reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie i przepisy maluszków

Moja mała zbuntowała się zupełnie i z piersi nie chce ssać w dzień.wczoraj wieczorem po kapieli tez nie chciała tylko zaczęła ryczeć:(butle dostała.Przez sen chciałam jej dac to nie .Dopiero koło 4 normalnie sie najadła.A rano wstała przed 7 i juz cycuś był fee. Od rana zasnęła dwa razy na 10 min na ręku. Sama leżeć nie chce,teraz synek ja spacerówką po przedpokoju wozi to jest cisza.On jakos lekko przechodził ząbkowanie:(
 
reklama
a ja chciałam zapytać, czy mięsko dajecie codziennie? czy czasem same warzywka? jak to jest? wiem, że ryba 2x w tygodniu.
 
ja na razie mysle ze miesko bedzie ze 4-max5 razy w tygodniu, w tym 1-2 razy to rybka, chyba codziennie nie powinno sie miesa podawac, zreszta my tez codzinnie miesa nie jemy
 
ja wczesniej obiadku tez dawałam po pol i potem mleko pil, ale potem mu sie odwidzialo i nie chcial mleka pic, wiec od jakiegos tygodnia na obiad zjada caly sloiczke, co do deserkow to roznie, czasem daje pol czasem caly, czesciej jednak pol bo potem sok pije, chyba ze daje z owocow robionych przeze mnie to wtedy zjada mniej wiecej tyle co caly sloiczek
 
ok, czyli powiedzmy 3 razy mięsko, 2 razy ryba i 2 razy same warzywa? może tak byc? np. na zmianę.

dziewczyny a wy dajecie po całym słoiczku dziennie? bo ja po pół słoiczka. pół obiadku pół deserku

ja daję półtora ;-) tzn na obiad, bo na podwieczorek jeden słoik owoców z czymś (manna, ciastko) z tym, ze Ol potem bezpośrednio mleka nie pije. mleko ma średnio 3 godziny po posiłku, jak juz zgłodnieje.
 
Bartus jak narazie dostaje tylko obiadki popołudniu,a tak to duzo mleka pije,bo polubił.A pózniej dostanie obiadek i na wieczór kaszke dzisiaj moze dam.Synus pół słoiczka zjada,pewnie by wiecej zjadł ale zawsze cos nowego dostaje i nie bardzo.
 
my mamy tak:

6.00 - pobudka i mleko
9.00 - kaszka
12.00 - obiadek zupka domowa lub słoiczek
15.00 - mleko
18.00 - obiadek
21.00 mleko na dobranoc


w przerwach zjada deserek ze słoiczka albo starty przeze mnie owoc
Szymon zwykle zjada cały mały słoiczek, jeśli marudzi to mniej:-D


ale te kaszkę chyba mu przeniosę na wieczór:-)
 
reklama
Do góry