reklama

Kąpiel w jakich kosmetykach

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez k_dora, 18 Marzec 2011.

1. k_dora

k_dora Zaciekawiona BB

Proszę o rade w czym kąpać niemowlę. Co byście polecali.
    Kapie moja mała w oilatum i mimo to ma suchą (delikatnie sie łuszczy) na rączkach skóre i troszkę na nózkach.

2. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

Emolium i Balneum, są jeszcze do suchej skóry, nie wiem który lepszy bo żadnego z nich nie musiałam używać.

Ja od samego początku kąpie w płynie kąpieli z nivea baby.

3. reklama
  4. Magdzik20

Magdzik20 Fanka BB :)

ja używam balneum i jestem bardzo zadowolona :-)

5. marysia868

marysia868 mama Macieja

a ja polecam emolium, ale najlepiej podpytaj pediatre

6. martaik

martaik Fanka BB :)

Oilatum ma w swoim składzie oliwkę, która na dłuższą metę wysusza skórę, ja uzywam nivea baby i jestem bardzo zadowlona. Na początku uzywalismy oilatum, ale teraz skóra wygląda o wiele lepiej. Synek ma 4 miesiące i ostatnio gdy wyjechalismy do moich rodzicow myłam go w mydle Dove i tez było ok:) Moim zdaniem jesli dziecko nie ma silnych reakcji alergicznych to oilatum jest zbędne. Mojemu synkowi łuszczy sie skóra na brodzie, poniewaz strasznie sie slini, smaruje mu buzie kremikiem do pupy i kobiecych brodawek tj. Bepanthen masc, działa doskonale, a ma tą ogromną zalete ze dzidzius moze sobie ten kremik zlizac i mu nie zaszkodzi.

7. ustka

ustka Zaciekawiona BB

Ja polecam Oillan, albo Zabłocką sól termalną. Już o niej powtarzam do znudzenia, ale widzę ze jest nieznana i nieużywana i nie wiem dlaczego, ponieważ wychodzi taniej aniżeli emolient i w zasadzie jest przeznaczona do każdej skóry. Używam jej do atopowej córki. Sól niby nie nawilża, ja jednak widzę że skóra po kąpieli jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku.

8. kazikss

kazikss Początkująca w BB

Ja skolei nie polecam balneum i oliatum (jest jeszce E45), sa to srodki ktore na pewno sprawia ze skora bedzie gladka i wspaniala, niestety zastepuja one organizm w generowaniu niektorych niezbednych dla skory skladnikow. Jesli Zacznie sie je stosowac to skora sie od nich "uzaleznia" i strasznie trudno je odstawic. My stosujemy mydlo ALEPO (dostepne w kostce lub plynie) z naturalnej lawendy i skora coreczki jest naprawde w dobrej kondycji. Mydelko to nie zawiera zadnych srodkow chemicznych, co tez mam ogolnie wplyw na nasze dzieci.pzdr, Kazik

9. barbara84

barbara84 Zaangażowana w BB

Ja stosowałam Oilatum, Oillan. Na prawdę rewelacja. Naszej Małej przez jakiś czas również łuszczyła się skórka (najbardziej na brzuszku, stópkach), po wizycie u pediatry i konsultacji z położną dowiedziałam się, że niektórym maluszkom w okolicach miesiąca łuszczy się skórka i to jest normalne:-). U nas po miesiącu i kąpieli w Oilatum wszystko ustąpiło. Odkąd Agatka stoi (około 9 miesiąca) kąpie się tylko pod prysznicem i używamy mydełka Bambino- na szczęście nic się nie dzieje :-)

10. reklama
  11. jacko

jacko Początkująca w BB

Z kosmetyków jakie stosowałem do kąpieli najlepsze wrażenie zrobiło Oilatum, myje i nawilża

12. elusl

elusl Fanka BB :)

My od samego początku, czyli już 3 miesiąc używamy wyłącznie Emolium (żadne inne zamienniki, żadne Oilatum itd.) i jesteśmy mega zadowoleni - cena 50 zł i opakowanie starcza na 3 m-ce. Skóra synka jest bardzo dobrze nawilżona, w żadnym miejscu nie jest sucha, jest miękka i wygląda zdrowo. Emolium natłuszcza w związku z czym nie stosujemy oliwki, która tak na dobrą sprawę wysusza skórę. Nie używamy żadnych szmponów do mycia główki (nie mieliśmy dzięki temu problemów ze skórą głowy i nie dopadła nas ciemieniucha), żadnych dodatkowych płynów do kąpieli i żadnych kremów. Jedynie twarz młodego myjemy samą przegotowaną wodą i smarujemy ją olejem lniany - ma zbawienne działanie na skórę.
    Sama wykąpałam się ostatnio w Emolium, bo miałam mega suchą skórę i efekt był niesamowity! Polecam:-)

Poleć forum