reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i pielęgnacja Maluszków

reklama
Stasiulo szamie w zasadzie to co my...przynajmniej probuje, bo nie zawsze mu smakuje. Juz nie gotuje specjalnie dlaniego obiadkow, jedynie zupy ale to z powodu ze dla inych domownikow onemoga nie istniec, uwielbia ziemniaczka i mielonego kotleta jak juz widzi to az sie trzesie:tak:ananas mu nie podszedl za to manadarynki szamal by non stoper...No i czekolada...nie dajemy mu codziennie ale bestia jak widzi ze jest na stoliku albo zocha je, to tak dlugo stoi i buczy az mu sie troche da:-)
 
A wlasnie mozna dac juz dziecku smazone?

Nie wiem czy ktoras dawala ale dzis dam Oliwce normalnego ze sklepu KUBUSIA tego w szklanej butelce On jest tanszy niz te soki z gerbera itp I ja tez kupusie lubie :-)
Ciekawe czy oliwce zasmakuje :-)

Aha i dzis zjadla wafelka smietankowego bez czekolady Mam nadzieje ze po tym SMIETANKOWYM NIC JEJ NIE BEDZIE :-)
 
ale żarłoki małe rosną:szok: ja jeszcze nie daję wszystkiego Mikiemu,narazie chłopak uczy się gryźć i całkiem mu do fajnie idzie:-)dzisiaj wpitalał maliny az się trząsł i dzioba otwierał:-)no i musze się pochwalić,że wkońcu wstrzeliłam się w mleko modyfikowane--NAN 3,wypija narazie tylko na noc niecałe 210ml,do tego chwilę cyca i całkiem ładnie śpi,bo nie wybudza się często:-)ostatnio aż wstałam sprawdzić czy dycha,bo była 2 a on spał:szok:i obudził się o 4.30:-)oby tak dalej:-)a co do karmienia to nasz schemat wygląda tak:
7-8 chlebek-koreczki z masełkiem
11-12 2xmałe danonki+ cycek
15 zupka
18 owocki
a w między czasie chrupki,wafle ryżowe
może któraś ma pomysł jakiś,bo chciałabym coś zmienić?
 
Moli Oliwka polubila bardzo suche WAFELKI ale chodzi O WAFELEK Z LODOW NA GALKI NP ona je uwielbia Dzis jadla RURKI SUCHE tez jej smakowaly No i chrupki kukurydziane Oliwka ostatnio tez polubila BATONIKI :-p

My schemat jedzenia mamy mniej wiecej taki
6 mleko
pozniej albo kanapeczki albo wlasnie to co u gory napisalam
kolo 12 mleczko na drzemke
Miedzy 14 a 15 obiad ( no i ja ide do pracy I mama daje oliwce kaszke kolo 17 Lub pozniej )
W miedzy czasie ale o roznych porach owoc
20-21
mleko z kacha z butli

Wiem Oliwka je dosc czesto ale ona je malymi porcjami I mnie to wcale nie przeszkadza Pediatrze tez :tak:
 
Moli a nie za mało tych posiłków??
Niby powinno byc 5.
U nas sie przyjeło
6- 7- kacha lub mleko
10- owoc
13-obiad
16 -jogurt
19.30 kacha na noc
W miedzy czasie buła, chrupki, czasem kabanos w łapke, biszkopt;-)
 
reklama
Nie wiem czy ktoras dawala ale dzis dam Oliwce normalnego ze sklepu KUBUSIA tego w szklanej butelce :-)
Ja juz kilka razy dawalam i chetnie pije

U nas sie przyjeło
6- 7- kacha lub mleko
10- owoc
13-obiad
16 -jogurt
19.30 kacha na noc
W miedzy czasie buła, chrupki, czasem kabanos w łapke, biszkopt;-)
U nas jest prawie tak samo tylko zamiast jogurtu jakiś deser bez mleka bo po tych z mlekiem się brzydko odbija i ulewa, chyba nie toleruje mleka:confused: A w miedzyczasie też różne smakołyki po trochę:tak:
 
Do góry