reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butelka, zaczynamy.

Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
2
Witam, mam problem z moim 2miesiecznym synkiem. Byliśmy u pediatry ponieważ od urodzenia ulewal, ale mało tego, ale się krztusił parę razy, jedzonko podchodzi mu pod gardło i się krztusi. Już mało ulewa czasem po jedzeniu, ale po 3h nawet potrafił się zakrztusić. Długo bardzo jest noszony, odbija mu się fajnie po kilka razy, ale lekarka zaleciła zagęszczacz nutriton. Czeka mnie zabieg w szpitalu i muszę przestać karmić piersią, chociaż bardzo chciałam pierwszy rok karmić, musimy przejść stopniowo na butelkę 😢 poradźcie od czego zacząć jakie smoczki do tego zagęszczonego mleka są najlepsze boję się żeby mały się nie zraził, nie odrzucił butelki, chce żeby miał jak najmniej stresu odchodząc od piersi. I czy wam pomogły mleka zagęszczane? Mój mały wgl nie leży na pleckach, strasznie się boję, obawiam się że nawet po tym mleku będę bała się go położyć na plecach, cały czas go pilnuje, nie zostawiam nawet na chwilę bez opieki. 😔
 
reklama
Jedynie mogę powiedzieć że zagęszczenie mleka pomaga, moje dziecko ulewało bardzo, a po zagęszczeniu prawie wcale. Niestety nie pomogę w odstawieniu po nie karmiłam piersią. Możesz spróbować zmiennoprzeplywowy smoczek bo dziecko jest dość duże już to raczej się nie powinno krztusić, chyba rozmiar 2 używałam przy tym zagęszczonym ale już nie pamiętam. Tomme tippe podobno najbardziej podobne do piersi, używałam właśnie tych i używałam jeszcze butelek avanta ale moje od początku przyzwyczajone do butelek i to różnych więc nie było wybredne
 
Przeczytałam że ma 7miesiecy, a nie 2. Ale rady raczej też będą pasować. Wydaje mi się że smoczek rozmiaru 1 będzie za mały na zagęszczone mleko. smoczek 0 jest na wodę, 1 na mleko zwykle, a zagęszczone dawalam 2, a kaszki 3.
 
Ja przechodziłam z kp na pierś ok 5-6 tygodnia życia. Nie wiem, jaki smoczek do zagęszczonego pokarmu, ale moja córka była baaaardzo wybredna co do butelek i smoczków i poszukiwania trwały 1.5 mca. Tylko że u nas masakryczne kolki były. Stąd braliśmy tylko takie butelki, które miały systemy odpowietrzające- Dr Brown's, Canpol (Haberman) no i na końcu Avent Anti-Colic (i na tej jesteśmy). Nie wiem jednak, czy takie systemy odpowietrzające nadawałyby się do zagęszczonego pokarmu. Jest teraz bardzo dużo butelek imitujących pierś, silikonowych, szklanych, z kauczukowym smoczkiem. Jest w czym wybierać (co jest i zaletą, i wadą). U nas samo przejście na butelkę było bezproblemowe, choć córka była prawdziwym cycozwisem. A refluks jest na tyle alergicznym?
 
Do góry