reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie - cyce, butle, zupki, kaszki czyli jak karmimy nasze pociechy

Ulkan powiem Ci tak niektóre dzieci w okolicach 7 miesiąca nie chcą w ogóle mleka, ani piersi ani mm, jedna z koleżanek daje dziecku 3 razy dziennie kaszkę która zawiera mleko modyfikowane lub taką którą należy dodać do mleka mm.......dziecko ma 1,5 roku i rozwija się super:)
 
reklama
Ulkan może jakiś kryzys laktacyjny przechodzisz nie leci mu, za mało, męczy go to ssanie albo po prostu nie ma czasu na cyca, woli się pobawić.Jeszcze istnieje taka opcja, że zęby mu idą i go to boli, ssanie piersi przy ząbkowaniu boli, dzieci często z butelki nie chcą pić jak ząbkują, choć niektórym to nie przeszkadza. W nocy mleka jest więcej i bardziej treściwsze więc to mu wystarcza. Ja bym mu podawała wodę jeszcze do picia choć żeby łyczek wziął. Dobrze, że kaszki je, a na Twoim mleku czy na mm?
 
Ostatnia edycja:
A powiedzcie mi ile posiłków w tym wieku powinno jeść dziecko? Moja je 5, ale mleko już wytrąbi 210 + 7 mm. W nocy pięknie śpi, a na noc dostaje kaszkę na gęsto łyżeczką 250 g i na mleko poranne budzi się po 7 :-)
 
moja je 4 razy mleko 180-210ml różnie plus rano kaszka plus obiadek plus deserek , jakieś na przegryzkę chrupki kukurydziane , troszkę bułki z masełkiem i oczywiście woda lub jakaś herbatka , teraz po 3-dniówce toleruje tylko mleko,ale mam nadzieję ,że szybko apetyt jej wróci .....
 
Asinka, Laura je 3x butle 210 ml (w tym nocna), 1x owoc, 2x jakiś przecier/ zupę warzywna. Łącznie 6 posiłków. Wcześniej jadła 5 ale tu daje jak tutejszy lekarz powiedział. Tu kaszek dzieci nie jedzą, wiec na razie nie dostaje, czasem mieszam jej trochę kaszy jaglanej (przywiozłam z polski) z owocem.

a wasze dzieci jedzą papki czy podajecie im owoce/warzywa w kawałkach do samodzielnego rozmemlywania?
 
Witam Was :)

U nas posiłki ostatnio w ogóle nie wyglądają, bo Kacprowi chyba idą ząbki i toleruje tylko mleko z butli oraz kaszki. Wszystkie zupki, deserki odchodzą w zapomnienie. Ewentualnie zje jogurcik jeszcze.
Królowa Dramatu co do konsystencji posiłków to starałam się mu już wprowadzać małe kawałeczki do zupek, ale teraz ich nie toleruje bo chyba drażnią mu dziąsła :( Generalnie ja mam taką awersję, że dziecko się zakrztusi, więc pomału będę zwiększała grudkowatość pokarmów. Do tego gryzie chrupki kukurydziane, czasami possa jakiś biszkopt, chlebek.
Czy u Was przy ząbkowaniu też zmniejszył się apetyt???

U nas jadłospis wygląda różnie, zależnie od tego czy zaczyna swój "dzień" od posiłku w nocy.
Staram się trzymać tej tabeli żywienia dla dzieci na mleku modyfik.
I tak np. jak Kacper obudzi się w nocy na mleko np. o 4 to ja mu to zaliczam już jako pierwsze śniadanie,
potem około 9 dostaje kaszkę 150 ml, np. manną nestle, ok 13 obiad, 16-17 deser, 19 mleko 240 ml bebilon dobranoc.

Czy Wasze dzieci piją też butle w nocy? Nie wiem czy dobrze robię. Może powinnam mu dać 3 razy butle na dobę, a nie trzymać się tych 2 razy co?
I zrobić np tak:
1. karmienie nocne np. 180 ml
2. śniadanie 8.00 mleko 210 ml
3. drugie śniadanie 11 np. owoc, jogurcik
4, obiad 14.30
5. deser lub kaszka 150 ml godz. 17
6.19 mleko modyfikowane 240 ml bebilon dobranoc
Co sądzicie?
Dzięki jeśli ktoś odpowie, bo rzadko tu bywam . Buzka
 
patula co do godzin i ilości posiłków to ok , Twój jest chłopczykiem więc wiadomo,że b edzie jadł więcej niż dziewczynka:) moja przy ząbkowaniu też odrzuca łyżeczkę, ale mimo wszystko co jakiś czas jej coś wcisnę , zabawiając, ale nie na siłę:) też jej daję obiadki z grudkami , ale to zależy od jej humoru , czasem woli papkę , a czaem zje obiadek z grudkami , ale uczę ją by gryzła w końcu ma czym (7 ząbków) :)
 
reklama
Do góry