reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Dziękuję.....Trochę mi ulżyło, już myślałam, że wszystkie dzieci uwielbiają kąpiel,
a tylko mój kruszynek nie bardzo :tak:, dzisiaj spróbujemy z karmieniem troszkę i bez budzenia....raczej mu się nie ulewa... więc powinno byc wszystko w porządku.

pozdrawiam i życzę wesołych, cudownych, pachnących świąt :-D
 
reklama
Witam wszystkich rodziców. mam do was pytanie. moja córcia Nel ma 1,5 miesiąca jest strasznym zmarźlakiem podczas kapieli grzeczniutko siedzi w wanience ale juz po kapieli zaczyna krzyczeć wydaje mi się ze jest jej zimno i zastanawiam sie nad tym czy takiego szkraba nalezy kapac codziennie jeżeli tak źle to znosi oczywiście pupke codziennie bym myła ale nie wiem czy nie musze kapac codziennie całego ciałka. Prosze o Wasze opinie jak wy działaliscie:-):-):-):-) a buxke czym myliscie bo zaczełam przemywac woda z rumiankiem ale widze że wysusza maluszka teraz myję wodą przygotowaną. Prosze o Wasze opinie i pozdrawiam ciepło:cool2::cool2::cool2:
 
Tez mielismy ten problem i okazalo sie,ze temperatura wody jest za wysoka a pomieszczenia na niska. Postaraj sie,zeby woda miala 35 stopni,a pomieszczenie 24-25. Podczas kapieli niech dzidzia bedzie caly czas zanurzona w wodzie lub polewana nia. Buzke przemywaj 2-3 razy dziennie przegotowana woda,jak mala zacznie sie slinic mocno, przegotowana woda swietnie usuwa krostki od sliny. Uzywaj siereczek przeznaczonych wylacznie do tego celu i pierz je razem z ubrankami dziecka.
 
ja mieszkam w uk i tu wrecz nie kazali kapac malego codziennie!my jednak robimy to co wieczor bo maly to uwielbia.mysle ze decyzja nalezy tylko do ciebie jesli corcia nie ma problemow ze skora i usypia bez problemow to mozesz jej na jakis czas odpuscic jednak kapanie codzienne i pozniejsze karmienie ustalaja pewne reguly tzn.teraz jest pora spania.piszesz ze malej jest zimno nasz maluszek tez sprawial takie wrazenie wiec wlewalismy do wanienki troszke cieplejsza wode niz ta przepisowa:-)po wytarciu przed oliwkowaniem owijalismy go na chwilke w kocyk.teraz juz nie mamy tych problemow.buzke przemywamy przegotowana woda.pozdrawiam
 
To chyba nie jest dobry pomysl kapac w cieplejszej wodzie,bo po pierwsze jest za duza roznica temperatur, po drugie przyzwyczajasz dziecko do bycia zmarzluchem, nie hartujesz. Kapac nalezy codziennie nie tylko zw wzgledu na higieny pupy,ale tez na higiene calego cialka,w szczegolnosci pach, szyi i faldek, gdyz tam zbiera sie najwiecej brudku pomieszanego z potem. Natomiast glowki nie trzeba myc codziennie, wystarcz raz na 2-3 dni.
 
kąpanie można sobie czasem odpuścić, ale wtedy powinno się myś dziecko na przewijaku przecierając np mokrą myjką. rumianku nie radzę używać, bo może uczulać. najlepsza jest przegotowana woda, chociaż teraz myję już zwykłą kranówą (nic się Miśkowi nie dzieje)
co do krzyków po kąpaniu, u nas też tak było - Michał nie cierpi się ubierać:no: teraz jakoś sobie z tym radzę ale był koszmar:sorry2:
ale tak jak pisze moniaIcolinek - kąpanie to element pewnego rytuału, dzieci lubią rutynę, czują się wtedy bezpiecznie
 
nasz maluszek tez na poczatku nie lubial kapania poprostu tak krzyczal a do wody to polecam olitaum na twarda wode mysle ze jak bedziesz go kapac codziennie to sie wkoncu pprzyzwyczai i bedzielubial a jak wykompiesz maluszka to bedzie lepiej spal i sie czul glowki nie musisz codziennie tak jak pissaly dziewczyny ale do kompieli przyzwyczajaj powodzenia dla was
 
nam nasza metoda pomogla.majandro ja przeciez nie wsadzam go w wrzatek woda w pokoju momentalnie stygnie a temperature sprawdzamy lokciem a pozniej zanuzamy najpierw stopki jesli ich nie podkurcza tzn ze jest ok dodam ze i tak trzeba dolewac wody bo colinek potrafi sie kapac i 20 min:-)co do reszty to stanowczo zgadzam sie z kachaskiem jesli koniecznie nie chcesz malenstwa kapac codziennie to staranne umycie na przewijaku wystarczy do zachowania chigeny.co do mycia glowy to w sumie nie wiem jak to jest bo mi kazali myc glowe i to starannie z racji ciemieniuchy.powodzenia
 
dziekuje dziewczyny za pomoc postaram sie wyposrodkowac Wasze odpowiedzi i znaleźc złoty srodek. pozdrawiam ciepło
 
reklama
Do góry