reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kamica nerkowa, zapalenie pęcherza w ciąży

Witam,prawdopodobnie mam kamienie w nerkach i jestem w 18tygodniu ciąży,czy to może być groźne dla dziecka?
Ja całą ciaze miałam kamienie i tylko czasem pobolewało, ale jak dzieci miały 7miesiecy to cieli mnie bo kamienie zablokowaly przewody moczowe, w ciazy tylko duzo sikałam i bralam odpowiednie leki
 
reklama
ja też w ciązy mialam kamienie i mam je do teraz:confused2: troche bardziej brzuch pobolewal, brałam wtedy nospe i jakos zlecialo. Robilam czesciej badanie moczu by sprawdzic czy nie ma infekcji. Będzie dobrze:tak:
 
Jestem w ciąży i niestety mam kamienie - od baaardzo dawna. Jednego zdołałam wydalić jakieś 2 tygodnie temu, ale ostatnie dwa dni - 2 razy kolka i znów czuję jak uwiera mnie w pęcherzu :dry: Do tego w bonusie dochodzą częste zapalenia pęcherza (od początku ciąży zjadłam już 3 antybiotyki...). Moja rada - w razie bólu nerki nospa, kiedy czuję, że z pęcherzem coś tam się zaczyna dziać od razu biorę urosept (bezpieczny w ciąży)... no i cały czas, jako suplement Urinal - bezpieczny dla kobiet w ciąży, jedna tabletka raz dziennie, zakwasza mocz i powiem szczerze, odkąd go biorę mam spokój z pęcherzem. A infekcje, które mnie dopadały były tak silne, że nie pozwalały mi zejść z ubikacji - pieczenie zwłaszcza przy końcu, ból brzucha, który potrafił doprowadzać do lekkich skurczy... Do tego niestety należy ograniczyć lub wyeliminować kawę i czekoladę (o alkoholu nie mówię, bo i tak nie możemy pić :sorry2: ). Woda Jana też jest dobrym rozwiązaniem - piłam ją swego czasu litrami ;) Co ważne - badania moczu trzeba robić dość często, bo infekcja bakteryjna potrafi przebiegać bezobjawowo. Głowa do góry, można sobie jakoś z tym poradzić :)
 
Do góry