reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i dieta naszych maluszków

Karolina sa tu mleczka na ulewanie, aptamil, beba i chyba jeszcze humana robia AR, to takie gestsze mleczka
Ilonka tylko ja uzywalam tego comfort a on ma obnizona laktoze, moze dlatego bylo ok, zwyklego nie probowalam
 
reklama
Dobrze wiedziec ,dzieki.
Wtedy mi nikt tego nie mowil!Nawet lekarz.Te jego ulewanie tlumaczyli wtedy pazernoscia.On faktycznie ciagna ile sie dalo i chlup po chwili z powrotem.
 
Puella nawet nie wiedzialam ze takie mleko istnieje.
Moj Masio tez ma refluks (do dnia dzisiejszego na wieczor juz nie moze mleka ,bo potrafi zwymiotowac)
Ale tu nikt o specjalnym mleku nie slyszal.
Jak mial 6 tyg to mu sie w snie ulalo i sie tym mlekiem zaksztusil ,mial problem z oddychaniem.Sama odciagalam mu resztki z nosa i galopem do szpitala.Lezal tam przez tydzen na obserwacji.
Teraz modle sie zeby corcia nie miala tego problemu.I dlatego wole czesciej ,a mniej.

kurcze biedny :(
jak juz Klementinka napisala jak cos to Humana ma bardzo dobre mleka i wlasnie na ulewanie specjalne tez
z tego co kolezanka mowila to dzialalo super , a jej synek mial okropne przeboje , chlustal non stop i w strasznych ilosciach :(
 
a powiedzcie mi dziewczyny,
jak to jest z witaminą k i d podczas karmienia piersią a jak podczas karmienia butelką? kiedy, od kiedy, do kiedy podaje się te witaminy?
 
a powiedzcie mi dziewczyny,
jak to jest z witaminą k i d podczas karmienia piersią a jak podczas karmienia butelką? kiedy, od kiedy, do kiedy podaje się te witaminy?

ja już nie pamiętam ale na pewno przy wypisie ze szpitala dostaniesz informację co i jak :tak:

D dostawała na pewno bo jest dzieckiem zimowym, krople dawało się bezpośrednio do paszczaka :tak:
 
Moja ani K ani D nie dostała od lekarza. A urodziła się w lutym. Po miesiącu pediatra przepisała jej tylko multiwitaminke w kropelkach i powiedziała że nie ma co dziecka przewitaminizowywać jakimiś dodatkowymi bo są też w mleku, a skoro zdrowa to po co przekombinowywać.
 
Informacje ze SR - witamina D od pierwszej doby 400j; witamina K od 8 doby( zakładam, że to jest związane z podawaniem zastrzyku z wit. K po porodzie)- właśnie widzę, że mój M nie zanotował dawki
baffled5wh.gif
. Witaminę K+D podaje się do ukończenia 3 miesiąca życia, potem już tylko samo D. Jeśli karmienie mieszane, to trzeba sobie odliczyć ilość witamin przyjmowanych z mm.
Tyle teorii ;-)
 
Osz, a ja nie mam pojecia co u nas z ta wit K... Bo D to przynajmniej przy karmieniu cycem caly rok musialam dawac mlodej, a teraz to po prostu musimy sie pediatry dopytac jak bedzie badac dziecko przed wypisem...
 
reklama
Do góry