reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Ja uzywam Nivea baby zel nutri sensitive i szampon do wlosow hypoalergiczny. do niedawna dodawalismy do wody Oilatum, ale jak juz sie skonczylo to przestalam. po kapieli smaruje mala kremem z la roche-posay baume ap.
 
reklama
ja od poczatku uzywalam johnnsons and baby i obserwowalam czy zadnych wyspek nie dostaje. Bylo wszytko okey,wiec kosmetyki zostaly,ale no moja mama kupila sobie kiedys oliwke tej firmy i dostala uczulenia,takze na pewno trzeba obserwowac,bo jednemu bedzie sluzylo,a drugiemu nie.
 
Koleżanka ma podobną - bardzo sobie chwali.

Co do kosmetyków - używamy Penaten i Hipp.
 
W życiu bym dziecka do wiadra nie włożyła. Sama byś chciała być tak kąpana? Zresztą fizjoterapeuci są przeciwni takim beznadziejnym praktykom.
A to tylko ze strony tommytub http://www.tummy-tub.pl/zdaniem.html
tam sa opinie specjalistów też fizjoterapeutów. Bez przesady. Jak bym była noworodkiem to pewnie bym chciała, ale nie jestem więc co ja tam wiem :)
 
Teraz jest cała masa dziwnych wynalazków dla maluchów, moja córa ma 12 lat i nawet nie myślałam o żadnych akcesoriach do kąpieli typu poduszka, dla mnie osobiście to dziwne dodatki choć pewnie pomagają przełąmać niepewność rodzica. Ale gdy będę jeszcze miała okazję z całą pewnością przetestuję wiaderko do kąpieli, uważam że daje dziecku niesamowite warunki do rozluźnienia i wzbudzenia poczucia bezpieczeństwa podczas kąpieli. Noworodek wyrwany z łona matki znajduje się przecież w totalnie nieznanym otoczeniu i jest przerażony, dlatego trzeba zapewnić mu maksimum komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Nasze dzieci są przecież w pierwszych miesiacach a nawet latach od nas uzależnione, nie były by w stanie samodzielnie przeżyć w tym nowym, nieznanym świecie.
 
Taka poduszka jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla samotnych mam lub rodziców, którzy kąpią maluszka bez pomocy partnera. Można wtedy bezpieczniej wykąpać swoją pociechę. Samemu jest o wiele trudniej równocześnie trzymać dziecko i je myć, zwłaszcza w przypadku brzdąców, które już lubią poszaleć, ale nie siedzą samodzielnie.
Co do wiaderka, moja siostra takie zakupiła. Nam akurat zalegała wanienka, więc zostaliśmy przy starej metodzie kąpania. O wiaderku rozmawiałam z położną i pediatrą, bo dla mnie to było coś troszkę dziwnego, by dzieciaczka kąpać w wiaderku. Za granicą bardzo chwali się wiaderka, właśnie ze względu na poczucie bezpieczeństwa i możliwość odprężenia się, co przy dzieciach kolkowych jest bardzo dobre. I rzeczywiście Mateuszek jak miał napad kolki uspokajał się przy kąpieli i ból mijał mu szybciej.
 
reklama
Do góry