reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel i Pielęgnacja Maluszka - kwestie organizacyjne

reklama
Także posiadałam zwykła wanienkę na stojaku. Kąpanie w pokoiku, później przewijak, ubieranie i karmienie. Przewijak zakładany bym na łóżeczko a na nim miałam zestaw zawieszanych pojemniczków z Ikea. Wszystko pod ręką. Z czasem przenieśliśmy się z kąpaniem do łazienki pod prysznic. Do dziś standardowo wanienkę wykorzystuje do kąpania pod prysznicem 2,5 letniej córki.
 
Witam wszystkie Dziewczyny!

Długo zastanawiałam sie nad zakupem 'tej właściwej' wanienki dla swojego pierwszego Maluszka. Zalezało mi na tym, by była wygodna dla rodziców, jak i dziecka oraz łatwa w obsłudze. Po zrobieniu rekonesansu zdecydowałam sie ostatecznie na Cuddle&Bubble z Chicco, za co mam nadzieje, podziękują mi moje plecy. :D Z głównych jej zalet to regulacja wysokości, kółeczka, łatwe składanie i rozkładanie, dokładany przewijak i organizer na kosmetyki - ponizej przesyłam zdj dla zainteresowanych. ☺️

Zobacz załącznik 1453173

Niemniej fajna wanienka to połowa sukcesu w całym procesie kąpieli i pielęgnacji Małego Człowieka. Stad moje pytanie i prośba do Was, Drogie Forumowiczki - Jak Wy ogarniacie ten temat? Tzn., jak to zrobić, zeby ten wieczorny rutual przebiegał sprawnie i przyjemnie jednocześnie? 🤔 Gdzie w ogole kapać maluszka - w pokoju czy w łazience, gdzie z zalozenia jest ciepło? Gdzie pielegnowac / ubierac po kapieli? Przenosic go z łazienki do pokoju? A moze nie ma to wiekszego znaczenia? A moze własnie ma to znaczenie, bo zmiany temteratur moga byc ryzykowne? 🧐

Jakie sa wasze doswiadczenia w tym temacie? Podzielcie się prosze. ☺️👌
Ja kąpie w pokoju. Na łóżku przygotowuje ręcznik i mate na którą kładę dziecko ( teraz już częściej leży na macie edukacyjnej bo zaczyna się przekręcać na plecki). W tym czasie przygotowuję wszystko. Wanienkę mam na stelażu plus znalazłam na allegro fajna gąbkę do kąpieli która się unosi na wodzie i na nią kładę dziecko.
 
Do góry