reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kapiel niemowlaka

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2013
Postów
10
Kąpiecie niemowlaki codziennie?? jak z nawilzaniej skóry balsamami dla dzieci takze codziennie?? oliwki nie uzywac bo wysuszała skóre synkowi
 
reklama
położna kazała kąpać 3 razy w tygodniu. ja od zawsze kąpałam co drugi dzień i robię tak nadal. nie używałam żadnych balsamów, bo moja tego nigdy nie lubiła i tak jest do tej pory. poza tym jak do kąpieli dodajesz np. oilatium to już nie powinnaś niczym innym dzidzi smarować. oliwki się nie poleca, bo zatyka pory.
 
Codziennie:) Nie wyobrażam sobie nie kąpać mojego bąbla, który zawsze usmaruje się jedzeniem, spoci czy obślini. Jeśli jest mocno brudny - kąpiemy, jeśli lekko - robimy prysznic.
Balsamów nie używam, stosujemy produkty do kąpieli ze środkiem nawilżającym w składzie.
 
Ja tez kapie moje dzieci codziennie. Uwazam ze po kapieli dzieciom lepiej sie spi. Do tego jeszcze moje dzieci lubia sie kapac.
Ja do wody nie dodaje nic, myje dzieci zelem z nivea baby sensitive, a po kapieli smarujemy mleczkiem nawilzajacym z nivea baby.
Moja corcia od poczatku miala problemy skorne wiec nawilzamy dwa razy dziennie, a synka smaruje tylko po kapieli, z tym ze buzie nawilazam jednemu i drugiemu kilka razy w ciagu dnia bo maja tendencje do wysuszania.
 
Kąpiel codziennie z małymi wyjątkami, jak się zdarzyło maleństwo zasnęło przed kąpielą już na noc, to nie wybudzałam. Do pielęgnacji używałam Nivea, u synka przez pierwsze tygodnie nic nie stosowałam, bo urodził się tydzień po terminie i miał problemy ze skórą, położna powiedziała, żeby nie smarować tego jedynie kąpać np. w Oliatum i krochmalu. Jak już problemy skórne się skończyły, to tak jak przy córci stosowałam kosmetyki Nivea.
 
Nie codziennie, do mycia mydło marsylskie na skórę olej kokosowy, w dużej części ze smakiem zjadany :) Polecam :) Uwielbiam kosmetyki, które można jeść ;)
 
zimą nie codziennie kąpie córeczkę, raczej przemywam ją. Natomiast latem każdego dnia pluskamy się w wannie
 
Czy podczas kąpieli myjecie dziecku ząbki? I czy lepiej je myc rano czy wieczorem? macie jakies doświadczenia w tej kwestii?
 
reklama
no właśnie sama jestem ciekawa tego, zaczynam zbierać takie informacje, bo szykuje się do ząbkowania mojego Malucha ;)
 
Do góry