reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel w przegotowanej wodzie

1985Magda

Nadinka moja kruszynka
Dołączył(a)
8 Lipiec 2007
Postów
148
Miasto
Mysłowice
Mam pytanie do mam dzieci z azs. Czy kąpiecie swoje maluchy w przegotowanej wodzie? Jak długo? Czy 8 miesięczne dziecko dalej muszę kąpać w przegotowanej wodzie? Jest to dla mnie bardzo uciązliwe dlatego proszę o odpowiedź
 
reklama
Ja tego nie robię, w ogóle nigdy nie kąpałam synka w przegotowanej wodzie, nawet kiedy był noworodkiem. Ale AZS nabawił się jak miał 1,5 roku, wtedy już od dawna kąpał się w dużej, normalnej wannie, uwielbiał to, a napałniania takiej wanny wodą przegotowaną sobie nie wyobrażam :-pDo kąpieli dodawałam (jak już zachorował) Oilatum, a jak były zmiany ropne to nadmanganianu potasu, bardzo fajnie łagodzi.
 
Własnie o to mi chodziło bo chciałam Nadinkę kąpac już w dużej wannie ale jakoś napełnienie tej wanny przegotowana woda mnie przerażało. Okazuje sie, że nikt nie kąpał dzieci w przegotowanej wodzie:wściekła/y:, bo pytałam też na innych forach. To po co ja się męczyłam 8 miesięcy:-( myślałam, że tak trzeba i że wszyscy tak robią :no:
 
Nie ma sensu gotowac wody. jak natalka miała takie brzydkie wypryski, to mi też lekarka poleciła kalię, czyli nadmanganian potasu. jest bardzo tani (chyba 1zł), a pomaga.
 
1985Magda pociesze Cie- ja gotowalam wode przez pierwsze 2 miesiace. Mamy twarda wode, ktora podrazniala Paule.

Przy okazji mam pytanie o kapiel w duzej wannie- nadal kapie Paule w malej wanience, dodaje 2 nakretki Oilatum a 2x w tygodniu jest kapiel w krochmalu. A w czym kapiecie w duzej wannie? Bo chyba musialabym wlac pol butelki Oilatum, zeby byl efekt:dull:
 
1985Magda pociesze Cie- ja gotowalam wode przez pierwsze 2 miesiace. Mamy twarda wode, ktora podrazniala Paule.

Przy okazji mam pytanie o kapiel w duzej wannie- nadal kapie Paule w malej wanience, dodaje 2 nakretki Oilatum a 2x w tygodniu jest kapiel w krochmalu. A w czym kapiecie w duzej wannie? Bo chyba musialabym wlac pol butelki Oilatum, zeby byl efekt:dull:

A próbowałas zwykłej ciekłej parafiny?? Kosztuje ok 2 zł a u nas efekt był lepszy niz po oilatum
 
Kajenka, własnie odpisałam Ci w wątku o AZS, ale teraz czytam to i tak sobie myślę... są przypadki, że Oilatum podrażnia skórę, krochmal zresztą też... tak to już jest, że specyfiki dla jednym zbawienne innym mogą szkodzić. Może spróbuj odstawić na jakiś czas te dodatki do kąpieli i zobacz, co się będzie działo...

Co do Oilatum - to ja kąpałam w dużej wannie stosując proporcje dla osób dorosłych. Ale ostatnio odstawiliśmy Oilatum, co w żaden sposób nie pogorszyło stanu skóry. Po kąpieli smaruję czystą maścią cholesterolową, w tych miejscach, które mają tendencję do wysuszania się i powstawania zmian. U nas ta maść okazała się najbardziej skutecznym środkiem. To pewnie dlatego, że jest absolutnie czysta, sam tłuszczyk, a na mojego syna wszelka chemia źle działa.
 
1985Magda dobry pomysl z ta parafina, bo mamy wielka wanne i na Oilatum wydalabym majatek.

Margot Oilatum stosujemy od urodzenia i nigdy nie bylo z nim problemow. Po krochmalu takze. Poradzono mi rowniez kapiel malej w korze debu, ktora tez ma lagodzic podraznienia. Zobaczymy.

Czy ta masc cholesterolowa jest na recepte? Moge ja stosowac bez zalecenia lekarza?
 
reklama
To jest maść robiona, więc pewnie recepta by się przydała. Ale możesz pogadać w aptece, czy nie mogą Ci zrobić takiej maści, czysto cholesterolowej. Ona jest na pewno w 100% bezpieczna, więc w tym sensie zalecenie lekarza konieczne nie jest.
 
Do góry