reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie butlą

A

asiunia876

Gość
No to ja mam pytanie do mam ktore karmily butla od poczatku.:-)
Jak to wyglada?
Karmic na żądanie czy trzymac sie godzin (np co 2-3)?
Ile robic mieszanki noworodkowi na raz? I skad wiedziec ze chce jeszcze albo ze za malo mu tego robie?
Czy dopajac dziecko karmione butla? Karmiac mlekiem matki zapewniamy mu wszystko, ale z butelka juz tak nie jest, zwlaszcza ze bedzie szlo lato...

czekam na odp :-D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Filipa karmiłam od początku butlą z wyboru.
Na początku nie zjadał więcej niż 30-60ml, co 2-3 godziny-pamiętac należy, że żołądek maluszka jest ciut mniejszy niż jego piąstka, więc więcej się nie zmieści. Jeśli wydaje Ci się, że maluch jest nada głodny zrób kolejną 30ml i zobaczysz ile z tego da rady wypić. Nadmiar zwymiotuje, więc obaw niema. Żeby nie ześwirować i wiedzieć ile mały i o której zjadł pisaliśmy sobie w notesiku dokładnie kiedy jadł, kiedy pieluszka była mokra, a kiedy była kupka, no i kiedy podawaliśmy jakiekolwiek lekarstwa. U nas norma to było około 450-500ml mleczka na dobę. Dopajać zaczęliśmy herbatką koperkową jak Filip skończył tydzień ( i to też szło do notesika), bo miał kolki. Jeśli twój maluch nie będzie miał problemów z brzuszkiem nie widzę potrzeby dopajania. Również jeśli urodzi się z prawidłową wagą nie widzę potrzeby karmienia w nocy jeśli maluch śpi pod warunkiem, że od ostatniego karmienia nie minęło więcej niż 5 godzin. Nam położna kazała budzic Filipa na karmienie i tak robiłam przez 2-3 noce, aż stwierdziłam, ze sen to moja pora na odpoczynek. Filipek dzięki temu przesypiał mi całe nocki. Czy wybrałaś już jakim mlekiem będziesz karmić?

Piszę z własnego doświadczenia ;-)
 
O matko moje najdalsze myśli sięgają porodu a co potem to jeszcze się nawet nie zastanawiałam :)

Kacper był na początku na mieszanym. Miałam mało pokarmu więc moje mleko dostawał jako przystawkę a nie danie główne;P
Dziecko teoretycznie karmisz co 3 godziny ale tak naprawdę ile i co jaki okres pokarze Ci samo dziecko. Na mieszankach masz dawkowanie odpowiednie do wieku. Ale niestety niewiele dzieci się mu podporządkowuje. To samo z rodzajem mleka. Sama będziesz musiała testować które będzie najodpowiedniejsze. Kacper tolerował a początku wyłącznie NAN dla alergików, puźniej już wszystkie mleka ale ja stosowałam Babilon ze względu na wygodne opakowanie:p W sumie tylko 4 miesiące był na samej piersi. Dziecko karmione butelką powinno być dopajane, szczególnie w lecie. Mleko kobiety ma tą właściwość że na początku jest sama woda a dopiero później pokarm treściwy tak więc przy mieszance nie napije się tyle ile potrzebuje. Ile będzie potrzebowało picia to też zależy indywidualnie od dziecka. Najlepiej wszystko omówić z położą lub lekarzem i dopasować dietę indywidualnie do dziecka.
 
My zaczęłiśmy od Cow & Gate- odpowiednik bebiko, ale ze względu na kolki przeszliśmy na Aptamil-odpowiednik bebilonu i dopiero jak Filip skończył 6 miesięcy wróciliśmy do Cow & Gate ze względu na spora różnicę w cenie. Mimo wszystko polecam Aptamil/Bebilon, bo to naprawdę delikatne mleczko.
 
W szpitalach mają różnego rodzaju mleka więc od razu można przetestować co dziecku podejdzie. Z moich obserwacji wiele dzieci nie toleruje bebico, większą przyswajalność ma bebilon ale najlepiej przyswajalne jest przez dzieci NAN ale to naprawdę zależy od dziecka. Ale tu mówię o noworodkach później to wszystko się zmienia.
 
Dziewczyny ja karmiłam dzieciaki tylko piersią aż 18 miesięcy każdego a i tak miałam po jednej butelce w domu. A jak pójdziecie gdzieś i mąż będzie musiał nakarmić??? My używaliśmy butelek Dr Brown z systemem antykolkowym. Polecam bardzo dobrze się u nas spisały. Na początku mąż chciał karmić młodego z łyżeczki mleczkiem tak jak mówiła pAani od laktacji ale po jakich 30 minutach się poddał i dał butelką. Przy drugim już tej sztuki nie próbował:)
 
Ja Josha karmilam Aptamilem jak skonczylam z cycem. Potem jak skonczyl roczek przeszlismy na Cow & Gate rowniez ze wzgledu na cene. Teraz Mysle ze sprobuje od poczatku Cow & Gate, jak sie nie przyjmie to wtedy sprobuje Aptamila.

Rowniez bede karmic butelka z wlasnego wyboru.

Josha te pierwsze najtrudniejsze dni to karmilam piersia i nie zastanawialam sie co kiedy chce (pic czy jesc) tylko szedl cyc i tyle. Teraz sie martwie (zwlaszcza jak bedzie lato) jak ja poznam kiedy podac mu/jej herbatke bo chce sie pic a kiedy butle?
 
reklama
a jak planuję karmić piersią, to w butelkę też mam się zaopatrzeć?

mysle ze tak. Jak najbardziej. Herbatke mozesz koperkowa podac na bolacy brzuszek no i mozesz dzidzie zostawic w domu z kims, albo jezeli wybierasz sie na miasto a krepujesz sie karmic piersia w miejscu publicznym, odciagniete mleczko mozesz podac z butelki ;)
 
Do góry