reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiel na siedząco?

mama_Jasia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Lipiec 2008
Postów
23
Miasto
Szynwałd
Mamy z mężem taki problem, nasz Jasiu już sam siedzi i właśnie odkrył ze w wannie podczas kąpieli tez można siedzieć i nawet jest to lepsze od leżenia :-D

Mamy w związku z tym pytanie czy ponad 5-miesięczne dziecko można kąpać na siedząco i właściwie czy kąpiel wtedy wygląda tak samo tzn. czy nie ma jakiś innych metod kąpania dziecka na siedząco różniących sie od kąpieli na leżąco:)

z góry dziękujemy za pomoc : )
 
Ostatnia edycja:
reklama
mamo Jasia, nasz synek też od jakiegoś czasu siedzi w kąpieli, jak ma taki kaprys bo czasem znienacka się kładzie i ćwiczy refleks tatusia czy go złapie;-)
kąpiel przebiega normalnie, tylko na leżąco łatwiej się myje krocze i główkę, bo woda nie leci na oczy:tak:
 
kąp dziecko normalnie ale jak juz siedzi mozesz mu kupic taki kapelusik do kapieli zeby mu woda do oczek nie leciala zeby sie nie przestraszyl bo wtedy moze przestac lubic sie kapac, moj syn cale szczescie jeszcze ley i miesci sie w foczce wiec jeszcze mam spokoj.
 
Hehe, mój synek teżjuż robi eksperymenty z siedzeniem w kąpieli (to małyodkrywca, kiedy siedzi, może dokładnie wszystko widzieć i jeszcze bardziej rozrabiać niż zazwyczaj). Mamo_Jasia: jeżeli Twójsynek sam siada w czasie kąpieli, to należy mu na to pozwolić, wtedy kąpiel na pewno będzie go bardziej cieszyć, zresztą nie ma na pewno żadnych przeciwskazań dla siedzenia w wanience.Rozwijają się nasze maluszki po prostu i leżenie bez przerwy napleckach przestje im odpowiadać :-)
 
Witam!!
Nasza Niunia też od 2 tygodni siedzi podczas kąpieli, sprawia jej to wilele frajdy!! Ale przy kąpieli muszą być raczej dwie osoby, bo to siedzenie jest jeszcze nie dość stabilne. U nas wygląda to tak, że mąż bawi się z Mają, a ja ją w tym czasie myję!!:-):happy2:


A propo lania się wody po oczkach!! My od mała laliśmy małej wodę na główkę i laciała jej po oczkach! Jest przyzwyczajona już do tego i nie ma żadnego problemu gdy zmywam jej szampon z główki na siedząco!! Mam nadzieje że dzięki temu nie będzie miała obaw co do pływania i nurkowania na basenie!!:-)
 
Ostatnia edycja:
Moja Majka też lubi siedzieć w wannie podczas kąpieli, a najbardziej lubi jeść pianę:baffled: próbowałam-z płynem Nivea Baby jest bez smaku.
 
mój Jasiek odkąd zaczął siadać, nie ma mowy o leżeniu w wanience. Przy próbie położenia jest dziki ryk ;) Przy myciu łebka staram się nie nalać mu wody do oczu ale nie zawsze się udaje. Dostał rękawicę gąbkową, teraz to jest największy przysmak kąpielowy :)
 
reklama
My kąpiel też na siedząco odkąd mały siedzi.czyli już z 1, 5 miesiąca..............ale jak trzeba umyć głowkę i sie położyć to nie protestuje..ale za to wtedy tak macha nogami ze wszystko wokól jest mokre włacznie z rodzicami:-D:-D:-D
 
Do góry