reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie 9,5 tyg niemowlaka

Basia_one

Multimama ;)
Dołączył(a)
25 Listopad 2011
Postów
2 189
Miasto
Zielona wyspa
Witam, moja corka ma 9,5 tygodnia i zjada 130ml mleka na jeden posilek. w sumie w dobie zjada 5 posilkow, czasem 6 ale przesypia praktycznie cala noc (np. Wczoraj zjadla w sumie 6 posilek o 23 i obudzila sie dzis rano o 8). Czy ona je za duzo naraz? dodam ze ma refluks i dosc czesto ulewa,czasem cofa jej sie 2 godziny po jedzeniu. mieszkam w irlandii i podaje jej do butelki saszetke gavisconu dla zageszczenia. wczesniej zjadala wiecej miedzy 90 a 110 ml nawet 7 razy na dobe ale domagala sie juz co 2,5 godziny, teraz je co 4.
 
reklama
Czy ktoś mi odpisze?
czytam na forum ze niektore dzieci jedza wiecej niz moja malutka, ale wiecie jak to jest tesciowa uwaza ze jej za duzo daje i juz wogole nie wiem co mam myslec.
 
ja uważam, że jak by było za dużo to młoda by nie chciała więcej pić, jak pije znaczy, że jest głodna...moje dziecko nigdy nie zjadło i chyba nie zje więcej nić potrzebuje.... skąd teściowa może wiedzieć ile dziecko musi zjeść? w żołądku nie siedzi....
 
ja też uważam jak kolezanka wyżej że mała je tyle ile potrzebuje. i nie powinnaś dawac jej mniej jeśli ona się domaga.
a co do teściowych- jak zwykle ich rady i marudzenie tylko dodatkowo stresuje młoda mamę.
 
Basia mnie lekarz zawsze podkreślał,ze przerwa moze byc do 4 h nie wiecej a ja zawsze daję na żadanie,nie budze,nie daję na siłę.Mała je tyle ile potrzebuje jesli by nie chciala toby nie dojadła,teściowa sie nie przejmuj
 
Ja również uważam że dziecko nie zje więcej niż potrzebuje. Jeśli przesypia 4 godz. to znaczy ze jest najedzona i spokojna. I właśnie takie jest jej zapotrzebowanie. Toż nie bedziesz chyba dziecka głodzić bo statystycznie dzieci w jej wieku jedzą mniej ;/ Cóz "mądrości" teśiowych czasem są zadziwiające. Ja za zdaniem mojej pediatry uważam ze niemowlakowi trzeba dawać jedzonka tyle ile chce i jak czesto chce. Bo dziecko takie nie zjada na siłę ani z próżności tylko daje proste sygnały głodu. Mój mały tez nie był wybudzany i nie jadł jak w zegarku. karmiłam butelką wtedy kiedy dawał ku temu oznaki. Teraz juz nie pamietam dokładnie ile jadł w tym wieku ale więcej niż przeciętna i właśnie syty był nawet na 5 godz. Jedne dzieci wolą pojeść raz a porządnie a inne ciumciają mleczko co chwilę po troszku. Nie przejmuj się. idz za sygnałami dawanymi przez malucha :)
 
jasne,ze kazda mama sie zastanawia czy dziecko je za duzo,za malo,czy sie najada.ja mysle,ze poprostu maluch jak glodny to sie domaga i je,jak nie to odwraca buzka,odpycha butelke i tyle.Ciesz sie,ze dzidzia ma aprtyt i wszystkiego dobrego:)
 
Dzieki, Maja ma juz 4 miesiace i zjada 130 ml na raz, ale nie co 4 godziny a co 3, w sumie nie zwiekszylismy jej ilosci mleka bo czasem niedojada wszystkiego, ale tez ma refluks i podejrzewam ze jakbym jej dala 150 to i tak by duzo ulała lub zwymiotowala...Od kilku dni probujemy dawac jej kaszke bananowa, nawet jej smakuje, bo malinowej nie chce przelknac. Jeszcze nie umie jesc z lyzeczki bo by chciala ja wyssac :) ale z czasem napewno sie nauczy :)
 
reklama
moja Nadia ma 6 miesiecy i zjada ok 160 mleczka 4 razy dziennie,powinna ok 180,no ale skoro sie najada i przybiera prawidlowowo na wadze to sie nie martwie.
 
Do góry