reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kacper 25tc waga 830g

agawhite dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, jestem wdzięczna losowi, że go mam, cieszę się każdym dniem, chwilą, z banalnych rzeczy, bo przecież różnie mogło się potoczyć.

Dzięki Tobie ulżyło mi, teraz wiem dlaczego tak ma i przede wszystkim, że nie trzeba będzie żadnej ingerecji medycznej, już wycierpiał się swoje. Tylko nie chcę by czuł się inny gdy będzie większy.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie, czy jest to normalne, że żebra u dziecka mogą być ostające, tak około 2 ostatnie skierowne do góry (u Kacperka po prawej stronie jest to bardziej zauważalne).
Wiem, wiem głupie pytanie, ale przewrażliwiona jestem :sorry2:

Nie wiem, czy pomogę, ale moja córeczka też ma takie lekko odstające żeberka, jakoś tak dwie ostatnie pary. Gdzieś po drodze usłyszałam od lekarza rehab, że to przez obniżone napięcie w centralnej części. Teraz już z napięciem wszystko ok, a żeberka nadal odstają, zawsze zapomnę zapytać się naszej obecnej terapeutki, czy to się jeszcze zmieni, ale zapominam, faktycznie są ważniejsze sprawy, a to nie jest jakoś bardzo widoczne. I trzeba się cieszyć z tego co jest :)
No i Jagódka od początku była na własnym oddechu, nie ma dysplazji...
 
Odstające żebra często towarzyszą obniżonemu napięciu mięśniowemu. Mój synek też ma lekko odstające jednak symetrycznie i w niewielkim stopniu (nie miał dysplazji).
 
Do góry