reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kara dla dziecka. Za co, kiedy, jaką stosujecie?

U

usunięty

Gość
Hejka wszystkim
Czy dajecie swoim dzieciom kary za niegrzeczne zachowanie. Jeżeli tak to za co i jakie. Szczerze mówiąc ja nie stasuje u swojej córki lecz bym musiała coś wprowadzić ponieważ tysiące razy jest powtarzane zostaw kotka, kotka to boli a ona stale go gnębi. Wczoraj przeszła samą siebie i włożyła kotu to buzi zabawkę, kot nie mógł oddychać trzeba było wyciągać zabawkę z gardła kota :( córka śmiała się z tego a my jako rodzice powiedzieliśmy sobie dość. Córka w lipcu 3 latka więc myślę że już sporo rozumie. Na co dzień jest grzeczna tylko o kota jest od samego początku zazdrosna. Innym razem otworzyła mu drzwi od mieszkania i powiedziała idź, jak zapytałam gdzie kot odpowiedź córki : uciekł. Musieliśmy kota szukać pół dnia :-/
 
reklama
Rozwiązanie
G
Jest wiele metod, które wspomagają komunikację. Warto się dowiadywać :) ja osobiście z całego serca polecam NVC ratuje mnie w pracy, w małżeństwie, w kontaktach z bliskimi. To cudowna metoda.
reklama
Jak coś źle zrobi, się jej zwróci uwagę zapyta o co kolwiek kontakt się urywa. Córka odwraca się plecami od Nas i idzie do pokoju. Na tym zawsze się kończy
 
Czym innym jest wysoki rozwój intelektualny a czym innym emocjonalny, empatia i zrozumienie tego, że kotka nie wolno krzywdzić, co łączy się z rozwojem emocjonalnym i społecznym. Zgadzam się, że trzeba twardo stawiać granice ale nie karać w rozumieniu "kary". Z ile pedagogów tyle opinii się nie zgodzę, bo istnieje obowiązujący kanon wychowania na XXI wiek.
Ciesz się, że córka rozwija się świetnie intelektualnie, może warto w związku z tym skupić się na rozwoju emocjonalnym.
 
@ida_marzec
Ja nie bije swojej córki, nigdy nawet nie dostała klapsa wiec link do porozumienia bez przemocy nie przyda mi się. Ma swój charakterek nie zaprzecze ale nigdy bym jej nie uderzyła. "kara" chodziło mi bardziej zakaz oglądania bajek, zakaz na słodycze czy co kolwiek takiego ale nie o bicie
 
@ida_marzec
Ja nie bije swojej córki, nigdy nawet nie dostała klapsa wiec link do porozumienia bez przemocy nie przyda mi się. Ma swój charakterek nie zaprzecze ale nigdy bym jej nie uderzyła. "kara" chodziło mi bardziej zakaz oglądania bajek, zakaz na słodycze czy co kolwiek takiego ale nie o bicie
To nazwa nurtu. Nie sugeruj się. Na prawdę warto poczytać.
 
reklama
Do góry