdzie lepiej.
 
reklama
Ankusch może tu napiszę jak to u nas mniej więcej wygląda:tak:


Ankuch fajne te płatki ryżowe jak mogłam o nich nie wiedzieć:tak: w najbliższym czasie zakupię dla rozmaicenia diety.
Liwia piej mleko MM rano i wieczorem ok.260ml
Na drugie śniadanie je różnie jajecznice/jajo na twardo/serek wiejski z rzodkiewką/ogórkiem/kiełbaskę na gorąco/serki/jogurty/kanepczki z serem żółtym/wędliną/pastą rybną/pastą jajeczną/kaszkę mleczną wielożbożową/ser biały/ no różnie. Mleko na noc pije ok.19.30, po.17 stej robię jej tego co nie jadła rano np. kaszkę z bananem/ jogurt.z owocami/serek homo z bananem/ jabłko na gorąco z cynamonem/imbirem/kanapeczki/makaron z serem cynamonem itp.

Ogólnie takich dań mlecznych typu grysik na mleku, zupki mleczne, jakieś płatki nie robię hymmm chyba czas zacząć w końcu nasze dzieci mają już 14miesięcy. Je piej mleko/kaszki :tak:



A jak to u Was mamusie wygląda, co dobrego jedzą Wasze bobaski.?
 
Ostatnia edycja:
Do góry