reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie 9,5 tyg niemowlaka

reklama
a wiec tak,o 7.30 mleczko, o 11 mleczko z dodatkiem biszkopciku,o 14 obiadek (zupka itp) o 17 mleczko, ok 19 troszke owocow i ok 20.30 mleczko z dodatkiem kaszki.Oczywiscie pomiedzy tym wszystkim sa jeszcze herbatki i soczki
 
co do popicia,to Nadia tez nie pije duzo, na caly dzien wypije moze z 50 ml herbatki i 40 ml soczku.Myslisz,ze Nadia je za duzo? przebiera na wadze ok 400-450 g miesiecznie,wiec chyba dobrze:)
 
nie twierdzę ,że dużo :-) Poprostu w porównaniu do mojej Majozy to dużo. Majka je mniej a i tak waga prawidłowa i klucha z niej jest więc to zależy od apetytu dziecka pewnie. Nie miałabym gdzie tych dodatkowych mlek ( że tak się chyba niepoprawnie wyrażę ;-)) zmieścić :-D
 
No moja Maja jest jeszcze malutka, jeszcze nie zaczelam jej wprowadzac zadnych posilkow typu zupki, obiadki, bo dopiero jutro bede w polsce i zamierzem sie wybrac do alergologa. Maja je 5-6 razy dziennie mleko, czasem kaszke, a wczoraj dostala mleko z kaszka na wieczor. Ale ostatnio po nocy zjada mi 130 ml mleka (tj. roznie dzis wstala o 5:30 bo widocznie kaszka zrobila swoje i byla dluzej syta) ale juz kolo 9 zjadla jedynie 80 i tak od wczoraj jest, takze jak widac jej to starcza, bo za nic nie moge jej wmusic calej porcji mleka, mimo ze kiedys jadla wszystko. Myslalam ze to moze wina troche opuchnietych dziasełek, bo maja sie slini i pcha raczki juz do buzi od jakiegos czasu, ale jak widac w ciagu dnia zjada wiecej, ale rano nie chce.
 
ja widze,po swojej corci,ze jak sie obudzi to dopiero po ok godzine zje mleczko,wczesniej nie na rady i wyglada to mniej wiecj tak,ze Nadia budzi sie ok 6.30 i jak pisalam wczesniej dopiero o 7.30 jest glodna,w sumie ja tez zaraz po przebudzeniu nie jem sniadania tylko duzo duzo pozniej.Nadia apetyt zawsze miala i chetnie probuje nowych rzeczy.Mam nadzieje,ze jej to nie minie:)moja mama mi mowila,ze ja wogule nie chcialam jesc,a na wadze przybieralam,wiec nie ma co dziecku na sile wpychac:)
 
Ja sie najbardziej obawiałam o ulewanie, bo Maja ma refluks zoladkowo - przelykowy, ale mimo ulewania wazy juz 6,2 kg :) takze jestem zadowolona. Najgorzej jest z piciem, Maja lubi herbatki i wode ale za duzo wypic nie moze bo przy odbiciu duzo ulewa..balismy sie odwodnienia, ale jest dobrze.
 
reklama
po wiytach u lekarzy, okazalo sie ze z brzuszkiem wszystko gra, refluks powinien samoistnie przejsc, Maja uczulona jest na fasole, bialko mleka krowiego, laktoze, cielecine i wolowine....sprobujemy ja odczulic na bialko mleka krowiego. poza tym wszystko inne jest ok, no niespodziewanie wyszlo nam sklejenie warg sromowych, ale to juz za nami i jest ok. jestem spokojniejsza teraz, maja przybiera na wadze, jeszcze czeka ja wizyta u pediatry-neurologa dzieciecego.


Po wizytach u neurologa okazalo sie ze wszystko gra, maja dostala tez lek na zapalenie przelyku i nie powinna sie juz odginac do tylu.

Dzis dostala tez pierwsze 3 lyzeczki papki z marchewki - musze powiedziec ze bardzo jej smakowalo bo pchala lyzeczke do buzi sama :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry