reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąciki,pokoiki czyli królestwo naszych maluszków .

anette wydaje mi sie ze nawet uklad mamy podobny bo tez mam salon z aneksem kuchennym ale jest tez taka mozliwosc ze kuchnie moge calkowicie zamknac i miec jako osobne pomieszczenie. Ale najbarziej załujemy ze nam sie nie dodalo zeby do salonu przeniesc wszystkie rury i odplywy i w nim zrobic mini aneks i tylko by byla sofa, lawa i stolik pod tv a tam dodatkowy pokoj by byl 8m2 czyli mala sypialnia. Ale teraz to juz za pozno.
 
reklama
annte, olisiaa mamy podobne mieszkania tylko że ja kuchnię mam osobno nie z aneksem:) kuchnia, sypialnia, salon, łazienka i korytarz.
Pieszczoszka
nie martw się bo moim zdaniem to na początku to i tak niemowlak powinien być tam gdzie rodzice aż troszkę nie podrośnie. Nasz bąbel też będzie na początku z nami przez kilka miesięcy potem planuję przerobić sypialnie na pokój dla niego a nam rodzicom pozostanie salon...;-)
 
kurcze ja sie nie pochwale pokoikiem dla dzidzi :-( Bo osobnego pokoju nie bede miec dla naszej kruszynki.Będzie spała ze mna i Moim S w pokoju...no cóż. Łóżeczka jeszcze nie kupiłam , mam nadzieje że uda mi się kupić je jakoś do końca marca
Ja tez nie bede miala osobnego pokoju dla małego bo mieszkam jeszcze z rodzicami i do dyspozycji mam tylko 1 pokoj tak wiec pochwale sie ale tylko kącikiem dla bąbla :-)
 
Powiem Wam kobietki , ze bez wzgledu na metraz i tak sie kombinuje i szuka roznych rozwiazan:-D:-Dwiem po sobie...Mamy 4 pokoje i duzy salon(ok 50 m) ale dzidzia i tak najpierw bedzie u nas w sypialni miala łóżeczko i kilka ciuszkow na noc. Na dzien wstepnie robimy pokoj na dole - komoda, łóżeczko turystyczne, łóżko, fotel bujany- i tam pewnie bedzie z 1,5 roku:tak:pózniej albo chlopcow do jednego pokoju(ok 28 m )albo bedzie kombinacja i zrobimy osobny dla Maluszka.
 
My mamy 3 pokoje, jeszcze jest poddasze do zrobienia ale kasy brak:-(
Na poczatku mielismy sypialnie, salon i Seba ma swoj pokoj, kuchnia to taki aneks ale mozna ja zamknac, maly przedpokoik(w kwadracie) lzienka i ubikacja:tak:Misia spala z nami w sypialni do pazdziernika 2011, teraz zrobilismy jej pokoj,a sami wyladowalismy w salonie(przetrobionym),Franek bedzie spal z nami ok 0,5 roku ,a potem pojdzie do Misi,ale jeszcze bedziemy musieli troche przerobic pokoj:tak: W salonie nie zabardzo jest miejsce na lozeczko ale damy jakos rade, zeby do Seby dac brata to nawet nie mysle bo Seba za duzy na takie maluchy:tak:Moze kiedys nam sie uda zrobic poddasze to Seba bedzie na poddaszu a Misia i Franek beda mieli odobne pokoje:tak: Na razie cieszymy sie z tego ze mamy wlasne mieszkanie:tak: Ja mieszkalam 26 lat z mama, na 3 pokojach z 4 rodzenstwa i Seba:tak: W jednym pokoju spalam ja, siostra, brat i Seba jak rozlozylismy lozka to nie bylo godzie przejsc:no: Ale przez to jestesmy bardzo zżyci:tak:
 
My specialnie tez nie przerabiamy pokoju dla Sary...Odziedziczy pokoj brata ktory jest mniejszy i juz zrobiony na styl dzidziowy z neutralna tapeta i kolorem.Dowiesze jakies dziewczence akcenty typu motylki czy rozowa lampa i bedzie musiala sie cieszyc.Colin dostanie 2gi pokoj ktory jest zeraz bawialnia.Tam musimy zrobic maly tuning dla 2latka.W sypialni nie wyobrazam sobie dziecka ...moze pare tygodni...Colinek trafil do wlasnego pokoju jak mial 7 tygodni.Lozeczko juz wstawilam w sypialni ale jak mala bedzie przesiac w nocy 6 godzin to wedruje do siebie tak samo w przypadku jak nie bede mogla karmic.Wiem ze jestem pod tym wzgledem wyrodna matka ale nie potrafie spac przy sapiacym maluchem a do 2ki musze miec sile na caly dzien.
 
Suse dlaczego odrazu wyrodna matka :dry: ja ci powiem szczerze ze gybym miala do dyspozycji 2 pokoj to mały tez by tam urzedował i to od poczatku, nie miala bym łozeczka u siebie :tak: ja nie widze w tym nic zlego :tak:
 
Od jakiegos czasu obserwuje moje kolezanki z noworodkami ktore pozwalaja dzieciom spac w sypialni.Moja szwagierka ma 2ke dzieci w wieku 2,5 i 7 m-cy.Oboje spia z nia w sypialni a moj biedny szwagier wyladowal w pokoju goscinnym.Nie wyobrazam sobie tego.Kocham mojego meza i uwazam ze sypialnia to jet nasz intymna prywatna strefa.
 
Mi sie wydaje ,ze i tak większość mamuś na początku trzyma dzidziusia u siebie w pokoju .Dla wygody,bezpieczeństwa...

Ja z moimi rodzicami w pokoju chyba byłam jakoś do 3 roku życia chociaż mieli osobny pokoj.Ale chorowalam od dziecka na nerki i źle spałam i ogolnie chorowita byłam. Urodziłam się o 6 rano a o 15 zaczoł sie dla mojej mamy dramat,Bo lekarz przyszedl do niej i powiedział: prosze sie do dziecka nie przyzwyczajać bo długo nie pożyje.. Spędziłam w szpitalu chyba rok z przerwami ... a Dzis jestem zdrowa i z nerkami wszystko świetnie :-D
 
reklama
no wiadomo jak dziecko jest chore, wymaga obserwacji itp to inna sprawa ale jesli wszystko jest ok to ja nie widze przeszkód zeby dzidzia spała w swoim pokoju :)
suse moja kuzynka zrobila tak samo . urodzilo im sie dziecko i ona do 1 pokoju z mała i spały razem a maz w drugim:baffled: a teraz mała ma 2 lata i spi z rodzicami bo nie chce isc do siebie w ogole :baffled:ale to typowo wina mojej kuzynki bo sama na to od poczatku pozwalala.
 
Do góry