reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butelka a przerwy miedzy karmieniami

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Na mm Bebiko pisze ze niemowle w piatym miesiacu powinno miec cztery karmienia butelka po 180 ml (wczesniej karmienia byly czestsze i ilosc ml mniejsza). Robie w dzien 5 godzin przerwy a w nocy okolo 8 godzin ( z obliczen wynika ze w takiej sytuacji w niocy powinno byc 9 godzin rpzewy lub odstep miedzy karmieniami dluzszy niz 5 godzin). trzymam sie schematu dlatego ze inaczej bym sie pogubila kiedy karmic. Synek przesypia cale noce i z reguly sam sie budzi na karmienie. Mam pytanie czy oprzerwy miedzy karmieniami nie sa za dlugie i czy w nocy moze byc 8 godzin przerwy? Zdarzylo sie nawet ze mial w nocy 9 godzin przerwy ale z reguly staram sie by nie bylo dluzej niz 8 godzin. Czy budzic go wczesniej na karmienie? Jak Wy postepujecie? Czy te 4 karmienia na dobe wystarczaja? Je cale butelki, te 180 ml. Niczym nie dokarmiam bo lekarka zalecila ze do skonczenia 6 miesiecy tylko mleko.
 
reklama
Rozwiązanie
Myślę, że nie rozumieją takich przerw mamy, których dzieci domagają się jedzenia płaczem. Moje dziecko nigdy 'z glodu' nie płakało. Nawet musiałam wybudzać na jedzenie. Mogłam spokojnie karmić co 4 godziny, ale ona na raz nie była w stanie zjeść więcej niż 120. Więc karmiłam co 3. Teraz ma 11 miesięcy, a 180 zje tylko na noc. W dzień daje mniejsze porcje, ale częściej niż zaleca producent (co 3h).
Bede karmic co 4 godziny w dzien i w nocy przerwa taka jak byla. Bardzo sie teraz zdenerowowalam sie ze zle karmie :(
A jaki posilek staly, mi mowila by nic nie dawac oprocz mleka az skonczy 6 miesiecy.
 
reklama
Bede karmic co 4 godziny w dzien i w nocy przerwa taka jak byla. Bardzo sie teraz zdenerowowalam sie ze zle karmie :(
A jaki posilek staly, mi mowila by nic nie dawac oprocz mleka az skonczy 6 miesiecy.
Nie stresuj się, gdyby za mało warzylo, to by Ci powiedzieli, w nocy przerwa jest ok ,żeby brzuszek odpocząl, nam mówili że po 4 mz można dawać, np marchewke ,ale ja tez nie daje ,teraz zaczynamy 6 mz i spróbuje dawać , ja karmię nan i pisze tak jak na Twoim ,ale moja się domaga jeść częściej,
 
Ja dostałam od położnej, taka tabelę żywieniowa, i tam jest ,że w Tym wieku 5 posiłków, z czego 4 to mleko ,ja jeszcze nic nie wprowadziłam, i Dla tego daje mleko 5 razy, jeśli Twoje dziecko się nie opomina częściej, i dobrze przybiera to ok
Nie stresuj się, gdyby za mało warzylo, to by Ci powiedzieli, w nocy przerwa jest ok ,żeby brzuszek odpocząl, nam mówili że po 4 mz można dawać, np marchewke ,ale ja tez nie daje ,teraz zaczynamy 6 mz i spróbuje dawać , ja karmię nan i pisze tak jak na Twoim ,ale moja się domaga jeść częściej,
TYlko ze bylam z nim u lekarza 14 tego a 15 tego skonczyl 4 miesiace i od tego momentu karmie te 4 razy po 180. Dziekuje ze konkretnie powiedzialas jak karmic, ze co 4 godziny po 180 ml. Mam nadzieje ze nic mu nei bedzie jak jadl za malo :(
 
Nie denerwuj się, dziecko rośnie, przybiera na wadze więc było ok, jednak tak długie przerwy w jedzeniu nie są zbyt dobre dla takiego maluszka, w nocy może sobie spać oczywiście ale w dzień powinien jeść częściej a mniej bo to poprostu zdrowsze dla żołądka i organizmu. Identycznie jak dorośli, metabolizm żeby dobrze działał, szybko i sprawnie musi mieć odpowiednie porcje o stałych porach i nie zbyt długich przerwach. Dla przykładu moja córka mimo że kp to codziennie piła z butelki i w takim wieku było to max 120ml, teraz ma niecały rok, pije mm i doszła niedawno do 180ml. Te 3h przerwy w jedzeniu jest jak najbardziej ok.
No i nie musisz nic innego wprowadzać, nie trzymaj się ściśle tabel, dziecko kiedy pokaże zainteresowanie dorosłym jedzeniem, będzie się trzymać w pozycji pionowej czy nawet samo usiądzie to wtedy poznasz że jest gotowe na dalszy krok i rozszerzenie diety. Zazwyczaj następuje to ok 6msc.
 
To co jest napisane na opakowaniu to nie jest wyrocznia. Ja od 5 miesiąca karmiłam syna mm i mój jadł dużo więcej niż było napisane. Zjadał pełne porcje, a karmień nie było 4 na dobę, ale 6 jak nie więcej. Jakbym mu próbowała dawać jedzenie co 5 godzin to by się zapłakał. On po 3 godzinach już się domagał kolejnej porcji, w nocy też jadł, może nie co 3 godziny, a co 5, ale jadł. Czasem nie zjadł pełnej butelki, ale często zjadał wszystko.
 
Na mm Bebiko pisze ze niemowle w piatym miesiacu powinno miec cztery karmienia butelka po 180 ml (wczesniej karmienia byly czestsze i ilosc ml mniejsza). Robie w dzien 5 godzin przerwy a w nocy okolo 8 godzin ( z obliczen wynika ze w takiej sytuacji w niocy powinno byc 9 godzin rpzewy lub odstep miedzy karmieniami dluzszy niz 5 godzin). trzymam sie schematu dlatego ze inaczej bym sie pogubila kiedy karmic. Synek przesypia cale noce i z reguly sam sie budzi na karmienie. Mam pytanie czy oprzerwy miedzy karmieniami nie sa za dlugie i czy w nocy moze byc 8 godzin przerwy? Zdarzylo sie nawet ze mial w nocy 9 godzin przerwy ale z reguly staram sie by nie bylo dluzej niz 8 godzin. Czy budzic go wczesniej na karmienie? Jak Wy postepujecie? Czy te 4 karmienia na dobe wystarczaja? Je cale butelki, te 180 ml. Niczym nie dokarmiam bo lekarka zalecila ze do skonczenia 6 miesiecy tylko mleko.

A jak rośnie? Jak się rozwija? Ile pieluch moczy? Co cię właściwie niepokoi?

A ,i wydaje mi się, że 4 razy mleko, ale 5 powinien być posiłek stały

Posiłek stały? Lekarz, zgodnie z resztą z zaleceniami, polecił jej tylko mleko do końca 6m.
 
Dlaczego tak sztywno trzymasz się tych karmień z pudełka? Dzieci to nie roboty i nie można ich wpisywać w takie tabelki. Jeżeli nie budzi się w nocy to znaczy, że nie jest głodny. I nie wybudzaj go na karmienie. Karm mniejszymi porcjami ale częściej.
 
A jak rośnie? Jak się rozwija? Ile pieluch moczy? Co cię właściwie niepokoi?



Posiłek stały? Lekarz, zgodnie z resztą z zaleceniami, polecił jej tylko mleko do końca 6m.
Wszystko ok, dobrze przybiera na wadze. Ma jedynie problem z napieciem barkowym i ma rehabilitcje na to. Pieluch moczy raczej duzo, czesto zmieniam. Nigdy nie mial zadnych kolek i wyproznial sie co drugi dzien. Obecnie co cztery dni. Chcialam sie tylko upewnic czy dobrze karmie bo wyliczylam te przerwy w karmieniach na podstawie tego co pisza na Bebiko by karmic cztery razy na dobe i stosowac sie do ich tabeli zywnosci. ALe tez mnie dziwilo ze tylko cztery karmienia i niepokoilo czy to nie za malo.
 
reklama
Wiesz, nie można też tak sztywno trzymać się tych norm, bo też weź pod uwagę, że takie niemowlaki w wieku 5 miesięcy mogą ważyć równie dobrze 5 kg jak i np. 8 czy 9. I ich zapotrzebowanie na kalorie wtedy też jest różne.
 
Do góry