reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Moja łobuziara też nie śpi w nocy :-(
Kąpiemy ją o 19.30, potem tankujemy do dna kaszką, spanie o 20.30
( gdzies wyczytalam ze to najlepsza pora dla baby do snu)

Potem nastepuje seria wrzasków i czytanie bajki. Wrzaski i wstawanie na baczność w zależności od natężenia rozwiązujemy cycusiem i znów wrzask, albo pacyfikacją pod kocykiem ( trzeba trzymac rączki) i ssaniem metki z zabawki ( nie weim dlaczego moje baby uwielbia metki. dodam ze nie używam smoczka, bo mala nie ie co z nim robic i sie bawi zamiast ssać)

Przesywanie godzin snu i kąpieli nic nie daje jeżeli chdozi o sen nocny. I tak sie budzi. raz do 3 razy.

Przeczytalam w t.Hogg żeby najpierw karmic, potem kąpać, ale coś mi to nie wygląda sensownie. Mama mi mówiła, żeby nie wchodzić do wody po jedzeniu. :-)
 
reklama
Moja Ola wstaje o 6.20, czasami o 7.00. Tez mi wydaje sie, ze juz ma taki rytm. W dzien narazie spi, t.j. o 11 idzie spac, a wstaje o 12, pozniej rojbuje , no i o 16 drzemka do 17, czasami 17.30, zalezy. W nocy wstaje do niej z reguly co 3 godzinki, czasami bywa, ze co 2 . Wtedy daje cyca , pociumka troszke i dalej idzie spac. Czasami musze ja pobujac zeby usnela, ale czasami od razu zasypia...

Twoja Ola ma dokładnie taki sam rytm jak moja Zu. Dokładnie te same godziny:-)
 
Przeczytalam w t.Hogg żeby najpierw karmic, potem kąpać, ale coś mi to nie wygląda sensownie. Mama mi mówiła, żeby nie wchodzić do wody po jedzeniu. :-)

My karmimy właśnie przed kąpielą. A to ze względu na to, żeby małej nie rozbudzać i nie rozbawiac. Zjedzenie kaszki łyżeczką zajmuje nam dobre 20-30min i znowu jestesmy brudne. A ile przy tym zabawy. :-D:-D:-D
Tak więc kaszkę dostaje ok.30 min. przed kąpielą. A po kąpieli cycuś do przytulania.
 
a juz to pisalam tylko pomylilam strone moj maly nie jest jakims grubaskiem a widzialam tak okragle paczusie ze pocily sie nawet prawie rozebrane i tu pewnie trzeba przemyc cale cialko codziennie,wiec oczywiscie to sprawa indywidualna,pozdr
 
Moja Lena też nie była kąpana codziennie bo strasznie wrzeszczała nawet jak była w wanience.Teraz ma już 4,5m-cy i kąpie sie w dużej wannie ze mną i mam cisze i spokuj:-):-)
 
ja mam 4 dzieci i wszystkie kąpałam codziennie.po kąpieli sie lepiej śpi,więc najlepiej robić to na wieczór.zawsze też używałam oliwki,a do kąpieli płynu.jeśli dziecko było wykąpane w gorącej lub zimnej wodzie to sie zrazi i płacze,trzeba pomału przyzwyczaić.może też płakać,gdy jest bardzo głodne.mój synek tak robił,teraz mu najpierw daje troche zjeść i jest zadowolony.codzienne kąpiele robiłam do 1,5 roku
 
my poki nie ma upalow kapiemy sie co drogi dzien i przy kazdej kapieli myjemy glowke pielucha tetrowa zeby pozbyc sie ciemienichy a oprocz tego kazdego dnia rano myjemy buzie raczki i szyjke chusteczkami mi pediatra powiedzial ze poki dziecko nie raczkuje i nie ma upalow nie ma sensu kapac codziennie bo usowa sie bariere ochronna skory ale kazdy robi jak uwaza



zdjcie041jn1.jpg
 
Ja też malucha kąpie codziennie, jakoś lepiej mu się zasypia :) Główkę też myję codziennie ale nie płuczę wodą z wanienki bo tak na wabiliśmy się ciemieniuchy. Teraz nalewamy sobie wodę do słoiczka i nią spłukujemy główkę. Jeśli chodzi o temp. to woda ma ok. 36,6 a temp. w pokoiku 23-4. Po kąpieli opatulam w gruby ręczniczek, zagaduję i jest ok :-) Pozdrawiam.
 
My od urodzenia kąpiemy Adasia codziennie,nie widze w tym nic zlego a On uwielbia kapiele.Wieczorny rytułał to klucz do zasypiania-przynajmniej u nas.Pozatym uwazam ze dziecko lepiej spi-taka jak my.Lepiej sie czujemy jestesmy odprezeni-tak samo maluszek:tak:
 
reklama
Moze i nie trzeba ( przy skazie np, bo wysusza skórę), ale moja córa uwielbia codzienne pluskanie, nie boi się wody, wychlapuje wszystko na ziemię i szaleje w wanience. Od początku kąpaliśmy codziennie.
 
Do góry