reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel i Pielęgnacja Maluszka - kwestie organizacyjne

AnnMaDykes

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2020
Postów
318
Witam wszystkie Dziewczyny!

Długo zastanawiałam sie nad zakupem 'tej właściwej' wanienki dla swojego pierwszego Maluszka. Zalezało mi na tym, by była wygodna dla rodziców, jak i dziecka oraz łatwa w obsłudze. Po zrobieniu rekonesansu zdecydowałam sie ostatecznie na Cuddle&Bubble z Chicco, za co mam nadzieje, podziękują mi moje plecy. :D Z głównych jej zalet to regulacja wysokości, kółeczka, łatwe składanie i rozkładanie, dokładany przewijak i organizer na kosmetyki - ponizej przesyłam zdj dla zainteresowanych. ☺️

77F8A8DC-F376-440C-8B94-75C80AD86ECC_1_105_c.jpeg


Niemniej fajna wanienka to połowa sukcesu w całym procesie kąpieli i pielęgnacji Małego Człowieka. Stad moje pytanie i prośba do Was, Drogie Forumowiczki - Jak Wy ogarniacie ten temat? Tzn., jak to zrobić, zeby ten wieczorny rutual przebiegał sprawnie i przyjemnie jednocześnie? 🤔 Gdzie w ogole kapać maluszka - w pokoju czy w łazience, gdzie z zalozenia jest ciepło? Gdzie pielegnowac / ubierac po kapieli? Przenosic go z łazienki do pokoju? A moze nie ma to wiekszego znaczenia? A moze własnie ma to znaczenie, bo zmiany temteratur moga byc ryzykowne? 🧐

Jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie? Podzielcie się prosze. ☺️👌
 
reklama
Z pierwsza corka robilam tak, ze z racji malej lazienki kapalismy ja w wanience na stole w salonie. Obok wanienki kladlam sobie przewijak z boku i na to juz kladlam recznik, zeby owinac mala. Po kapieli taka zawinieta jeszcze "obrabialam". Oczka, dziasla, uszy. Wycieralam. Jesli byla potrzeba to smarowalam i potem przebieralam na tym przewijaku w pizamke. Ot cala filozofia.
 
Myśle ze taka wanienka jest na bardzo krótki czas.
Ja mam standardowa na stojaku i posłuży bo czasem jeszcze 2 latka się w niej myje na szybko.
Kapie mała w sypialni, z wanienki na przewijak, wycieram ,myje oczka,buzie,ubieram i siadamy na łóżku się karmić
jestem tego samego zdania. :) po za tym rzadko kiedy ktoś ma miejsce na dodatkowy taki gadżet który jednak dużo miejsca zajmuje.
Jestem team stelaż i standardowa wanienka :)
 
My kąpiemy na stole w jadalni. Mamy zwykłą, składaną wanienkę Później idziemy do sypialni na karmienie i przytulasy przed snem:)
 
Ja kąpałam w zwykłej składanej wanience, którą stawiałam na stole w salonie. Później od razu na przewijak, który stał na komodzie obok. Nie miałam miejsca na dodatkowe gadżety. Później kupiłam wanienkę z siedziskiem (jak już dziecko siedziało) i kąpałam pod prysznicem.
 
Ja miałam zwykle silikonowe siedzisko. Mogłam to trzymać w wannie, mylo się to błyskawicznie.
Kapalam dzieci w łazience, gdzie było ciepło i przytulnie. Przenosiła potem dziecko do pokoju i tam oporzadzalam.
Moja położna mi powiedziała, ze najgorszy moment jest wtedy, kiedy trzeba dziecko przenieść z jednego pomieszczenia do drugiego. Ale jeśli ma się ręczniki z kapturkami to one wystarcza. I ja takich używałam. Zawijalam w nie dziecko, przenosilam i obrabiałam już w pokoju.
Te wszystkie wanienki, stelaże….zajmuje toto o wiele więcej miejsca niż takie siedzisko, kosztuje o wiele więcej a w sumie robi dokładnie to samo co normalna wanna.
Dla dalszego szokowania, przewijaka tez użyłam tylko kilka razy przy pierwszym dziecku. Potem go oddałam i przewijałam dziecko na łóżku.
 
Witam wszystkie Dziewczyny!

Długo zastanawiałam sie nad zakupem 'tej właściwej' wanienki dla swojego pierwszego Maluszka. Zalezało mi na tym, by była wygodna dla rodziców, jak i dziecka oraz łatwa w obsłudze. Po zrobieniu rekonesansu zdecydowałam sie ostatecznie na Cuddle&Bubble z Chicco, za co mam nadzieje, podziękują mi moje plecy. :D Z głównych jej zalet to regulacja wysokości, kółeczka, łatwe składanie i rozkładanie, dokładany przewijak i organizer na kosmetyki - ponizej przesyłam zdj dla zainteresowanych. ☺️

Zobacz załącznik 1453173

Niemniej fajna wanienka to połowa sukcesu w całym procesie kąpieli i pielęgnacji Małego Człowieka. Stad moje pytanie i prośba do Was, Drogie Forumowiczki - Jak Wy ogarniacie ten temat? Tzn., jak to zrobić, zeby ten wieczorny rutual przebiegał sprawnie i przyjemnie jednocześnie? 🤔 Gdzie w ogole kapać maluszka - w pokoju czy w łazience, gdzie z zalozenia jest ciepło? Gdzie pielegnowac / ubierac po kapieli? Przenosic go z łazienki do pokoju? A moze nie ma to wiekszego znaczenia? A moze własnie ma to znaczenie, bo zmiany temteratur moga byc ryzykowne? 🧐

Jakie sa wasze doswiadczenia w tym

Witam wszystkie Dziewczyny!

Długo zastanawiałam sie nad zakupem 'tej właściwej' wanienki dla swojego pierwszego Maluszka. Zalezało mi na tym, by była wygodna dla rodziców, jak i dziecka oraz łatwa w obsłudze. Po zrobieniu rekonesansu zdecydowałam sie ostatecznie na Cuddle&Bubble z Chicco, za co mam nadzieje, podziękują mi moje plecy. :D Z głównych jej zalet to regulacja wysokości, kółeczka, łatwe składanie i rozkładanie, dokładany przewijak i organizer na kosmetyki - ponizej przesyłam zdj dla zainteresowanych. ☺️

Zobacz załącznik 1453173

Niemniej fajna wanienka to połowa sukcesu w całym procesie kąpieli i pielęgnacji Małego Człowieka. Stad moje pytanie i prośba do Was, Drogie Forumowiczki - Jak Wy ogarniacie ten temat? Tzn., jak to zrobić, zeby ten wieczorny rutual przebiegał sprawnie i przyjemnie jednocześnie? 🤔 Gdzie w ogole kapać maluszka - w pokoju czy w łazience, gdzie z zalozenia jest ciepło? Gdzie pielegnowac / ubierac po kapieli? Przenosic go z łazienki do pokoju? A moze nie ma to wiekszego znaczenia? A moze własnie ma to znaczenie, bo zmiany temteratur moga byc ryzykowne? 🧐

Jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie? Podzielcie się prosze. ☺️👌
Hej,
Ja jestem posiadaczką tej wanienki i spokojnie używałyśmy jej do roczku, ta wanienka może wytrzymać obciążenie 11kg, więc aż tak szybko nie trzeba z niej rezygnować :) Poza tym wszystko jest ładnie posegregowane, wszystko czego potrzebujesz zawsze masz pod ręką. Ajeśli masz Kochana dylemat odnośnie tego gdzie lepiej kąpać/przebierać to z naszego doświadczenia powiem, że przewoziliśmy sobie na kółecxkach cały stelaż z wanienką do pomieszczenia; gdzie cieplej i wygodniej, zazwyczaj to był pokój, napuszczaliśmy wody w łazience i na kółeczkach do pokoju, potem to sprawnie wszystko szło przebieranie i pielęgnacja, dzieciątko nie marzło. No i nie to nie zajmuje dużo miejsca, a przy tym łatwo się składa. Także wg mnie będziesz zadowolona 😊
 
reklama
Do góry