reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kanały dla dzieci, co puszczacie?

Tak, faktycznie. U mnie to dzieciaki niemalże nam dostawce wybrały. Starszy nie umiał zyć bez cbeebies i zmieniliśmy na enkę. Oni chyba mają wszystko co najlepsze w tej kwestii.
 
reklama
U nas poranek bez bajek nie istnieje, niestety.
Pamietam czasy, kiedy bajka byla o godzinie 19 na tvp 1 i tyle. Teraz jest tego az nadmiar, ale sama korzystam z "porannego uspokajacza", zeby moc w spokoju zrobic sniadanie, wziac prysznic i pomalowac sie do pracy...
My mamy mini mini i rzadzi to ,co jest rano( Kubus oglada bajki tylko rano, no chyba, ze jest u dziadkow) - Harry, mala mysia (czy jak to sie nazywa), Nody (nienawidze tej bajki), Bolek i Lolek (jedyne co ogladam bez patrzenia na zegarek), Pepa (syn uwielbia), Swiat malej ksiezniczki (syn lubi, ja tez bo bajka mowi o problemach dzieci, choc ta ksiezniczka non stop rozczochrana i na bosaka- co mnie drazni :) no i UWIELBIANA małpka George.
W sobote i niedziele pozwalamy mlodemu ogladac z rana polsat - Gumisie, ScoobyDoo (duchy, potwory niby, ale bez przemocy, ja tez spod kolderki sobie lukam na Scooby Doo :) :) :)P
 
U nas tak jak u większości malec ogląda MIN-MINI. Bajki zazwyczaj puszczam mu rano <tak jak mamusiakubusia85>, by móc rano trochę ogarnąć i zrobić śniadanie. Kuba uwielbia "świnkę Pepę" <kupiliśmy mu też na dvd> i "świat księżniczki" obejrzy czasem "świat Elma" <stara się śpiewać po swojemu i naśladuje co pokazują>. Oprócz tego nagrałam mu odcinki "Misia w niebieskim domku" <puszczam mu w weekendy po 1 odcinku> oraz "świat małej księżniczki"
 
Ja nie puszczam bajek...bo nie mamy telewizora ;) ale jakoś dajemy radę bez tego, chociaż teściowa drąży mi dziurę w brzuchu, ze powinniśmy mieć tv i zeby dziecko czym zabawić!
 
Zajrzałam na ich stronkę i rzeczywiście ta strefa malucha czy tam dziecka prezentuje się nieźle. Maja właściwie wszystkie kanały potrzebne mamuśkom i fajnie je opisali. Nie wiedziałam że cbeebies zostało skonsultowane z psychologami. Przetestujemy jutro od rana ;)
 
Poszłam za Twoją sugestią i też zajrzałam na ich stronkę. Jednak ‘Strefa dzieci’ :). Bardzo fajna, przejrzyście opisane programy. Kolorowanki ktoś dobrze wymyślił. Druknęłam kilka razy i dzieciaki miały radochę :)
 
Ja nie puszczam bajek...bo nie mamy telewizora ;) ale jakoś dajemy radę bez tego, chociaż teściowa drąży mi dziurę w brzuchu, ze powinniśmy mieć tv i zeby dziecko czym zabawić!

Mary, dziwne podejście jeśli chodzi o zabawianie :tak:. Przecież im dziecko starsze tym fajniejsze są sabawy no i zabawki :tak:. Wystarczy zamiast zabawek dać plastikowe pudełeczka i jakieś łyżeczki i uruchomić wyobraźnię :-).
Zabenka, zerknę z ciekawości na tą strefę malucha :tak:, co do cbeebies, to nie mam tego kanału ale jak dla mnie jeden mojemu szkraboi wystarczająco wystarczy :tak:
 
Również zdarza mi się puszczać wnuczce cbeebies, gdy córka zostawia ją u nas. Są tam sympatyczne bajki, które ona uwielbia, a dekoder N przynajmniej służy do czegoś więcej niż tylko oglądanie meczy przez męża.
 
reklama
Najczęściej audiobooki, np. Kubusia Puchatka w czytaniu Janusza Gajosa czy Wiersze Tuwima w czytaniu Ireny Kwiatkowskiej. Telewizora nie posiadamy z zasady. Bajki czasem włączam na projektorze, np. Pszczółkę Maję.
 
Do góry