reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie, a spanie

WłoskaK

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Luty 2019
Postów
21
Cześć, mam 4 tygodniowe dziecko i jest karmione mm. Moje pytanie brzmi, bo słyszałam różne opinie, czy należy dziecko budzić do jedzenia po 3h, czy po prostu jak się obudzi to wtedy powinno dostać mleko?
Słyszałam, że podobno są noworodki/niemowlaki, które potrafią w nocy jeść co 6h (co jest na pewno bardzo wygodne dla rodziców), ale czy to normalne i zdrowe dla dziecka? Czy mimo wszystko nie powinien jeść co te bite 3h?
Głównie chodzi mi o noce, bo często tak mamy, że nasze bobo śpi 4 - 5h i musimy go budzić na mleko. Czy tutaj też działa zasada "na żądanie"?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam!
 
reklama
Wszystko zależy od przyrostów, jeśli są w normie to raczej bym nie budzila. Mm jest sycace dużo bardziej niż pokarm matki jednak.
Najlepiej skonsultować z pediatra bądź położna.
 
Cześć, mam 4 tygodniowe dziecko i jest karmione mm. Moje pytanie brzmi, bo słyszałam różne opinie, czy należy dziecko budzić do jedzenia po 3h, czy po prostu jak się obudzi to wtedy powinno dostać mleko?
Słyszałam, że podobno są noworodki/niemowlaki, które potrafią w nocy jeść co 6h (co jest na pewno bardzo wygodne dla rodziców), ale czy to normalne i zdrowe dla dziecka? Czy mimo wszystko nie powinien jeść co te bite 3h?
Głównie chodzi mi o noce, bo często tak mamy, że nasze bobo śpi 4 - 5h i musimy go budzić na mleko. Czy tutaj też działa zasada "na żądanie"?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam!
Ja karmilam "na żądanie" ;) obudzila sie i wtedy dostala mleko ;)
 
Wszystko zależy od przyrostów, jeśli są w normie to raczej bym nie budzila. Mm jest sycace dużo bardziej niż pokarm matki jednak.
Najlepiej skonsultować z pediatra bądź położna.
Czy ja wiem czy mm jest sycace? To zalezy od dziecka , moja wcale lepiej nie spala po mm w nocy ,budzila sie co 2 godziny ,czasem co 1godz :) z biegiem czasu wszystko sie zmienia.. moim zdaniem rodzaj mleka nie ma tu nic do rzeczy :)
 
Czy ja wiem czy mm jest sycace? To zalezy od dziecka , moja wcale lepiej nie spala po mm w nocy ,budzila sie co 2 godziny ,czasem co 1godz :) z biegiem czasu wszystko sie zmienia.. moim zdaniem rodzaj mleka nie ma tu nic do rzeczy :)
Myślę że jest, bo pokarm dostosowuje się do potrzeb, bywa że chodzi tylko o picie, wtedy jest bardziej wodnisty. Ale tak jak mówię, zależy od przyrostów i lekarza, bo to nie decyzja do podejmowania z forum :)
 
Ja karmię córeczkę mieszanie i mlekiem sztucznym i moim ( w tym więcej sztucznym bo mam problemy z laktacją) , córeczka ma dopiero nie całe dwa tygodnie. Urodziła się z niską masą urodzeniową. Mimo to neonatolog nie kazała mi budzić jej na karmienie. Różnie śpi. Nie raz 2 godziny a nie raz 4 i pół maksymalnie. Doktorka mówiła, że póki przyrost wagi jest dobry to nie budzić dziecka. :)
 
Jak przyrosty są ok to bym nie budziła. Dzieci łatwo wpadają w rytm. Jak sam ustala dłuższe przerwy, a przybiera dobrze, nie ma zoltaczki to tylko się cieszyć i nie ma co zaburzac naturalnego rytmu snu.
 
reklama
Cześć, mam 4 tygodniowe dziecko i jest karmione mm. Moje pytanie brzmi, bo słyszałam różne opinie, czy należy dziecko budzić do jedzenia po 3h, czy po prostu jak się obudzi to wtedy powinno dostać mleko?
Słyszałam, że podobno są noworodki/niemowlaki, które potrafią w nocy jeść co 6h (co jest na pewno bardzo wygodne dla rodziców), ale czy to normalne i zdrowe dla dziecka? Czy mimo wszystko nie powinien jeść co te bite 3h?
Głównie chodzi mi o noce, bo często tak mamy, że nasze bobo śpi 4 - 5h i musimy go budzić na mleko. Czy tutaj też działa zasada "na żądanie"?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam!
Po co budzić jak zgłodnieje to napewno da znać :)
 
reklama
Do góry