reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmię piersią alergika

Cześć dziewczyny!!

Dzięki za wszystko! Korzystałam z rad. Doszliśmy, że nie mogę pić mleka, jeść bitej śmietany, ani cytrusów. Sery, serniki, jogurty dozwolone!!
Teraz Szymon ma 8 miesięcy, je zupki, tarte jabuszka z marchwią, kaszki (na wozie, bo nie przełknie nutramigenu), soczki, a popołudniem i w nocy cyc


estenskar:
co do zielonych kup, to jest to reakcja dziecka na nowy produkt (Ty zjadłaś coś nowego lub dziecko). A kichanie jest jak najbardziej naturalne dla dzieci do 1 roku życia.

Pozdrawiam
 
reklama
estenskar nawet nie wiedziałam że i ty masz problemy z azs :o

no ale u mnie lekarka powiedziała że azs jest malutkie i mam ograniczyć mleko i przetwory.Ok,ale mam jeszcze jedne problem :( nie wiedziałam wcześniej czemu moja mała jest taka marudna ale ostatnio mnie oświeciło ( ;) ) jak ją obserwowałam ,że ta wysypka ją bardzo swędzi :( i często trze sobie uszko(azs ma za uszkiem) :( mam zgłosić sie do lekarki po jakąś maść? staram sie przecierać oilatum,zobaczymy efekty ::)
 
karolinna filip ma dokladnie ten sam problem. tez "mietosi" uszka,bo go swedzi. my smarujemy balneum i jest lepiej. balneum ma wlasciwosci lekko znieczulajace i to dlatego.
jak to jest z azs?? my podajemy fenistil,stosujemy emolienty,a skora nadal jest sucha. co zrobic??
 
wczoraj dzwoniłam do pediatry i powiedziałam o tym drapaniu i kazała mi kupić krem hydrocortizonum 0,5% (bo już 1 % jest na receptę),powiedziała jak smarować itp .Podobno ten 0,5% lek jest bardzo słaby,tzn dzidzi nic się nie stanie jeśli dostosuję się do jej dawkowania :) spytaj lekarza o to .
 
Czy któras mama wie może jakie owoce na 100% nie uczulają ? Ja juz nie mam siły, wydawało mi się ,że jabłka, ale gdzie tam - wysypka jeszcze gorsza. Mam dość ryżu, indyka, schabu i wody mineralnej, a tu zaraz Święta, a ja czasami myślę, że zemdleję, a Maryśka do tego wszystkiego chyba przeżywa kolejny skok rozwojowy, bo wpiernicza naokrągło. Czuje się taka wydojona ::) :(. Boję się, ze nie znajdę wszystkich alergenów i będę ją musiała odstawić od piersi, a to ostatnia rzecz, jakiej bym chciała. Co ja mam właściwie jeść, bo juz wszystkiego się boję...????
 
cześć dziewczyny, czy któraś z was mogłaby może polecić mi dobrego alergologa we Wrocławiu? moja maja regularnie dostaje wysypki na całym ciele. zaczynam sobie już z tym nie radzic, oczywiście jestem na diecie, ale ostatnio naprawde nie mam pojecia czego jeszcze może nie tolerować.
 
estenskar mnie dermatolog przepisała maść na wysypkę i suchą skórę - elidel. jest dobra, ale cholernie droga - 80 zł za małą tubeczkę :( smaruję nią buzię majeczki, a na ciałko stosujemy maść cholesterolowa - czyli standard
 
dziewczyny , dopisze sie, bo mam tez alergika. tyle ze nie wiadomo na co. mieszkam w wielkiej brytaniii i tutaj azs nie traktuja jak alergii i jak zapytalam sie lekarza czy mam z czegos zrezygnowac (karmie wylacznie piersia) to mi powiedzial ze nie. dostalismy tylko plyn oilatum i krm i mamy sie smarowac. nie moge dojsc na co moje dziecko ma uczulenie. ciekawa jestem jak wy dowiedzialyscie sie co uczula wasze maluchy...dodam ze dieta eliminacyjan u mnie mozna powiedziec ze nie wchodzi w gre, bo jadlam wszystko i potencjalnie wszystko moze Marcelka uczulac. na raze zrezygnowalam na tydzien z mleka i wczoraj zjadlam miseczke platkow i jak na razie nie widze zadnych zmian...takze pocieszam sie ze na mleczko nie ma uczulenia a moze to za wczesnie ??(bo ja uwielbiam platki z mlekiem i powim szczerze ze przez ten tydzien co nie pilam mleka to mi sie po nocach snily ::))
 
Hej Mamy malych alergikow,
Moja Majeczka zaczyna teraz 9 miesiac. Od urodzenia ma skaze bialkowa. Przez pierwsze 3 miesiace balam sie cokolwiek jesc, wiec ograniczylam sie do indyka, ziemniakow, brokulow, pieczywa ciemnego, soku jablkowego i wody. W swieta Bozego Narodzenia moja mama nie wytrzymala i powiedziala ze mam zaczac normalnie jesc bo wygladam jak nitka. No i od swiat sie zaczelo... jem wszystko doslownie,oprocz mleka w czystej postaci i serow plesniowych. Raz na jakis czas cos mala uczuli,ale to nie powod zeby wszystkiego sobie odmawiac. Jem (oczywiscie nie codziennie) pieczone mieso, pizze, ciasta i jestem szczesliwa. Malo, ktore dziecko nie jest dzis na cos uczulone, takze nie dajmy sie zwariowac. Lekarz kazal mi wyeliminmowac caly nabial ze swojej diety, a tymczasem okazalo sie ze to jaja byly winowajcami i lekarza tez zmienilam, bo nie za bardzo byl zainteresowany tym, zeby nam pomoc. No bo jak sie wyeliminuje nabial z diety to wlasciwie niewiele juz czlowiekowi pozostaje, moze trawa??? Nowa lekarka mnie pocieszyla, ze skaza bardzo czesto ustepujke do wieku szkolnego. Do pielegnacji uzywamy oilatum emulsje, szampon, krem, sudokrem, a chusteczek tych, ktore akurat wpadna do koszyka. Oilatum jest bardzo dobre, tylko czemu takie drogie...???!!! Pozdrawiam i zycze SMACZNEGO:)))
 
reklama
Hej Asias, wielkie dzięki za pocieszenie. Z dynią spróbuję, mam zamówioną w gospodartwie, zobaczymy. A jaka herbatka nie uczula? I jeszcze jedno, czy Wasze dzieciczki po jabłku robią więcej kup, niż zwykle. Nie wiem czy to narmalne czy objaw nietolerancji.
Pozdrowionka dla wszystkich czekoladowych abstynentek
witam:) co do jabłka to jest to możliwe ponieważ powoduje ono luźniejsze stolce. ale to nie jest powód do niepokoju
 
Do góry