reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

Aniaaa nie wiem czy próbowałaś tormentiolem, u nas rewelacyjnie goił, nie za często, u Igi 1-2 razy cienko posmarowane już pomagało
każda dupcia mała inaczej reaguje ale u nas jeszczze pomagało dużo wietrzenia, przemywanie rumiankiem i kąpiel w krochmalu

Iga nocnik tylko z rana toleruje, czasem zrobi coś czasem nie, potem nocnik stoi w pokoju i tłumaczę że w każdej chwili moze usiąść ale małpka mała najczęściej łapie nocnik i wynosi do łazienki albo przedpokoju

U nas to samo z nocnikiem.
No i największa frajda to uciekać przed ciężąrną matroną z gołą pupą.
A mam tak w mieszkaniu, że może biegać dookoła.
Więc zanim ją złapię, to się zasapię...

Mirabelka - tormention próbowaliśmy...pomaga, ale na chwilkę :-( Mały ma coś bardzo wrażliwą pupcię... wietrzenie jest często....goni bez pieluchy i sika po spodniach :baffled::baffled::baffled: wczoraj siedział z 10 minut na nocniku i nic... ledwo ubrałam go bez pieluchy, to od razu spodnie mokre... czasem mam wrażenie, że on siedzi na nocniku i myśli "weźcie mnie z tego nocnika, bo chce mi się siku", wstaje i...sika.... :baffled::baffled::baffled: wszystko nic, tylko szybko się odparza....może dieta zła?? i kupki zbyt "ostre"..ale po czym?? po owocach?? bo tego je najwięcej ...

A może zmień pieluchy na inne?
U nas na odparzenia sudokrem albo żel aloesowy.
No ale może z 5 razy była potrzeba...
 
reklama
Malena - pieluchy raczej nie pomogą... ma teraz Pampersy, bo po wszystkich innych miał czerwoną skórę... no kiedyś jeszcze Huggiesy były OK, ale od jakiegoś czasu Huggiesy też odpadły...tylko Pampersy zostały ... Sudocream właśnie też pomagał, ale ostatnio mniej :-(
 
Ania a nie idą mu zęby??????? bo często na zeby dzieci robią ostrą kupke i stąd te odparzenia. Więc puki problem nie minie to możesz tylko zaleczyć a nie wyleczyć.
 
Czarna - idą, 2 górne 4-ki..jedna się już przebiła (częściowo), a druga strasznie spuchnięta i wygląda jakby na dniach miała się przebić.... ale ostre kupki przez zęby ?? Fakt, że ostatnio robi nawet 3, 4 dziennie...
 
Aniaa sprobuj dac osłonowo jakis Lacidofil czy Acidolac, jak robi ostre kupki. U nas na wieksze odparzenia sprawdzał sie Clotrimazolum i Bephanten :-)
 
Aniu to może być od ząbków - Seba tak miał ostanio jak wychodziły mu 4.
Trzeba przeczekać ten okres a może posypuj małemu pupcię mąka ziemniaczaną - ona wysusza.
U nas pomaga i małemu ślicznie znikają krostki i odparzenia.
 
Do góry