reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kąpiele maluszka

Ja córeczkę kąpałam w oilatum tylko przez pierwszy miesiąc. Doprowadziłam skórkę Paulinki do porządku i zaczęłam stosowac mydełko. Teraz raz w tyg oliwka, a codziennie wszystkie fałdeczki smaruję kremem (uzywam różnych: liomag, ziajka). Główkę myję szamponem oliatum.
 
reklama
my też kąpiemy tylko w oilatum, na początku zaczęłam w nivea ale skóra jakaś taka przesuszona była, nawet jak oliwką smarowałam, a teraz samo oilatum wystarcza, bez żadnych oliwek - tylko pod paszkami smarujemy oliwką i jest ok :tak: a buźkę przegotowaną ewodą :tak:
 
dla noworodków - oilatum, balneum. Dla niemowlaków - oilatum, balneum, ziajka, hipp. Nie polecam nivea, johnsona (mają zwiększone ryzyko alergii/uczuleń).
 
Ja na poczatku, podobnie jak wiekszosc mamus, mylam swoja coreczke w Oilatum, ale jak skonczyla sie buteleczka kupilam plyn do kapieli top- to-toe Johnson' s Baby i uwazam, ze tez jest dobry. W miedzyczasie uzywalam zelu Johnson' s Baby ulatwiajacy zasypianie i tez sie sprawdzal
 
odnośnie serii ułatwiającej zasypianie z Johnson's baby to mój synuś po kąpieli w płynie z tej serii, umyciu włosków w szamponie z tej serii i wybalsamowaniu balsamem na dobranoc nie zasnął ani sekundy wcześniej :-p;-), ale poza tym z serii jestem zadowolona
 
Ja mojego synka przez pierwsze trzy miesiące kąpałam w płynie Oilatum.
Potem zaczęłam używać mydła, oliwki i szamponu Bambino i jestem zadowolona :-).
W międzyczasie próbowałam też oliwkę Hippa i płyn do kąpieli Mustela, ale Adrianka po nich wysypało.
Ja także wstrzymałabym się ze stosowaniem takich żelków do kąpieli...
 
Ostatnia edycja:
Ja w dalszym ciągu stosuje Oilatum, ale mam problem z buzią a w zasadzie z czułkiem synka, bo ma strasznie suche i juz nie wiem czym smarowac.
Też mam kremik bambino i uważam, że to dobre kosmetyki :)
Buzie myję zazwyczaj wieczorem przed kąpielom, , a po kapieli smaruje oliwka+bephanten. Może poradzicie mi cos na to czułko?
 
Moja córcia w trzecim tygodniu życia dostała strasznej wysypki na buźce. Lekarz nie umiał powiedzieć skąd to się wzięło. Ja stwierdziłam że to trądzik niemowlęcy, bo tak mi wszystkie objawy pasowały. Użyłam wtedy krem specjalny Emolium i zeszło po paru dniach. Teraz też używam kremu Emolium i wszystko jest OK. Dodam że moja młoda ma dość wrażliwą skórę, bo potrafi ją wysypać w ciągu jednego dnia np. na przedramionach ostatnio.
 
reklama
kurcze, a ja nie uzywam zadnego plynu do kapieli. Co wiecej przez pierwsze tygodnie nie uzywalam nic poza woda....Przez jakis czas, na poczatku uzywalam oleju z pestek winogron zamiast oliwki po kapieli. Teraz tylko mydelko i balasam po kapaniu....Od czasu do czasu kremik oliatium i tyle. Mala ma super skorke.;-) Starsza cora miala straszna problemy ze skora jak zaczelam uzywac rozniastych kosmetykow, wiec teraz wole nie ryzykowac.
 
Do góry