reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kaciki dla naszych dzidzioli...

Dla mamy

1. Dokumenty:

  • dowód osobisty
  • karta ciąży
  • ważna książeczka ubezpieczeniowa
  • RMUA
  • wyniki badań :
    1. grupa krwi
    2. WR(OWA) i HBS(wykonane po 32 tygodniu ciąży)
    3. ostatni wynik badania USG
    4. badania Coombs’a ( PTA) na obecność przeciwciał (tylko mamy z ujemnym czynnikiem Rh)
    5. morfologia i badanie moczu
2.Bielizna

  • koszula nocne na czas porodu i 2 rozpinane do karmienia
  • szlafrok
  • ciepłe skarpety (przydatne szczególnie w okresie jesienno-zimowym)
  • majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk)
  • staniki laktacyjne (2 sztuki)
  • wkładki laktacyjne
  • kapcie
  • klapki pod prysznic
  • koszule nocne na czas porodu i 2 rozpinane do karmienia
  • odzież na wyjście
3.Kosmetyki i artykuły higieniczne

  • kosmetyki (dezodorant, pasta do zębów, szczoteczka, delikatne
  • mydło, płyn do higieny intymnej w wyciągiem z kory
  • dębu, szampon, kosmetyki do makijażu, szczotka, grzebień do włosów, nożyczki, pilniczek do paznokci)
  • ręczniki (co najmniej 2-3)
  • podpaski nocne (np. pieluchy Bella, największy rozmiar)
  • wkładki laktacyjne (np. Bella, Gerber-ultracieńkie, bez ceratek)
  • jednorazowa maszynka do golenia
4.Żywność i napoje

  • woda niegazowana
  • soki (najlepiej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy. Zaleca się unikanie picia soków z owoców, które uczulają dzieci, np. truskawkowych, z owoców cytrusowych )
  • przysmaki energetyczne (czekolada, ulubione ciasteczka itp.)
  • owoce (jabłka)
5.Inne

  • telefon komórkowy lub karta telefoniczna
  • aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie
  • książka, krzyżówki, czasopismo
  • talerz, kubek, sztućce
  • poduszka do karmienia
  • koło do siedzenia po nacięciu krocza
  • odciągacz pokarmu
  • leki(jeśli przyjmujesz jakieś stale)
  • drobne pieniądze
Dla maluszka

  • kilka koszulek i kaftaników
  • kilka śpioszków / pajacyki
  • 2 czapeczki
  • sweterek
  • pieluszki (jednorazowe lub tetrowe, z ceratkami)
  • skarpetki
  • kocyk, rożek
  • krem do pupy
  • miękka szczotka do włosów
  • nożyczki do paznokci, ewentualnie skarpetki, do założenia na dłonie
  • ubranko przeznaczone na wyjście ze szpitala
  • fotelik samochodowy na powrót do domu
Dla taty

  • soki, cola
  • coś do jedzenia
  • kapcie
  • ubranie na zmianę
  • gazety, książka
  • odtwarzacz CD, MP3 ze słuchawkami i płyty z waszą ulubioną muzyką
Znalazłam to na innym forum:zawstydzona/y::-)
 
reklama
no ale to jest lista do szpitala tylko... Wiec sie nie dziwcie ze to tak malo potrzeba :-D
Ackzolwiek w wielu szpitalach sa kocyki i ubranka (mozna oczywiscie miec swoje, ale ja wolalam szpitalne ze wzgledu na gencjane do pepka - strasnzie brudzi) i podklady poporodowe (wtedy nei ma sensu kupowac bo zwykle w domu juz wystarcza wieksze podpaski).
Odziez na wyjscie mozecie miec w domu i M wam przywiezie. Aha - slyszlaam historie ze dziewczynie odeszly wody, pojechala do spzitala, M po porodzie zabral jej ubrania do domu i po kilku dniach przywiozl te same ubrania - NIEWYPRANE :-D Tak jak byly w reklamowce tak smo je przywiozl Wiec zadbajcie o to bo pomyslowosc mezczyzn w tym wzgledzie nie zna granic :-D

Pamietajcie o papierze toaletowym (niestety norma w polskich szpitalach to brak tego papieru) i mi BARDZO przydaly sie recnziki papierowe do wycierania krocza po porodzie - sa higieniczniejsze niz zwykly recznik.
Jest na liscie i polecam w 100% kolo poporodowe :tak::tak::tak:

Co do majtek to polecam wielorazowe z siateczki (firmy Hartman) - o wiele lepsze niz jednorazowe badziewie ktore kupilam i ktore okazalo sie takimi jakby stringami :szok: no i balam sie ze mi ten podklad wypadnie :zawstydzona/y:

Aha - w wiel uszpitalach proponuej sie lewatywe, ale czesto jest tak ze trzeba miec ze soba - do kupienia w aptekach. Ja mialam ze soba ,ale zapomnielismy o tym z M :-D Jak sobei M przypomnial i spyal polozna to sie smiala ze juz za pozno ale zeby sie nie martwic



Ja mialam gdzies swoja liste rzeczy potrzebnych dla noworodka (ubrania i inne sprzety) ale niestety gdzies mi zniknela :-(
 
zgadzam się z mysz, podkłady, papier taoletowy itd. baaardzo potrzebne do szpitala. Dziewczynom co będą miały cesarkę polecam wodę z dziubkiem, po operacji brzucha ciężko jest się co chwilę podnosić by się napić (swoja drogą lepiej nie nadwyrężać karku bo może się to źle skończyć...:sorry:)​
 
Znalazlam kiedys tu na forum wyprawke dla dzidzi. Wydaje mi sie ze jest tam w miare wszystko co potrzeba na poczatek. Mam nadzieje ze autorka mnie nie pogoni za kopiowanie. :-p Nie jest tam napisane ile sztuk poszczegolnych ciuszkow, ale ogolem 3-5 kompletow. Zreszta same zobaczcie.

WYPRAWKA DLA DZIDZI

1. Pieluchy tetrowe (10-15)
2. Pieluchy flanelowe (parę sztuk, np 2 tak na wyjścia do lekarza, w gości)
3. Pieluchy jednorazowe (typowe pampersy) lub ekologiczne wielorazowe
4. Okrycia kąpielowe (ręczniczki z kapturkami, ok.2) lub ręczniki normalne ( okrycia starczają na krócej )
5. Wanienka (ja miałam najprostszą + mata kąpielowa z przyssawkami)
6. Kocyki
· Kocyk bawełniany lekki
· Kocyk ciepły akrylowy
· Kocyk polarowy
7. Wózek
8. Łóżeczko
9. Materac (piankowy, kokosowy, kokosowo-gryczany)
10. Przewijak
11. Powłoczki/pościel
12. Prześcieradła (np frote z gumką)
13. Cerata do łóżeczka
14. Ochraniacze do łóżeczka (dobre są te na calą dlugość)
15. Fotelik samochodowy
16. Folia przeciwdeszczowa do wózka (wiekszość wózków ma w wyposażeniu)
17. Termometr do wody
18. Myjka (ja nie stosowałam, wolałam ręką lub pieluszką)
19. Nożyczki do paznokci lub cążki
20. Termometr do ciała
21. Gruszka do noska lub Frida
22. Butelki
23. Szczotka do butelek
24. Wilgotne chusteczki
25. Krem do pupy (np Sudocrem)
26. Gaziki jałowe
27. Pałeczki higieniczne
28. Krem do buzi
29. Szczotka z miękkiego włosia do głowki
30. Mydełko dla niemowląt
31. Proszek do prania (koniecznie dla niemowląt)
32. Oliwka (wolałam płyn do kąpieli z oliwką, skóra nawilżona a ubranka czyste, np olilatum)
33. Olilatum do kąpieli
34. Spirytus 70% (wystarczy kupić 100ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1) ja stosowałam nadmanganian potasu
35. Sól fizjologiczna (można przemywać ropiejące oczka)
36. Paracetamol w czopkach dla niemowląt
37. Herbatka koper włoski (dobra na trawienie)
38. Ubranka ( w małych ilościach jednego rozmiaru, rozmiar 56 najmniejszy raczej w ilości 3-5 kompletów, nie więcej, dzieci szybko rosną)
- Bodziaki (polecam zapinane na całej długości, łatwiej założyć na początek)
- Pajacyki
- Kaftaniki
- Śpioszki
- Kombinezon
- Łapki niedrapki
- Czapeczki
- Skarpetki
39. Rożek z usztywnieniem kokosowym (najlepiej wyjmowanym, jeśli dziecko nie lubi być owijane może służyć jako przykrycie lub mata do połozenia dziecka)
40. Smoczek uspokajający
41. Karuzela do łóżeczka
42. Wkład do wanienki (delfinek, mata antypoślizgowa lub wystarczy sama tetra)
43. Poduszka klin ( ja nie używałam)
44. Termoopakowanie na butle
45. Podgrzewacz do butelek ( jeśli brak mikrofali, przydatne przy karmieniu sztucznym i dokarmianiu, przy karmieniu piersią to ok 5 miesiąca do podgrzania zupek w słoiczku, soczków)
46. Chusta lub nosidelko
47. Śpiworek
48. Laktator
 
ja do szpitala zakupiłam sobie takie papierowe nakładki na sedes. Nigdy ich nie mogłam upolować, a tu w Realu się trafiły. Po porodzie ciężko kucać nad sedesem
 
Ja dodam, że bardzo mi się przydało tantum rosa, które rozpuszczałam sobie w półlitrowej butelce wody pitnej i sobie tym polewałam krocze przy każdej wizycie w ubikacji. Myślę, że tym razem sobie sprawię jakiś spryskiwacz ;-)
 
blueberry77 - ja miałam spryskiwacz, ale nijak sie nie dało go TAM użyć, bo żeby pryskać, to trzeba było w pionie trzymac. W końcu wziełam małą butelką z dziubkiem i jak nacisnęłam to taki idealny strumień leciał. Wypróbuj w domu ten spryskiwacz, aaa mnie mąż jeszcze pomagał, wtedy jakoś szło załatwić sprawę :-D
 
blueberry77 - ja miałam spryskiwacz, ale nijak sie nie dało go TAM użyć, bo żeby pryskać, to trzeba było w pionie trzymac. W końcu wziełam małą butelką z dziubkiem i jak nacisnęłam to taki idealny strumień leciał. Wypróbuj w domu ten spryskiwacz, aaa mnie mąż jeszcze pomagał, wtedy jakoś szło załatwić sprawę :-D
O kurczę, tego nie przewidziałam :-D
 
po waszych historiach zaczynam się bać;-)
długo dochodziłyście do siebie po porodzie?
no i jak sprawa wygląda potem z seksem (wiecie, chodzi o to rozluźnienie ścianek) - taka jakaś ciekawska jestem, bo to mój 1 dzidziol:-):-):-)
 
reklama
mag - nie ukrywam, ze pierwszy tydzien byl nielatwy jesli chodzi o siedzenie (dlatego tak uwielbialam to kolo) - u mnie caly tydzien az do zdjecia szwow przypadl na lezenie w szpitalu. Po zdjeciu szwow bylo o niebo lepiej a przestac zupelnie bolalo po kilku dniach po poworcie ze szpitala.
Tak wiec - nie jest az tak zle :tak::tak::tak:

Tantum rose tez mialam i butelke "z dziubkiem" do polewania ale jakos nie uzywalam
 
Do góry