reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

reklama
no wlasnie kupiłam dziś smoczek Lovi, pasuje do butelki Aventu ....i niestety....chociaż przynajmniej nie wypluwala tak szybko jak wszystkie inne
 
z butlą nie pomogę bo moja od urodzenia butelkowa a pierś dopiero teraz ładnie ssie, bo wcześniej jakoś za wolno jej leciało i się denerwowała . My używamy Tommee Tippee. Smoczek uspokajacz NUK - bardzo zadowolona jestem, ale chcę się przerzucić od 6 miesiąca na MAM Smoczek uspokajający Perfect Teeth 0-6 miesięcy - Minikraina
a ja mam pytanie . co wasze dzieciątka piją ? czystą wodę , soczki , herbatki granulowane , parzone z torebek , może jakieś ziółka ?
 
Aleksp - bardzo sie chwali , że nie ugięłaś się w postanowieniu podawania pićku z piersi :tak: Ja niestety z cycula nie dam rady ugasić pragnienia córy choć bardzo bym chciała ... tobie zazdroszczę :tak: Co nie zmienia faktu, że od czasu do czasu mojej gwieździe coś do picia dać muszę , za wodą przegotowaną nie jest. Herbatka zaparzana Hippa z kopru włoskiego - napije się z 3 łyki i więcej nie chce , zakupiłam ostatnio też do zaparzenia owocową , ale jeszcze nie praktykowałam . Mam także taką w granulkach ,jabłko-melisa i ta lubi , no ale nic dziwnego z cukrem jest :tak:
 
Jasiek tez tylko cyckowy, ale wodę mu podaję z butli, żeby właśnie nie zapomniał jak sie z butli ciągnie, bo czasem chcę gdzies wyjść z domu :-D
my jesteśmy na butelkach i smoczkach Aventu, równiez ten do usypiania z Aventu... moi starsi używali i Jasiek tez lubi...

co do picia, to sama przegotowana woda - myślałam nawet o takiej granulowanej herbatce, ale jak zobaczyłam skład - glukoza i koper włoski 3,7% to stwierdziłam, ze to chyba jakis żart....
starsze dzieci tez dostawały tylko wodę i do tej pory jest ona dla nich podstawowym napojem... soki, cola to tylko od wielkiego dzwonu.....

a ja generalnie uważam, że jak się dziecku chce pić to pije wode - tyle co potrzebuje - bo jak słodkie to własnie pije więcej, ze względu na smak....

a jakie słoiczki dajecie?? któras próbowała np te z Rossmana??
bo ja na razie kupuje Gerbera i Bobovitę - Hipp drogawy mi się wydaje....
 
Gabrysia pije prócz cyca herbatkę na trawienie z Hipp (max 50 ml dziennie) i wodę przegotowaną.

AGula
znajome które dawały z Rossmana obiadki itp. bardzo sobie chwaliły :-)
Aleksp Gabrysia z lovi też pije, nie jest taki twardy, ale te z Canpola są dużo miększe.
 
Co do dopajania to odkąd daję Laurze obiadki to popija to czystą wodą. Kupuję taką gotową w Rossmannie, nie trzeba przegotowywać. Poza tym wszystko z marchewką strasznie posmakowało, aż się podnosi do łyżeczki :) Brokuła dałam, ale drgawki ma i wypluwa :) Tak samo jak z marchewką, chociaż przyznam że i mnie brokuł taki nie podchodzi :-D
 
ziemniak z marchewka z BoboVity smakuje tak ze az Kornela sama buzke otwiera-hurra udało się-pierwszy raz takie zainteresowanie jedzeniem. Kupilam dziś smoczek Nuk-zainteresowanie jest większe ale................. nie uwierzycie, kupiłam z Lovi butelke z dziubkiem (+6m) .....i co? i pije mleczko:)) wprawdzie ciut nieudolnie bo się jeszcze wylewa z buzki bokami, ale chce pic:))) Może moja corka jest bardziej dorosła niż mi się wydaje. Aha no i przeczytałam ze dziecko w 5 miesiącu można już pomalu uczyc pic z kubka????
 
reklama
Do góry