reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kacperek 11.03.2013

kojotek911

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Marzec 2013
Postów
149
Miasto
Puławy
Witam jestem jetem tu pierwszy raz,jestem mama wcześniaka ur. w 31tyg ciąży,zajrzałam tu w nadzieji że są mamy które były lub są w podobnej sytuacji...
 
reklama
Witaj :) jest nas tutaj pelno :)) napisz cos o Kacperku ile wazyl i jak sie czuje ...na pewno znajdziesz tu wiele cennych informacjii i wsparcia ...
 
:)
31tydzien to juz naprawde porzadny tydzien, my np urodzilismy sie w 29, ale z hipotrofia, wiec jakby 26...
Powodzenia! Napisz cos wiecej
 
Kacperek wazy 1320g i mierzy 40cm,umie sam oddychac nie potrzebuje respiratora,nie umie utrzymac cieploty ciala,karmiony jest przez sonde gdyz ma brak odruchu ssania i polykania,od wczoraj lezy pod lampa poniewaz stezenie bilurbiny wynosi 25mg/dl,ja niestety nie moge przy nim byc ze wzgeldu na infekcje i z tym mi chyba najgorzej sie pogodzic,za to maz spedza przy nim kazda wolna chwile.Staram sie myslec pozytywnie ale ciezko mi to przychodzi:(
 
Kojotku- jak oddycha sam- to rewelacyjnie, nad odruchem popracujecie, temperaturkę też wyrówna. Zdrowiej szybciutko, ściągaj mleczko dla małego, to naprawdę bardzo ważne. Myśl pozytywnie, jesteście na bardzo dobrej drodze. Tu dziewczyn jest sporo, na pewno Ci odpiszą i pomoga rozwiać wszystkie wątpliwości. Dużo zdrówka dla Kacperka!!!
Pamiętaj, ze nasza historia jest zupenie inna, to 8 tygodni różnicy, przepaść ogromna, w brzuszku każdy dzień jest na wagę złota.
Jak tylko poczujesz sie lepiej kanguruj i próbuj karmić czy to piersia, czy butelką - upór mamy działa cuda, dziewczyny potwierdzą. :-)
 
Wiem ze pozytywne myslenie jest najwazniejsze jak kazdy mowi ale ciezko jest naprawde szczegolnie ze sama w sobie doszukuje winy przedwczesnego porodu,ze cos moglam zrobic zle,a najciezej jest nie moc byc przy synku gdy sie tego bardzo chce:( i dochodzi jeszcze strach jak Kacperek poradzi sobie z anemia i zapaleniem pluc:(
 
Kojotku nie zadreczaj się, ja lezałam 1,5 miesiąca praktycznie plackiem, uważałam, dmuchałam, we wtorek byłam u lekarza i było ok, a w piątek odeszły mi wody...też wyrzucałam sobie sporo, szukałam przyczyny, ale zrobiłam wszystko co mogłam, niektóre rzeczy nie zalezą od nas!!!
Poradzi sobie!!! Ja leżałam z mama chłopca z 37 tygodnia, z wrodzonym zapaleniem płuc, musiano go podlączyć pod respiorator i się mały szybko wybronił!!!
Naprawdę przez 6 tygodni soedzonych na patologi noworodka widziałamwiele przypadków, różnych, wszystkie dzieci po 28 tyg. wyszły do domu!!!
 
Kojotku Wiola ma rację musisz myślec pozytywnie, pamiętaj że negatywne emocje odczuwa twoje maleństwo.
Jeśli twój synek z 31 tyg. oddycha sam to jest super, rewelacja po prostu ciesz się z tego nie każdy maluszek ma tyle szczęścia.
Wracaj do zdrówka szybko a mąż niech zrobi ci zdjęcie skarba napewno ci pomoże
 
Dziś lekarze zdiagnowoali u Kacperka krwawienie wewnatrzczaszkowe i bezdech wcześniaczy:-( a do tego wszystkiego doszła bradykardia:-(
 
reklama
Do góry