reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Dziękuję wam wszystkim za rady :)):tak: Są bardzo cenne i napewno z nich skorzystam. kasiulko0901 - masz racje - może i moje dziecie jest zimno lubne. Od dziś bede przeprowadzać eksperymenty z temperaturą wody a jak to nie da rady to zmienię na dużą wannę.

Olimpio423 - dzięki za info o tym Domku. Może i ja się przejdę do niego przejdę i dowiem czegoś pożytecznego. Niestety nie wiedziałam, że jest cos takiego :( Może innym razem się załapie. A możesz coś więcej na ten temat powiedzieć albo ktoś kto był?
 
reklama
moja niunia skończy 7 września 4 miesiące i z kąpielą u niej bywało bardzo rożnie...najgorzej było po wyjściu ze szpitala gdzie z kąpielą nie miała najlepszych wspomnień...z czasem nauczyła sie nam ufać i faktycznie spokojny głos, uśmiech na twarzy, łagodne przemawianie do maluszka i zabawianie pomagają... na każdego bąbelka trzeba znaleźć sposób bo każde dziecko jest inne :) zatem powodzenia sobie i wszystkim rodzicom życze :)
 
a może dziecię woli cieplejszą wodę niż ta na termometrze..u mnie z kąpielą nie było problemu jedynie na początku bo w szpitalu się nie szczypią i kąpią byle jak byle szybko i dzieci się boją wodyb bo mają złe skojarzenia.Teraz jak dziecię słyszy szum wody nalewanej do wanienki to już jest happy. Może faktycznie spróbuj zabawek a może pokaż córci jak się leje woda, daj jej zanurzyć łapki, później nóżki a na końcu delikatnie ją włóż, a może niech jeszcze ktoś będzie w łazience i ją zabawia:-)Mam nadzieję, że w końcu kąpiele przestaną być koszmarem.
 
:) moja niunia z kąpielą nie ma już problemów odkąd wie, że nie dzieje sie jej krzywda :) ale z racji zaburzenia napięcia mięśniowego to nie zawsze odbiera kąpiel jako przyjemność....jednak teraz i tak jest lepiej niż było na początku :-) powodzenia dla rodziców, którzy mają jakiekolwiek problemy ze swoimi pociechami :)
 
ja mialam taka mala wanienke na stelarzu szybko antos z niej wyrosl,wiec kupilam gabke i klade go na niej a on sobie chlapie nozkami,super wygodna sprawa,sproboj,kosztuje ok 13 zl.wymienia sie co dwa miesiace,ze zwgledow higienicznych,a w miedzy czasie ci 3 dni polewaj wrzatkiem przed kapaniem
 
Popieram rady z temperaturą... woda albo za zimna albo za ciepla. moj Michał (4 m-ce) 37 stopni nie znosi. musi byc kolo 38-39 na łokiec to jest miło ciepła, a nie akuratna. po drugie grzeje w łazience przed kąpielą... ja sie gotuje ale on jest zadowolony, a jak jest za ziomno to sie spina i grymasi... no i moze kup foczke :> nadaje sie do duzej wanny jak dziecko nie siedzi (troszke malo wygodne, ale daje rade)Pozdrawiam i żcyze milszych wrażeń z kąpieli
 
a ja najpierw dawalam kaszke po kapieli,ale antkowi sie poprzesuwala godz ostatniej drzemki i jest padniety wieczorem,wiec najpierw kaszka,potem kapiel a potem cysio i jest ok.nie ulewa ani nic z tych rzeczy
antos180707r021ha6.th.jpg
 
u mnie także po kąpieli(kąpiel ok19,20) choc czasme jest tak,że swoim spaniem pokrzyżuje plany i am jedzonko przed(ale wtedy czekamy jakieś 20 -30min żeby jedzenie się uleżało;))i po(mały łakomczuch z niej i generalnie pewnie ciągle by jadła gdyby mogła;)).I czasem nawet udaje jej się pzespać jakieś 4-5h:blink:
 
Jak często myć główkę 9-miesięcznego dziecka?? Myłam Nadince główkę codziennie ale ostatnio myję co drugi dzień. Właściwie sama nie wiem jak często powinnam ją myć??
 
reklama
Ja na początku też myłam codziennie, ale kilku miesięcy myjemy co drugi dzień i nic się nie dzieje (no chyba że były upały) i się dużo pociła. Myślę że ten jeden dzień nie zrobi bardzo dużej różnicy,ważne żeby nie było za długiej przerwy:-)
 
Do góry