reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

Justyna w ogóle mleka nie pija (takiego samego) nie chce i koniec. Toteż u nas posiłki treściwsze


  • 8:00-9:00 - kaszka glutenowa + wit D3 140--180ml
pomiędzy pare kęsów owoca (banan/tarte jabłko/ u prużona gruszka/ winogrono-oczywiście bez skóry i pestek)
  • 12:00-13:00 - obiad (do tej pory ze słoiczków przez nas robionych, z warzywami łosoś/królik/indyk/kurczak) cielęciny i wołowiny jeszcze nie dawaliśmy
  • 14:00-14:30 - owoc lub deser (kupowany z hippa) mleczno-owocowy 190g
  • 16:00-17:00 - kaszka140ml
  • 19;30-20:00 - kleik 140-180 ml

Dajemy jej także spróbować swoich posiłków bo by nam żyć nie dała. Ale to tak na smaka . Najchętniej jadła by to co my.
Z innych rzeczy to chrupasy kukurydziane i biszkopty, A no i ostatnio dałam troszkę suszonej figi, rodzynek i żurawiny. Figa smakuje bardzo

EDIT: zapomniałam, do drzemki w ciągu dnia , do zaśnięcia cyc , ile ona tam wypije to nie wiem ale nie wiele
do zaśnięcia nocnego też cyc i w nocy jak się przebudza to tez sobie chlipie, wygodnie bo śpi z nami
 
Ostatnia edycja:
reklama
HEj
Bardzo dawno mnie tu nie było.
Ewciulek, ja polecam Nestle owocową po 9 miesiącu, mojej córeńce smakuje bardzo.
Poza tym bardzo chetnie je kaszkę ze słoiczka Hipp z biszkoptami taka na noc. Wsuwa 190g co dla mojej
kruszynki to rekord:D


U nas bunt cycusiowy był o dziwo przyczyną była mała ilośc mleczka w piersiąch. Nie wierzyłam gdy zasugerowała mi to lekarka. A że troche to trwało i dziecko ciągle płakało podałam butle z mm z bezsilności. troche protestowała ale wciagła te mleka sporo wieć coś było na rzeczy. Teraz jak dam cyca i widze że mała nadal niespokojna jest podaje butle. Dziwna sytuacja bo wszedzie piszą że mleka zawsze jest tyle ile powinno być itd. Przy starszej córce ni emiałam zadnych problemów z mlekiem teraz inaczej jest. Mała od poczatku miała problem z ssaniem piersi jak to wczesniaczek i mało przybierała.PS butle podałam wtedy ok. 8 miesiaca zycia małej.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Nasze dzidzie skończyły już lub niebawem skończą rok i ciekawi mnie co jedzą wasze maluchy. Brakuje mi pomysłów na urozmaicenie córki diety i ciekawa jestem jakie wy macie pomysły. Moze pierw powiem jak wyglada to u nas:
7 rano butla 210mm z kaszka
10-11 parowka (z szynki) z buleczka lub wedlina lub jajecznica na maśle z 1 jajka
12-14mleko mm210 z kaszka (jak śpi)
17-18 obiad zupka zazwyczaj ( na obiad je to co my tylko lżejsza wersje no i np nie zje jeszcze schabowego:p)
20 mleko 210 z kaszka

Czasami obiad je wcześniej ale to zależy od tego jak śpi ponieważ je mleko tylko jak usnie a śpi raz na dniu więc różnie te posiłki mi wypadają. Głownie brak mi pomysłu na śniadania i podwieczorki tylko ta parowka, szynka, jajko, nie mam pomyslu na cos smacznego dla niej. Oprócz tego je tez herbatniki flipsy owoce itd
 
Emilka na sniadanie je manne gotowana na wodzie, dodaje jej do manny jogurt waniliowy i banan- miksuje blenderem na papke.
ok 11 dostaje pol sloiczka hipp owocowego i mieszam jej to z ryzem zeby sie bardziej najadla.
na obiad to wiadomo- rozne zupki, ostarnio nawet kopytka z takerza mi sciagala :-)
kolo 17 np. jajecznica z kasza i koperkiem
no i na kolacje to samo co na sniadanie
 
Fajny pomysł na ten deserek hipp z ryzem:) na pewno wyprubujemy a co do manny to dawalam małej z jablkiem lub bananem ale manna jest bezwartosciowa więc samo jabłko jak daje to na jedno wychodzi ale dla zmiany smaku moze czasem jeszcze zrobię

A na jakeczniczke to popołudniu nie za późno? Jajko sie cieżko trawi ponoc szczególnie taki mały brzuszek, my jemy tylko na śniadanko czasem a a opcji z kasza nie słyszałam


Dzis byliśmy na kebabie, mała dostała specjalnie upieczona dla niej buleczke pite, ale wcinala
 
reklama
Do góry