reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butelka a przerwy miedzy karmieniami

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Na mm Bebiko pisze ze niemowle w piatym miesiacu powinno miec cztery karmienia butelka po 180 ml (wczesniej karmienia byly czestsze i ilosc ml mniejsza). Robie w dzien 5 godzin przerwy a w nocy okolo 8 godzin ( z obliczen wynika ze w takiej sytuacji w niocy powinno byc 9 godzin rpzewy lub odstep miedzy karmieniami dluzszy niz 5 godzin). trzymam sie schematu dlatego ze inaczej bym sie pogubila kiedy karmic. Synek przesypia cale noce i z reguly sam sie budzi na karmienie. Mam pytanie czy oprzerwy miedzy karmieniami nie sa za dlugie i czy w nocy moze byc 8 godzin przerwy? Zdarzylo sie nawet ze mial w nocy 9 godzin przerwy ale z reguly staram sie by nie bylo dluzej niz 8 godzin. Czy budzic go wczesniej na karmienie? Jak Wy postepujecie? Czy te 4 karmienia na dobe wystarczaja? Je cale butelki, te 180 ml. Niczym nie dokarmiam bo lekarka zalecila ze do skonczenia 6 miesiecy tylko mleko.
 
reklama
Rozwiązanie
Myślę, że nie rozumieją takich przerw mamy, których dzieci domagają się jedzenia płaczem. Moje dziecko nigdy 'z glodu' nie płakało. Nawet musiałam wybudzać na jedzenie. Mogłam spokojnie karmić co 4 godziny, ale ona na raz nie była w stanie zjeść więcej niż 120. Więc karmiłam co 3. Teraz ma 11 miesięcy, a 180 zje tylko na noc. W dzień daje mniejsze porcje, ale częściej niż zaleca producent (co 3h).
Jeżeli przesypia noce to go nie budź. Ale moim zdaniem 5 h przewy w dzień to bardzo długo. Moja córka w tym wieku jadła co 3 h. Poza tym nie musisz trzymać się szywno tego co jest na opakowaniu. Dziecko powinnaś karmić na żądanie.
 
Tylko ze on sie nie dopomina o jedzenie po 3 godzinach. Jadl co 3 godziny jak byl mniejszy i mneijsze porcje. Karmisz tez mm i butelka? Te 180 ml to duzo w porownniu ile jadl jak jadl czesciej. Jak jest glodny to placze i wpada w zlosc. Jak ma takie przerwy to jest spokojny. Jak chcialam mu dac po 3 godzinach kolejne 180 ml to zjadl tylko polowe butelki. Wiec nie wiem jak postepowac, jakby sie dopominal to dawalabym mu butelke co 3 godziny.
 
Karmiłam cały czas mm. Teraz córka ma 21 miesięcy, więc je już wszystko. U nas chyba częściej ale mniej jadła. Ale dalej uważam, że te 5 h to trochę za długi odstęp.
 
TYlko dlaczego na bebiko podaja ile niemowle powinno jesc w ciagu doby? I tak w 1 miesiacu 7 porcji na dobe 90-120 ml, do 4 miesiaca 6 porcji 120 ml, 5-6 miesiac 4 porcje po 180 ml. jak dawalam mu co trzy godziny 180 ml to zjadl pol butelki i po godzinie byl znowu glodny i znowu zjadl pol. A zoladek musi tez przeciez odpoczac i strawic jedzenie. To co radzisz co zrobic, budzi go jak np spi na karmienie? Jakie porcje dawac, jak czesto? Na Bebiko pisze zeby stosowac sie do ich tabeli zywienia. A moj synek jak jest glodny to placze a skoro nie lacze miedzy karmieniami to moze dobrze go karmie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeżeli dobrze przybiera ,to nie budz w nocy, moja skończyła 5 m ,w dzień je co 4h po 180 , idzie spać 19/20 budzi 3/4
Jakim mlekiem karmisz? Czy pisze na nim tez ze powinny byc 4 karmienia na dobe? To moze tez zignorowac to co pisze ze maja byc 4 karmienia na dobe i karmic tez co 4 godziny lub co 4 i pol. To chyba wyjdzie 5 karmien na dobe
A dokarmiasz jeszcze czyms?
 
reklama
Jakim mlekiem karmisz? Czy pisze na nim tez ze powinny byc 4 karmienia na dobe? To moze tez zignorowac to co pisze ze maja byc 4 karmienia na dobe i karmic tez co 4 godziny lub co 4 i pol. To chyba wyjdzie 5 karmien na dobe
A dokarmiasz jeszcze czyms?
Ja dostałam od położnej, taka tabelę żywieniowa, i tam jest ,że w Tym wieku 5 posiłków, z czego 4 to mleko ,ja jeszcze nic nie wprowadziłam, i Dla tego daje mleko 5 razy, jeśli Twoje dziecko się nie opomina częściej, i dobrze przybiera to ok
 
Do góry