reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

My jeszcze na samym mleku, dałam ostatnio wodę w upał ponieważ nic nie mogłam zrobić bo mała cały czas wisiała mi na biuście:szok: Woda mnie uratowała, ale teraz wróciliśmy do samego cyckowania bez wody. Młoda co prawda bardzo ciągnie się do jedzenia więc na dniach dam jej marchewkę:-)

Widzę, że my jesteśmy daleko w tyle jeżeli chodzi o pokarmy;-)

Martuśka okresu jeszcze nie mam

Noelka spokojnie ja wychodzę z założenia, że lepiej podać jak dziecko jest gotowe. moja zaczyna garnąć się do jedzenia i widzę, że sięga łapką jak my jemy więc to już ten czas...zacznę po urlopie:)
 
reklama
Hej.
Witam się po długiej przerwie. Byliśmy w Polsce na urlopie i stąd moja długa nieobecność na bb.

Jeśli chodzi o wprowadzanie pokarmów to my też jesteśmy daleko w tyle i moja córcia karmiona jest nadal tylko piersią i tak pozostanie do 6 miesiąca jej życia.


Asinka szybko Twoja córunia garnie się do siadania :-)
Martuśka ja już miałam trzy miesiączki w miarę regularne, mimo iż karmię tylko piersią....nie wiem dlaczego.
Alfa mi pediatra powiedziała, żebym Emilce jak ukończy 5 miesięcy wprowadziła coś z glutenem- najlepiej kaszę mannę.
 
No my wlasnie tez od miesiacaw PL na urlopie.Wojtek jakos 3 tyg. Temu dostal pierwszy sloiczek.Byl ciagle glodny,w nocy jadl na potege,w dzien chcial nam do talerza wejsc,wiec wprowadzilam marchew,jablko,ziemniaka i dzis dynie.Je,az mu sie uszy trzesa.Kupy czasem grudkowe,a po owocach plynne.Wciaz karmie moim mlekiem,ale raz,dwa razy dziennie doajmm.Mieso wprowadze po 6 miesiacu.
 
ja tak mysle zaczac wprowadzanie za 3 tyg ale bardzo powoli. Probowalam tak na probe podawac mu z lyzeczki mleko czy wode ale od razu wypluwa. Tak samo jest z lekarstwami ze strzykawek. Pewnie zejdzie troche czasu zeby sie nauczyl.
Znajoma mowila mi tez ze nie ma co wprowadzac pokarmow jak dziecko nie siedzi. I nie wiem czy mam sie tym kierowac. Oliver na pewno nie bedzie szybko siedzial bo przez wade serduszka jest o wiele slabszy niz inne dzieci. Lekarz mowil, ze dopiero po operacji w ciagu roku nadgoni rowiesnikow. Wiec bede musiala jakos na rekach probowac go karmic albo oblozyc go poduszkami zeby byl w pozycji siedzacej.
 
my jestesmy po ziemniaczkach ze szpinakiem , zjadłła, nie widziałam by sie krzywiła. Ja mam wrażenie , że moja wszystkożerna , obojętnie co byle by można było połknąć
 
noelka moze bedzie Ci wygodnie jak Oliwier na leżaczku będzie? ja tak karmie młodego łyżeczką.

dziewczyny wiecie jak dlugo przyzwyczaja sie dziecko do glutenu?
my od jakiegos tyg codziennie podajemy mu gluten (pol lyzeczki kaszy mannej rozgotowanej w 100ml wody, z tego dostaje 2 lyzeczki), tylko nie jestem pewnie jak dlugo taka ilosc trzeba dawac?
 
Betina79 doczytałam że ekspozycję przeprowadza się przez dwa miesiące, jak nic nie będzie, żadnej reakcji alergicznej to można dawać już wtedy pod każdą postacią.

Onesmile Gabi jeszcze nie dawałam ale dopytam dr.
 
reklama
betina a z jakiej firmy masz ta kaszke manna? bo ja szukam jakichs z glutenem i np z bobovity wszystkie sa gluten free. chce tez jakas zwykla bez zadnych dodtakow owocowych, ale na polkach same z bananami, truskawkami itd.
 
Do góry