reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kara dla dziecka. Za co, kiedy, jaką stosujecie?

U

usunięty

Gość
Hejka wszystkim
Czy dajecie swoim dzieciom kary za niegrzeczne zachowanie. Jeżeli tak to za co i jakie. Szczerze mówiąc ja nie stasuje u swojej córki lecz bym musiała coś wprowadzić ponieważ tysiące razy jest powtarzane zostaw kotka, kotka to boli a ona stale go gnębi. Wczoraj przeszła samą siebie i włożyła kotu to buzi zabawkę, kot nie mógł oddychać trzeba było wyciągać zabawkę z gardła kota :( córka śmiała się z tego a my jako rodzice powiedzieliśmy sobie dość. Córka w lipcu 3 latka więc myślę że już sporo rozumie. Na co dzień jest grzeczna tylko o kota jest od samego początku zazdrosna. Innym razem otworzyła mu drzwi od mieszkania i powiedziała idź, jak zapytałam gdzie kot odpowiedź córki : uciekł. Musieliśmy kota szukać pół dnia :-/
 
reklama
Rozwiązanie
G
Jest wiele metod, które wspomagają komunikację. Warto się dowiadywać :) ja osobiście z całego serca polecam NVC ratuje mnie w pracy, w małżeństwie, w kontaktach z bliskimi. To cudowna metoda.
Hejka wszystkim
Czy dajecie swoim dzieciom kary za niegrzeczne zachowanie. Jeżeli tak to za co i jakie. Szczerze mówiąc ja nie stasuje u swojej córki lecz bym musiała coś wprowadzić ponieważ tysiące razy jest powtarzane zostaw kotka, kotka to boli a ona stale go gnębi. Wczoraj przeszła samą siebie i włożyła kotu to buzi zabawkę, kot nie mógł oddychać trzeba było wyciągać zabawkę z gardła kota :( córka śmiała się z tego a my jako rodzice powiedzieliśmy sobie dość. Córka w lipcu 3 latka więc myślę że już sporo rozumie. Na co dzień jest grzeczna tylko o kota jest od samego początku zazdrosna. Innym razem otworzyła mu drzwi od mieszkania i powiedziała idź, jak zapytałam gdzie kot odpowiedź córki : uciekł. Musieliśmy kota szukać pół dnia :-/
nie mam jeszcze dzieci, ale kończyłam studia pedagogiczne, uczyli nas, ze kara musi być adekwatna do czynu i najlpeiej jeżeli jest od razu zastosowana, nagrody np. mogą być odroczone. Nie można dziecka karac publicznie. Myślę, że powinnaś porozmawiać z córką, że kota to boli, że to przyjaciel domu itp. na pewno są jakieś bajki pouczające
 
@Iwo2019... Co chwilę jej to tłumaczymy jak grochem o ścianę. A za chwilę znowu to samo. Kotek miał być częścią Naszej małej rodziny. Wzięliśmy go od Pani która poprostu z swoim powodów nie mogła się nim zajmować miał wtedy 3 miesiące a z dnia na dzień coraz gorzej.
 
@Aguu myślę że jej zazdrosna. Kotu też poświęcamy czas w sensie, głaskamy itp a córka od razu odpycha go od Nas wchodzi na jego miejsce i się tuli.
Dajcie jej więcej czasu sam na sam z nią. A jeśli z kotem to może np włączyć w karmienie, pielęgnację ect. Niech nałoży jedzonko i wracajcie do zabawy sam na sam. Niech czuje, że to ona jest ważna. Może się boi. Niech kot zejdzie na dalszy plan póki co.
 
@Aguu, kot jest z nami już pół roku. Od samego początki karmi go, wlewa wodę, opiekuje się nim jak obserwujemy. Jak zostaje sama z kotem w pokoju ciągnie go za ogon, nogi, tak jak wyżej pisałam włożyła mu zabawkę do buzi. Jak był mniejszy wypchneła go przez balkon. Staramy sie głaskać go jak córka nie widzi, kot śpi z nami w pokoju ale do pokoju także go wpuszczamy jak córka śpi. Tak jakby opiekujemy się nim ukradkiem przed córka żeby nie wzbudzić jej zainteresowania kotem
 
Mój 4 latek też tak robi, po prostu nie jest w stanie inaczej, a bardzo by chciał przytulić i głaskać. Ja nie dopuszczam do sytuacji gdy są sami. No staram się,, bo wiadomo, nie jestem w stanie pilnować non stop. Czekam na moment aż zainteresowanie osłabnie lub rozumu przybędzie :p
 
reklama
reklama
Do góry