reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butelka

Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
2
Witam Panie, przy karmieniu butelka przepajacie swoje maluszki woda? Czytam po internecie i są różne opinie na ten temat, że powinno się od 6msc zacząć dawać wodę, a mój ma 2 miesiące. Zmieniamy na mleko ar ponieważ się krztusi nawet po odbiciu i długim noszeniu do gory, nie ma mowy o położeniu na plecach nawet na klinie bo jest krztuszenie i brak oddechu..miałyście podobnie? Że maluszek się krztusił i leciało noskiem? Podajecie jakiś probiotyk regularnie do mleka zagęszczanego? Podobno jest ciężko z kupka po takim mleku, dodam że mamy NAN AR, pozdrawiam
 
reklama
Dobrze byłoby skonsultować z lekarzem kwestie probiotyków.
Jeśli chodzi o wodę to musisz obserwować czy dziecko nie ma objawów odwodnienia. Mleko zagęszczane trochę gorzej nawadnia ogranizm niż zwykłe. Niezależnie od tego warto próbować podawać wodę od ok. 4 miesiąca (nawet w formie zabawy), żeby dziecko przyzwyczaiło się do jej smaku i później rzeczywiście chciało pić.
Nie wiem jak z kupami. Mleko AR jest zagęszczane skrobią. Ja stosowałam zwykle mleko i zagęszczałam mączką chleba świętojańskiego. Po mączce w większej ilości mogą pojawiać się wzdęcia.
 
Należałoby najpierw ustalić przyczynę problemu. Podejrzewam, że dopajanie wodą tylko problem spotęguje.
Moim zdaniem konieczna jest wizyta u rodzinnego - i najlepiej wyjść z niej ze skierowaniem do alergologa i gastrologa. Szkoda męczyć maluszka w ciemno.
No i dobrze by było pokazać jak karmisz dziecko - może za dużo powietrza łyka??
Krztuszenie i wracanie pokarmu wskazuje moim zdaniem na niedojrzałość układu pokarmowego. Może NAN Wam nie służy - pewnie trzeba by było spróbować z innym mlekiem.
 
Zwróć uwagę czy smoczek w butelce nie ma zbyt dużego przepływu. Możesz zmienić na 0. Zagęszczenie konsultuj z lekarzem, czy to ulewanie czy może wymioty ? Przyczyn może być wiele. Jeśli chodzi o dopajanie robiłam to kiedy zaczęły się zaparcia, pomogło. Nie wiem czy przy takich problemach to dobry pomysł.
 
Jeśli masz powody przypuszczać, ze w wyniku ulewania/wymiotów dziecko nie otrzymuje wystarczającej ilości mleka to broń Boże nie dopajaj go woda. Woda tylko wypełni żołądek ale nie zapewni niezbędnych kalorii.
Moze się okazać, ze dziecko będzie piło mniej mleka bo będzie miało fałszywe uczucie sytości (pełen brzuszek ale wody) i zanim się zorientujesz zacznie tracić na wadze.
Skup się na rozwiązaniu problemów z nadmiernym ulewaniem. Wodę zdążysz jeszcze podać.
 
Do góry