reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

karmienie a leki mamy i dziecka

eddi29

MamaZosiaszka
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2009
Postów
226
Miasto
śląsk
Witam, karmię 2 latnie dziecko a mam zaleconny Summamed. Duomox mi nie pomógł i lekarz zalecił inny. Wiem, że przy kp można (wyczytałam na forum gazety)??? ale młoda też jest chora i bierza vercef (cefaclorum)2x4ml (8-20.00) i boję się że to może być zła mieszanka. Córkę karmię w dzień dospania, wieczorem do spania i czasem w nocy. Córka jest marudna ma katerek, kaszel, wychodzą jej ząbki więc w nocy domaga się piersi. Co poradzicie, jak mam zrobić. Dodam, że ja jestem na ostatnich nogach i mam nadzieję że summamed mi pomoże. A i pediatra nie zna odpowiedzi na moje pytania a mój lekarz to starszy pan, który nie ma pojęcia o kp.
 
reklama
po 1. na co konkretnie córka bierze antybiotyk? jeżeli ma tylko katar i kaszel to może nie ma potrzeby aby dawać jej antybiotyk :-( wtedy nie byłoby kłopotu ... jeżeli jednak pediatra nie potrafi rozwiać twoich wątpliwości to tym bardziej nie zrobi tego nikt na forum, możesz się wybrać do innego pediatry ... a o antybiotyk pytam bo wiem z doświadczenia że dziś lekarze przepisują antybiotyki na byle co chociaż nie ma takiej potrzeby, antybiotyki na wirusy po prostu nie działają i tyle :-(
 
Córka ma infekcje bakteryjną (tak jak ja i starsza córka). Młoda leczona była najpierw "syropkami" ale po 2 tygodniach zaczęła ostro gorączkowac, pojawił się ropny katar, ostry mokry kaszel. U nas w przychodni są dwie lekarki i obie są takie same, że szkoda pisać, gadać.
Co do mojego leku to zaryzykowałam i wzięłam. Narkarmiłam do spania o 14 i 21 i wszystko u małej jest ok. Ja się źle czuję, boli mnie brzuch, ale to podobno normalne przy summamedzie. Zobaczę co będzie dalej...
 
ogólnie takie samopoczucie jest normalne przy antybiotyku, koniecznie bierz dobrą osłonę i pij jogurty, kefiry itp. - pamiętaj jednak że osłony i produktów mlecznych nigdy nie łykamy razem z antybiotykiem, minimum 2h przed lub po przyjęciu antybiotyku ... a jeśli masz złe lekarki w przychodni i im nie ufasz to zmień przychodnię, dziś nie ma już wymogu aby być w przychodni tam gdzie się mieszka a dobry zaufany lekarz to podstawa ;-)
 
tabletki antykoncepcyjne zawsze dobiera lekarz ginekolog wiec chyba nie ma sensu tego poruszać, skoro wiadomo ze lekarz dobierze takie które można brać przy karmieniu (z tego co wiem to chyba tylko Azalia)
 
Do góry