reklama

kaloryczne dania wegetariańskie/ wegańskie?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez bobydiess, 21 Luty 2013.

1. bobydiess

bobydiess Początkująca w BB

Macie jakieś pomysły na kaloryczne dania wegetariańskie/ ew. wegańskie? Wiem wiem jest wujek Google,ale chcę czegoś sprawdzonego. Nie jestem wegetarianką ,ale chciałabym ograniczyć mięso w mojej diecie. Jest jeden problem- jestem z natury b. szczupła i nie chcę stracić na wadzę. Boję się ,że na bezmięsnych posiłkach jeszcze schudnę a tego nie chcę. Dodam ,że nie przepadam za kuchnią indyjską

2. anuc-ha

anuc-ha Fanka BB :)

U mnie hitem jest lazanie z ratatuja i kozim serem.
    Ratatuje robisz z tego co lubisz baklazan, cukinia,papryka, cebula, czosnek, pomidory...duszone, doprawione ziolami.

Inne wersje lazanii z szpinakiem i serem plesniowym...

I w ogole makarony + ser...mozna wegetariansko zaszalac, chyba, ze ktos scisly wegetarianin i serow nie jada...

3. reklama
  4. kusmir

kusmir Fanka BB :)

ja właśnie zastanawiam się nad przejściem na wegetarianizm, żeby trochę stracić na wadze

5. Marionlka

Marionlka Aktywna w BB

To świetne przepisy na dania wegetariańskie, które zadowolą również mięsożerców znajdziecie na tej stronie: 18 dań wege, które pokochają mięsożercy - HelloZdrowie Naprawdę są godne polecenia na różne imprezy czy ogólnie na obiad, by stopniowo przekonywać mięsożerców do dań wege :-)

6. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Ja polecam po prostu dodawać do diety więcej orzechów, owoców, oraz tłuszczy (typu oliwa z oliwek, olej kokosowy) i łatwo mozna kalorie nadrobić ;)

7. MamaMimi

MamaMimi Początkująca w BB

znaczy weganie :)

Stawiaj na węglowodany - ja jestem wege od ponad 10 lat i niestety na wadze to na tym się nie traci :p (a chciałabym te 5kg jakoś zrzucić :))
    Nie tłuszcze i białka tylko właśnie cukry - to przez nie się nie może zgubić na wadze, a jesteś tą szczęściarą, która właśnie o to się martwi :)
    I oczywiście produkty mączne - pieczywa wszelakie, też makarony, jak koleżanka wspomniała.

Zresztą, moim zdaniem - samo mięso to wcale nie tuczy (fajnie, że chcesz ograniczyć!)
    Pozdrawiam!

Poleć forum