reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie 3 miesięcznego dziecka i sen

Paulinax

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Listopad 2017
Postów
337
Witam,
Proszę o poradę.

Córka Od urodzenia jest karmiona mm od półtora tygodnia jest na zagęszczaczu przez ulewania. Zawsze jadła ładnie - tzn zjadała całe porcje. Od paru dni co 2 dzień tak, je pół porcji po 3 a nawet 4 h przerwy i kolejne pół dopiero za ok 40 min i zatem zamiast mieć 6 porcji po 130 ml ma 9 porcji ale mniejsze. Suma sumarą wychodzi, że zje ok 750 czyli w miarę dobrze, ale gdybym jej nie podawała później tej połowy porcji, nie domagałaby się... Chciałabym zaznaczyć, iż wcześniej mimo, iż była już wtedy na zagęszczaczu ładnie piła.

Co mam robić?
Czy ją dokarmiać?
Drugie pytanie, ile śpią Wasze dzieci w ciągu doby?
Moja córka wydaje mi się, że śpi bardzo dużo...
 
reklama
Dziecko to nie robot, więc ma prawo i do ustalenia po swojemu ile chce jeść i jak często.
Jeśli tylko przybiera na wadze, to ja bym nie dokarmiała po tych 40 minutach (chyba że będzie się domagać).
Mój syn w pewnym momencie jadł co 1,5-2h małe porcje.

Póki dzieci małe, to dużo śpią, a potem (niestety) co raz mniej. Co wg Ciebie znaczy, że dużo śpi?
 
Moja też je różnie raz 130ml co 3 godz czasem muszę robić jeszcze 60 ml za pół godziny różnie to bywa. A zasypia o 23-24 i śpi do 6-7 to też zależy od dnia
 
@Paulinax jak cie to poratuje dzisiaj wieczorem mogę wkleic jak mniej więcej wygląda nasz dzień i ile mały śpi. Zazwyczaj ma takie 2h jakiejś aktywności w tym przewijanie, jedzenie, zabawa, gadanie, a później ok. 1h snu. Kładę go na noc ok. 21 później o 24 butla i spi do ok. 7-8.
Mój rzadko kiedy zostawia coś w butli, ale jak się zdarzy to odbijam, chwile z nim pogadam i po jakiś 15 min daje znów. Jak nie je to nie daje. Normalnie czekam na następne karmienie.
 
@Paulinax w ogóle to gratuluję, bo kojarzę Cię z wątku ,,Ciąża po poronieniu,, U mnie Ala bardzo szybko przeszła na mm. Swojego miałam za mało. I też czasem musiałam jej przypominać, że powinna jednak jeszcze coś zjeść. Tryb karmienia zmieniał się kilkukrotnie. Natomiast nie martwiłabym się jeśli dziecko jest zadowolone a waga ładnie rośnie. Tak naprawdę to noworodki trzeba pilnować żeby jadły regularnie, żeby cukier im nie spadł. Trzymiesięczniki same sobie regulują jedzenie i my tylko trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy czy im to wychodzi na dobre.
 
Do góry