reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel w jakich kosmetykach

Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
10
Proszę o rade w czym kąpać niemowlę. Co byście polecali.
Kapie moja mała w oilatum i mimo to ma suchą (delikatnie sie łuszczy) na rączkach skóre i troszkę na nózkach.
 
reklama
Emolium i Balneum, są jeszcze do suchej skóry, nie wiem który lepszy bo żadnego z nich nie musiałam używać.

Ja od samego początku kąpie w płynie kąpieli z nivea baby.
 
Oilatum ma w swoim składzie oliwkę, która na dłuższą metę wysusza skórę, ja uzywam nivea baby i jestem bardzo zadowlona. Na początku uzywalismy oilatum, ale teraz skóra wygląda o wiele lepiej. Synek ma 4 miesiące i ostatnio gdy wyjechalismy do moich rodzicow myłam go w mydle Dove i tez było ok:) Moim zdaniem jesli dziecko nie ma silnych reakcji alergicznych to oilatum jest zbędne. Mojemu synkowi łuszczy sie skóra na brodzie, poniewaz strasznie sie slini, smaruje mu buzie kremikiem do pupy i kobiecych brodawek tj. Bepanthen masc, działa doskonale, a ma tą ogromną zalete ze dzidzius moze sobie ten kremik zlizac i mu nie zaszkodzi.
 
Ja polecam Oillan, albo Zabłocką sól termalną. Już o niej powtarzam do znudzenia, ale widzę ze jest nieznana i nieużywana i nie wiem dlaczego, ponieważ wychodzi taniej aniżeli emolient i w zasadzie jest przeznaczona do każdej skóry. Używam jej do atopowej córki. Sól niby nie nawilża, ja jednak widzę że skóra po kąpieli jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku.
 
Ja skolei nie polecam balneum i oliatum (jest jeszce E45), sa to srodki ktore na pewno sprawia ze skora bedzie gladka i wspaniala, niestety zastepuja one organizm w generowaniu niektorych niezbednych dla skory skladnikow. Jesli Zacznie sie je stosowac to skora sie od nich "uzaleznia" i strasznie trudno je odstawic. My stosujemy mydlo ALEPO (dostepne w kostce lub plynie) z naturalnej lawendy i skora coreczki jest naprawde w dobrej kondycji. Mydelko to nie zawiera zadnych srodkow chemicznych, co tez mam ogolnie wplyw na nasze dzieci.pzdr, Kazik
 
Ja stosowałam Oilatum, Oillan. Na prawdę rewelacja. Naszej Małej przez jakiś czas również łuszczyła się skórka (najbardziej na brzuszku, stópkach), po wizycie u pediatry i konsultacji z położną dowiedziałam się, że niektórym maluszkom w okolicach miesiąca łuszczy się skórka i to jest normalne:-). U nas po miesiącu i kąpieli w Oilatum wszystko ustąpiło. Odkąd Agatka stoi (około 9 miesiąca) kąpie się tylko pod prysznicem i używamy mydełka Bambino- na szczęście nic się nie dzieje :-)
 
reklama
My od samego początku, czyli już 3 miesiąc używamy wyłącznie Emolium (żadne inne zamienniki, żadne Oilatum itd.) i jesteśmy mega zadowoleni - cena 50 zł i opakowanie starcza na 3 m-ce. Skóra synka jest bardzo dobrze nawilżona, w żadnym miejscu nie jest sucha, jest miękka i wygląda zdrowo. Emolium natłuszcza w związku z czym nie stosujemy oliwki, która tak na dobrą sprawę wysusza skórę. Nie używamy żadnych szmponów do mycia główki (nie mieliśmy dzięki temu problemów ze skórą głowy i nie dopadła nas ciemieniucha), żadnych dodatkowych płynów do kąpieli i żadnych kremów. Jedynie twarz młodego myjemy samą przegotowaną wodą i smarujemy ją olejem lniany - ma zbawienne działanie na skórę.
Sama wykąpałam się ostatnio w Emolium, bo miałam mega suchą skórę i efekt był niesamowity! Polecam:-)
 
Do góry