reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kanały dla dzieci, co puszczacie?

Witam serdecznie wszystkie mamy,

Niedawno założyłam nowy kanał na YouTube, na którym dzieci uczą się jak prawidłowo napisać literę pisaną. Piosenki w filmikach polegają na pokazaniu dziecku prawidłowego ruchu ręki podczas pisania z prostą piosenką. U dziecka współpracuje wtedy lewa i prawa półkula mózgowa, co przyśpiesza i ułatwia zapamiętywanie kształtów. Pozwala to szybko i skutecznie nauczyć się prawidłowego zapisu litery oraz pokonać ewentualne trudności w nauce pisania. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=4_MqERBbib4

Mam nadzieję, że mój wpis zachęci kilka mam i spodoba się Waszym dzieciom :)

Gdy dziecko dobrze się bawi, wiedza sama wchodzi do głowy :)

Pozdrawiam serdecznie
Literolandia.TV
 
reklama
A swojej starszej nie mogę przekonać do bajek. Ostatnio jak chcieliśmy sobie z mężem poleżeć z rana i chciałam jej bajkę włączyć to się darła że nie lubi.

Dzisiaj jej włączyłam rano, ale zamiast oglądać to cały czas gadała. Więc mąż jej powiedział, że albo ogląda bajkę albo mówi. To mu pilota przyniosła i powiedziała żeby wyłączył :-D. Mąż się załamał :-p:cool:

W domu mamy Mini Mini. A tak na prawdę skupi wzrok na telewizorze jak lecą te piosenki czasami i wtedy staje na środku pokoju, macha tyłeczkiem i powtarza słowa.

Hhahahah mozna powiedzieć dziecko skarb, bo wiekszości to nie można odciągnąć od telewizora i gier, ale w sumie troszkę też chce sie odpocząć :)
 
My jakiś czas temu pozbyliśmy się telewizora, no ale wiadomo, bajki puszczamy na dvd albo na jutubie, gorzej, że tam jest tak, że czasem zapomnimy się o te kilka minut i po bajce zaczynają lecieć jakieś dziwne treści, najczęściej zupełnie nie dla dzieci. Trochę staramy się przerzucić na radio, np, w nd rano na trójce czasem słuchamy zagadkowej niedzieli, ale czasem dłuzej pośpimy i już za późno :) mam wrazenie, że kiedyś w radiu wiecej było audycji dla dzieci. A fajnie sobie tak puścić przy zabawie :)
 
U mnie też w telewizji raczej żadnych bajek i kanałów się nie ogląda z prostego powodu - nie mogę kontrolować i sprawdzać tego, jakie bajki ogląda dziecko. A jak już było wspomniane wcześniej treść bajek bywa okropna i kompletnie niedopasowana do maluchów. Również polecam bajki z youtuba, skoro już od czasu do czasu można - dla mnie stare Disneyowskie są całkiem dobre.
Bajki - jeśli już to w obcych językach. :) po to, aby od małego przyzwyczajać dziecko do takiego brzmienia i, co tu dużo mówić, prostym sposobem wychować sobie dziecko dwujęzyczne.
 
My puszczamy Kubusia Puchatka - tego z 1979r , równie starego Piotrusia Pana i teraz Rio jest na czasie bo mała tańczy sambę... :) w tygodniu raczej bajek nie ma...
 
Tutaj trzeba uważać,ponieważ jakość tych wszystkich bajek oraz kanałów dla dzieci jest na naprawdę kiepskim poziomie. Wole zdecydowanie te starsze które coś wnoszą i przede wszystkim mają morał. Generalnie starajmy się też ograniczać naszym dzieciom ilość czasu jaki spędzają przed TV,to potem zaprocentuje pozytywnie.
 
My jakiś czas temu pozbyliśmy się telewizora, no ale wiadomo, bajki puszczamy na dvd albo na jutubie, gorzej, że tam jest tak, że czasem zapomnimy się o te kilka minut i po bajce zaczynają lecieć jakieś dziwne treści, najczęściej zupełnie nie dla dzieci. Trochę staramy się przerzucić na radio, np, w nd rano na trójce czasem słuchamy zagadkowej niedzieli, ale czasem dłuzej pośpimy i już za późno :) mam wrazenie, że kiedyś w radiu wiecej było audycji dla dzieci. A fajnie sobie tak puścić przy zabawie :)

Zgodzę się z tobą co do bajek, jest tego za dużo po prostu, moje od jakiegoś czasu jak nam sie bajki zacinały (tato w tym pomagał, ale o tym ciii) chętnie słuchają radia, fakt na początku myślałam, że nic nie znajdę w necie, albo że nie zechcą, aż trafiłam na Polskie Radio Dzieciom, jest bez reklam (nie do wiary) ma dużo muzyki, dla dziecka i rodzica, audycje takie rozwojowe i nie tylko (Monika i Kulfon też tu są), a także świetne programy ( wieczorem poradnikowe) dla rodzica.
 
Zgodzę się z tobą co do bajek, jest tego za dużo po prostu, moje od jakiegoś czasu jak nam sie bajki zacinały (tato w tym pomagał, ale o tym ciii) chętnie słuchają radia, fakt na początku myślałam, że nic nie znajdę w necie, albo że nie zechcą, aż trafiłam na Polskie Radio Dzieciom, jest bez reklam (nie do wiary) ma dużo muzyki, dla dziecka i rodzica, audycje takie rozwojowe i nie tylko (Monika i Kulfon też tu są), a także świetne programy ( wieczorem poradnikowe) dla rodzica.

A no widzisz, nie wiedziałam, ze jest nawet całe radio poświęcone dzieciom. To fajna sprawa, wiadomo, ze nie słucha się cały dzień, ale fajnie mieć wybór w ciągu dnia czy video czy jakaś audycja:) nie weidziałam, ze kulfon i Monika są jeszcze po tylu latach aktywni :) dzięki za info. A jeszcze przyszło mi do głowy w kwestii starych bajek, że ja uwielbiałam kiedys te stare Muminki jak z filcu (w których woda była taka zrobiona jakby z folii), moim dziewczynom też się podobaja, wiec to wcale nie jest tak, ze dzieci to tylko 3d albo nawet i 5d,c zbyt wiele bodźców to też niedobrze.
 
reklama
Na niektórych kanałach można jeszcze spotkać tą audycję,nawet starsze odcinki,ale to już należy do rzadkości:) Zazdroszczę też tego że Twoje dzieci słuchają radia,bo moim zdaniem można znaleźć tam bardzo sensowne audycje,u nas by to nie przeszło...
 
Do góry