reklama

karmienie 9,5 tyg niemowlaka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Basia_one, 11 Styczeń 2012.

1. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Witam, moja corka ma 9,5 tygodnia i zjada 130ml mleka na jeden posilek. w sumie w dobie zjada 5 posilkow, czasem 6 ale przesypia praktycznie cala noc (np. Wczoraj zjadla w sumie 6 posilek o 23 i obudzila sie dzis rano o 8). Czy ona je za duzo naraz? dodam ze ma refluks i dosc czesto ulewa,czasem cofa jej sie 2 godziny po jedzeniu. mieszkam w irlandii i podaje jej do butelki saszetke gavisconu dla zageszczenia. wczesniej zjadala wiecej miedzy 90 a 110 ml nawet 7 razy na dobe ale domagala sie juz co 2,5 godziny, teraz je co 4.

2. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Czy ktoś mi odpisze?
    czytam na forum ze niektore dzieci jedza wiecej niz moja malutka, ale wiecie jak to jest tesciowa uwaza ze jej za duzo daje i juz wogole nie wiem co mam myslec.

3. reklama
  4. Kasiula1982

Kasiula1982 Fanka BB :)

ja uważam, że jak by było za dużo to młoda by nie chciała więcej pić, jak pije znaczy, że jest głodna...moje dziecko nigdy nie zjadło i chyba nie zje więcej nić potrzebuje.... skąd teściowa może wiedzieć ile dziecko musi zjeść? w żołądku nie siedzi....

5. mamuśka24

mamuśka24 Fanka BB :)

ja też uważam jak kolezanka wyżej że mała je tyle ile potrzebuje. i nie powinnaś dawac jej mniej jeśli ona się domaga.
    a co do teściowych- jak zwykle ich rady i marudzenie tylko dodatkowo stresuje młoda mamę.

6. Mimi36

Mimi36 Fanka BB :)

Basia mnie lekarz zawsze podkreślał,ze przerwa moze byc do 4 h nie wiecej a ja zawsze daję na żadanie,nie budze,nie daję na siłę.Mała je tyle ile potrzebuje jesli by nie chciala toby nie dojadła,teściowa sie nie przejmuj

7. Mama_i_Marcel

Mama_i_Marcel Listopadowa mama '09

Ja również uważam że dziecko nie zje więcej niż potrzebuje. Jeśli przesypia 4 godz. to znaczy ze jest najedzona i spokojna. I właśnie takie jest jej zapotrzebowanie. Toż nie bedziesz chyba dziecka głodzić bo statystycznie dzieci w jej wieku jedzą mniej ;/ Cóz "mądrości" teśiowych czasem są zadziwiające. Ja za zdaniem mojej pediatry uważam ze niemowlakowi trzeba dawać jedzonka tyle ile chce i jak czesto chce. Bo dziecko takie nie zjada na siłę ani z próżności tylko daje proste sygnały głodu. Mój mały tez nie był wybudzany i nie jadł jak w zegarku. karmiłam butelką wtedy kiedy dawał ku temu oznaki. Teraz juz nie pamietam dokładnie ile jadł w tym wieku ale więcej niż przeciętna i właśnie syty był nawet na 5 godz. Jedne dzieci wolą pojeść raz a porządnie a inne ciumciają mleczko co chwilę po troszku. Nie przejmuj się. idz za sygnałami dawanymi przez malucha :)

8. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

dziekuje za wszystkie odpowiedzi,troche mi juz lepiej ;) moj maz juz nagadal tesciowej zeby sie nie wtracala hehe. pozdrawiam wszystkie mamy.

9. Kopka

Kopka Fanka BB :)

jasne,ze kazda mama sie zastanawia czy dziecko je za duzo,za malo,czy sie najada.ja mysle,ze poprostu maluch jak glodny to sie domaga i je,jak nie to odwraca buzka,odpycha butelke i tyle.Ciesz sie,ze dzidzia ma aprtyt i wszystkiego dobrego:)

10. reklama
  11. Basia_one

Basia_one Multimama ;)

Dzieki, Maja ma juz 4 miesiace i zjada 130 ml na raz, ale nie co 4 godziny a co 3, w sumie nie zwiekszylismy jej ilosci mleka bo czasem niedojada wszystkiego, ale tez ma refluks i podejrzewam ze jakbym jej dala 150 to i tak by duzo ulała lub zwymiotowala...Od kilku dni probujemy dawac jej kaszke bananowa, nawet jej smakuje, bo malinowej nie chce przelknac. Jeszcze nie umie jesc z lyzeczki bo by chciala ja wyssac :) ale z czasem napewno sie nauczy :)

12. Kopka

Kopka Fanka BB :)

moja Nadia ma 6 miesiecy i zjada ok 160 mleczka 4 razy dziennie,powinna ok 180,no ale skoro sie najada i przybiera prawidlowowo na wadze to sie nie martwie.

Poleć forum